JECHAŁ PIJANY, BEZ POLISY OC I BADAŃ TECHNICZNYCH. 46-LATEK STANIE PRZED SĄDEM – Magna Masuria

JECHAŁ PIJANY, BEZ POLISY OC I BADAŃ TECHNICZNYCH. 46-LATEK STANIE PRZED SĄDEM

0

Kętrzyńscy dzielnicowi zatrzymali 46-latka, który kierował osobowym golfem. Mężczyzna widząc policyjny radiowóz zatrzymał się przy jednej z posesji i chwiejnym krokiem podążał do budynku. Dzielnicowi natychmiast go zatrzymali.

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z głównych celów kętrzyńskich policjantów. Dlatego 24 – godziny na dobę pełnią oni służbę na terenie Kętrzyna, jak i powiatu kętrzyńskiego, patrolując główne ciągi komunikacyjne oraz małe miejscowości na terenie powiatu.

W czwartek (30.09.2021) około godziny 18:00 dzielnicowi pełniący służbę na terenie gminy Kętrzyn zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który kierował VW Golfem. Dzielnicowi podczas obchodu miejscowości zauważyli, że z pojazdu który podjechał pod jedną z posesji wysiadł zza kierownicy mężczyzna i chwiejnym krokiem zmierzał do pobliskiego budynku. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny. Jak się okazało był on pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszej kontroli okazało się, że pojazd nie ma aktualnego badania technicznego oraz polisy OC.

Policjanci zatrzymali kierującemu 46-letniemu mieszkańcowi gminy Kętrzyn prawo jazdy. Został również sporządzony wniosek przez policjantów do Funduszu Gwarancyjnego za brak aktualnej polisy OC. Ponadto mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *