Jeśli nie wiesz, co powiedzieć…

Jak cie pytają: Gdzie jest szwagier?

Czyli: Medialne faktury “tuby propagandowej”, część 5

Może się czegoś nauczę – pomyślałem czytając zapowiedź czatu na żywo z Maciejem Wróblem. Tyle się, od niego, nasłuchałem o jego sukcesach. Tyle się, o nim, naczytałem w jego okrągłych zdaniach o zawodzie dziennikarza…

Przygotowałem pytania, włączyłem czat. Coś kiepsko – pomyślałem – widząc ilość uczestników. Słucham uważnie: …ja…, …mnie…, …dla mnie… Trzeba pomóc – pomyślałem, Zacząłem wpisywać pytania. Takie zwykłe, które już do niego wysyłałem. Zwykłe, które zadawałem potem w swoich artykułach, ale nie odpowiadał. Zobaczymy, jak zastępca radzi sobie z odpowiedziami?

To tylko część z pytań zadanych Zastępcy Burmistrza

Nie będę pisał, co mi odpowiedział, bo nic konkretnego. Jak zwykle, odpowiedzi wymijające. Nie mogę też tego zacytować. Dlaczego?

Czat miał trwać godzinę a skończył się niespodziewanie po 27 minutach. Chciałem go ponownie obejrzeć, ale zapis czatu zniknął. Skasowany lub niedostępny? Zawiedzionych, którzy chcieli czat później obejrzeć pocieszę, nic straconego. Oglądało to w porywach kilkadziesiąt osób a pytania zadawało kilka, z czego 3 osoby zadały razem kilkanaście pytań a kilka osób po jednym.

Spotkał mnie zawód. Myślałem, że się czegoś nauczę, że zobaczę jak odpowiadać na trudne i niewygodne pytania. Nic z tego nie wyszło. Przypomniały mi się słowa, które usłyszałem od jednej ze znanych i szanowanych osób:

„Jeśli nie wiesz, co powiedzieć, powiedz prawdę lub nie mów nic”.

Widocznie zastępca wybrał to drugie rozwiązanie.

źródło zdjęcia: oficjalne konto Maciej Wróbel

5 thoughts on “Jeśli nie wiesz, co powiedzieć…

 1. A czego pan redaktor oczekiwał? Że dostanie pan odpowiedź. Z tego, co czytamy na portalu info Ketrzyn 24 wynika, że pan Maciej to człowiek układu stworzonego w naszym mieście w ostatnich miesiącach. Źle to wróży miastu.

 2. Pan Wróbel umiejętnie gra na emocjach i używa socjotechniki. Po ogłoszeniu informacji o tym, że można porozmawiać na czacie poszła informacja, że pan Maciej jest komunikatywny i otwarty. Nie zdziwię się, jak ustalił wcześniej z kilkoma osobami, że zadadzą mu pytania (oczywiście dobre pytania). Ale znalazł się pan redaktor i wyszła lipa. Okazało się, że odpowiedzi będą takie jakby ich nie było, a do tego czat został skrócony. I tak to funkcjonuje na król Maciuś

 3. „Nowe piórka zastępcy”

  Przyszedł raz do miasta mediowiec, fachowiec od zapowiadania i opowiadania .
  I zaczął opowidać, opowiadać, opowiadać…
  Nikt nie ośmielił się mu przerwać, bo przecież ON wszystko umiał, ON wszystko wiedział i powiedział.
  Tak długo opowiadał, aż go zastępcą zrobił menago, ten menago co zasłynął ze zwolnienia tysiąca pracowników.
  Lecz pewnego razu, młody absolwent, który do miasta wrócił, głośno do mediowca powiedział:
  Zadam Ci kilka pytań a Ty pokaż, co umiesz?
  Zaśmiał się lekceważąco zastępca-mediowiec, wszedł na facebooka i zaczął opowiadać.
  Ale co to? Absolwent go pyta: Gdzie jest szwagier?
  I zamilkł zastępca-mediowiec. I uciekł z facebooka. I tak się schował, że go radni na radę miejska wezwać nie mogli.

  Jaki z tego morał? Taki jak w bajce. Zastępca-mediowiec jest nagii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.