Kętrzyn: Policyjny pościg za 17-latkiem, który jechał autem bez uprawnień – Magna Masuria

Kętrzyn: Policyjny pościg za 17-latkiem, który jechał autem bez uprawnień

0

Brak uprawnień do kierowania był powodem nie zatrzymania się do kontroli drogowej przez kierującego oplem 17-latka. Mężczyzna uciekał, bo bał się konsekwencji. Teraz za swoje zachowanie oraz szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (10.07.2020) kilka minut po godz. 20:00 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego  na ul. Poznańskiej w Kętrzynie zauważyli pojazd marki Opel Corsa, który raz zwalniał raz przyśpieszał, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta, a następnie kierował się w stronę Giżycka. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Uciekając nie stosował się do wielu przepisów w ruchu drogowym łamiąc przy tym szereg wykroczeń drogowych min. zignorował znak „stop” przed przejazdem kolejowym, wyprzedzał pojazdy pomimo obowiązującego znaku podwójna linia ciągła oraz wyprzedzał pojazdy na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Dodatkowo na trasie Giżycko-Wilkasy na łuku drogi wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu.  Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy kierującemu oraz pasażerowi. Jak się okazało w aucie znajdowało się dwóch 17-latków. Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Obaj byli trzeźwi. Kierujący pojazdem 17-latek, twierdził, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo nie ma prawo jazdy i bał się konsekwencji jakie może ponieść za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi, pasażer pojazdu po wykonaniu czynności z jego udziałem został przekazany dorosłemu opiekunowi. Pojazd natomiast został przez policjantów zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz 17-latek odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariusza poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym poddał się dobrowolnemu ukaraniu,  karze grzywny w wysokości 3000 zł. oraz zakazowi kierowania  pojazdami na okres  3 lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *