Incydenty ze złamaniem ciszy wyborczej w Kętrzynie? – Magna Masuria

Incydenty ze złamaniem ciszy wyborczej w Kętrzynie?

1

Za nami Wybory Prezydenckie, lecz wraz z nimi pozostaje niesmak po zaistniałych sytuacjach na terenie Kętrzyna. Nie milkną echa wczorajszych incydentów z zakłócaniem ciszy wyborczej. Policja wyjaśnia każde zgłoszenie.

W dniu wczorajszym informowaliśmy o przypadku agitacji wyborczej przy Komisji Obwodowej, która znajdowała się w lokalu przy ul. Poznańskiej. Według pozyskanych informacji w agitacje wyborczą zamieszany był prawdopodobnie wiceprzewodniczący Komisji Wyborczej, który namawiał do głosowania na swojego kandydata. Jak informowaliśmy wczoraj, osoba ta została usunięta z listy Komisji Wyborczej. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzą funkcjonariusze policji.

W dniu dzisiejszym do naszej redakcji napływają kolejne nieoficjalnie informacje dotyczące łamania ciszy wyborczej przez duchownego pracującego w parafii św. Alberta.

Według informacji jakie zdołaliśmy ustalić dowiadujemy się, że do jednego z lokali wyborczych Osiedla Piastowskiego przyszła zaniepokojona mieszkanka informująca, że ksiądz, podczas Mszy Świętej, agitował na rzecz jednego z kandydatów. Sprawą zajęła się już policja w celu wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

Według Kodeksu Wyborczego agitacja wyborcza w czasie ciszy wyborczej jest traktowana jako wykroczenie i zagrożona jest karą grzywny.

1 thought on “Incydenty ze złamaniem ciszy wyborczej w Kętrzynie?

  1. Czy Policja zajęła się niszczeniem banerów Pana Prezydenta Andrzeja Duży, a jeżeli tak to z jakim skutkiem.
    Bo w Srokowie dopuścił się tego prwdopodobnie pracownik Urzędu Gminy co na to Wójt Olszewski?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *