JECHAŁ BEZ UPRAWNIEŃ POJAZDEM NIEDOPUSZCZONYM DO RUCHU – Magna Masuria

JECHAŁ BEZ UPRAWNIEŃ POJAZDEM NIEDOPUSZCZONYM DO RUCHU

0

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 55-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Reszel. W trakcie weryfikacji jego danych, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dokument został mu zatrzymany w 2015 roku. Ponadto okazało się, że pojazd, którym się przemieszcza nie jest dopuszczony do ruchu. Teraz mieszkaniec Olsztyna, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Każdego dnia policjanci drogówki wyjeżdżają do służby, by dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. To zadanie jest bardzo trudne i pracochłonne ponieważ wciąż na naszych drogach nie brakuje tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy i zasady. Funkcjonariusze wielu z nich ujawniają i eliminują z dróg zanim doprowadzą do wypadku, w którym ktoś zginie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa osoba, która kieruje autem pomimo tego, że cofnięto jej uprawnienia, popełnia przestępstwo. Zagrożone jest ono karą do 2 lat pozbawienia wolności. Taka odpowiedzialność grozi 55-letniemu mężczyźnie, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wczoraj (13.07.2020r.) około godz. 12:30, w jednej z miejscowości na terenie gminy Reszel. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w systemach policyjnych. Okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ uprawnienia zostały mu cofnięte w 2015 roku. Ponadto pojazd IVECO, którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu i miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny.  

55-latek popełnił przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień. Teraz mieszkańcowi Olsztyna, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *