Gdzie jest Szwagier? – Magna Masuria

Czyli: Medialne faktury “tuby propagandowej”, część 4

Już 174 tysiące złotych wydano, z zadłużonego budżetu miasta, na „obsługę medialną” i „telewizyjny biuletyn” o czym pisaliśmy w artykule Musimy sobie zdać sprawę ile oni wydają. Pieniądze powędrowały do telewizji KTK, nadzorowanej przez prezesa spółdzielni Książka a stamtąd do „podwykonawcy”, firmy Pixel Paweł Wagner.

„… czy prawdą jest, że Pana szwagier jest właścicielem Pixel, które tworzy programy dla KTK?” Zapytał o to, użytkownik Facebooka A., zastępcę Macieja Wróbla.

Screen od czytelnika z oficjalnej strony, Facebook Maciej Wróbel

Nie poznamy odpowiedzi na to pytanie, bo… pytanie zniknęło ze strony. Zniknęły także dwa inne komentarze? Czy pytanie było za trudne? A może szwagier, to nie szwagier tylko pseudonim zawodowy właściciela firmy Pixel?

Czy to prawda, że z zadłużonego budżetu Kętrzyna, wycieka 17,5 tysiąca miesięcznie na “propagandę sukcesu” i trafia do znajomego lub powinowatego członka rodziny Macieja Wróbla? Czy radni popierający burmistrza o tym wiedzą i milczą?

77,5 tys. zł, 72,2 tys. zł i 76,7 tys. zł. tyle zaproponowały: Piksel Paweł Wagner, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier“ w Kętrzynie oraz Grupa Mediana MKKM w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski na produkcję 21 audycji informacyjnych. Z 6 biorących udział wybrano firmę z Olsztyna, która zaoferowała cenę dużo niższą 45 tys. zł i była najwyżej oceniona w kryterium jakości.

Piksel Paweł Wagner to znajomy i prawdopodobnie powinowaty – szwagier zastępcy burmistrza Wróbla. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionier“ w Kętrzynie to telewizja KTK nadzorowana osobiści przez prezesa Książka. Grupa Mediana MKKM to firma, w której zastępca Wróbel był prezesem i miał 54% udziałów

Wystawiły wysokie ceny. Spółdzielcza telewizja KTK nadzorowana przez Książka zajęła ostatnie, szóste miejsce. Olsztyn wybrał: taniej i lepiej.

Dlaczego burmistrz Niedziółka finansuje, za pośrednictwem KCK [dyrektor to znajomy Wróbla] tak drogie firmy i filmy? Przecież można zatrudnić, z Olsztyna dwa razy tańszą i lepszą jakościowo! Czy i kiedy był przetarg na biuletyn telewizyjny firmowany przez KTK?  Czy i kiedy Spółdzielnia Mieszkaniowa [prezes Książek] ogłosiła przetarg na wykonywanie biuletynu filmowego, który robi firma znajomego / powinowatego zastępcy burmistrza Wróbla?

W budżecie, na przyszły rok, burmistrz proponuje 1 800 000 zł dla KCK [dyrektor to znajomy Wróbla]. Ile z tego zadłużonego budżetu wycieknie do prywatnych kieszeni…?

Źródło zdjęcia: KTK

18 thoughts on “Gdzie jest Szwagier?

  1. No i właśnie ten koleś (ten od Kardamonu) w tej chwili odwrócił się od KH i wspiera obecne władze. Zostało się prezesem Granicy – pytanie. Restaurator czy piłkarz? Branże raczej mają ze sobą niewiele wspólnego…
   W ogóle sam Niedziółka dla mnie jest nikim. Najpierw został wylansowany przez KH, a później połasił się na samodzielne rządy. Wstyd. Ja bym się nie umiał ludziom na oczy pokazać… Zero honoru. A Wróbel? Gwiazda a nie samorządowiec. Tyle w temacie.

 1. Czy to ten sam Pixel z Ełku?, który prawdopodobnie dzięki sponsorowaniu przez władze Kętrzyna stworzył oddziały w Reszlu i Kętrzynie?. Spółka rodzinna się rozrasta, powstaje nowa grupa medialnego oddziaływania władzy na lokalną społeczność dzięki układom biznesowo-towarzyskim. Miało tak pięknie być, a jest gorzej jak było. Obudzcie się Panie i Panowie z PiS, już czas!, już czas!, powstać z kolan i zacząć działać z etykietą prawa.

 2. Kręta ścieżka finansowania biuletynu telewizyjnego…
  …burmistrz Niedziółka…–> KCK [dyrektor to znajomy Wróbla]…–> KTK nadzoruje prezes Książek…–> powinowaty zastępcy burmistrza Wróbla?

  A podobno w budżecie pieniędzy brakuje?

  AS-radni i PiS-radni. Nie wstyd wam? Ludziom z kieszeni pieniądze wyjmujecie, za najdroższe w Polsce śmieci, by za jakieś filmiki płacić, najdrożej, dla znajomych – powinowatych – szwagrów?

 3. Tym powinien zając się prokurator. A ja zapytam o żonę pana Wróbla. Przez chwilę pracowała w Pionierze, a teraz niby wygrała konkurs na dyrektora GOK w Barcianach. Widzicie ile dobrego wnosi pan Wróbel? Gdyby nie on to nie było by takiego dyrektora w Barcianach. Teraz to kultura będzie wylewała się drzwiami i okami w Barcianach. A i przy okazji częstsze będą występy wójtowej z Barcian w KTK, a może też ujrzymy i usłyszymy nową dyrektor w na szklanym ekranie. A tak na marginesie to ciekawe jakimi to kwalifikacjami przebiła ta pani innych kandydatów. Gdzie pracowała wcześniej i jakie ma doświadczenie ? W komisji, która wyłoniła nowego dyrektora był dyrektor szkoły w Barcianach, który jest zależny od wójtowej. Był też informatyk z gminy. Wójtowa mieszka w wiosce, w której mieszkała kiedyś żona Roberta M.. Robert M. razem z Maciejem W. i Arkadiuszem K. wymyślili sobie, że utworzą układ biznesowo-medialno-samorządowy. I tak sobie działają, doją samorządy i ustawiają swoje rodziny i znajomych na stołkach. A Ryszard N. chwali Macieja W. i nie zamierza nic z tym zrobić. To sygnał do mieszkańców, że ma ich w głębokim poważaniu. No bo co mu zależy? Na stołku dotrwa do emerytury, bo już mu niewiele brakuje, a później róbta co chceta. Jak nie obudzimy się, to za 4 lata będzie za późno. Odwołać Ryszarda „w przyszłym tygodniu”, jego giermka Macieja i tych bezradnych radnych. A PiSu to ni widu ni słychu.

 4. Pan Prezes Granicy gości w Kardamonie nowe władze miasta i powiatu a te nie są zainteresowane jaki czynsz płaci za lokal miasta Pan Prezes a szkoda wszyscy powinniśmy być jednakowo traktowani

 5. A pro po komentarzy, rady Ćwik również usuwa komentarze, w których są niewygodne pytania. Mało tego ludzi, którzy pytają blokuje na Facebooku. Czy to są dzisiejsze standardy osób pełniących funkcje publiczne?

 6. A co z tym radnym Ćwikiem? Podobno wyrok jest taki, że sąd uznał go winnym i umorzył postępowanie na rok próby czy jakoś tak? Wie ktoś cos o tym?

  1. Niestety umorzone warunkowo, bo przecież jak by dostał wyrok, jak normalny obywatel za tak poważny wypadek to by z policji na zbity pysk wyrzucili. A tak poniósł tylko marną finansową karę…

 7. Za cztery lata wypompują tyle pieniędzy z Kętrzyna, że powstanie skansen dla ludzi trzeciego wieku bo na nic więcej nie starczy pieniędzy. Nikt w tak zadłużonym mieście bez perspektyw dobrej pracy i godnego stanowiska nie będzie chciał mieszkać. jak we Włoszech na Sycyli, gdzie za symboliczne euro od nieruchomości szukają ludzi chętnych do zamieszkania, bo miasto i tereny się wyludniają. Jestem przekonany że wróbelek za cztery lata odleci z koszykiem pełnych gadżetów, stary na emeryturę, a wy się wszyscy z problemami bujajcie .

 8. Panie Redaktorze, chyba nadchodzi już czas podjęcia przez mieszkańców Kętrzyna konkretnej decyzji, by nie było tak, że po kadencji Ryszarda będą ponownie publikowane faktury ile wydał i kto na tym robił pieniądze. Spółdzielnia Mieszkaniowa ma licencję i niech robi sobie programy jak kiedyś, a nie w oparciu o finanse miasta. Ryszard narzekał w kampanii na Hećmana, że kto miał znajomości to miał pracę, a sam postępuje tak samo, albo i gorzej. Czas ich pogonić bo za pół roku będzie za późno. Pan niech dalej odkrywa ciemne karty zarządzania miastem.

 9. Haha. Zamienił stryjek siekierkę na kijek – albo jeszcze gorzej. Wcześniej podobno za sterem miasta był zamordysta. No to teraz mamy pseudomafijny układ polityczno-medialny. To się wyborcy popisali…

 10. Widzieliście, w necie, działalność dyrektora KCK znajomego Wróbla? Wygląda, że to zwykły grajek weselny, taki chalturnik, ZdanowiczBand czy jakoś tak. Czyli zadluzony budżet naszego miasta to taka dojna krowa dla skoczków, których ściągnął nasz burmistrz Niedziółka.

 11. I też był w ostatnich wyborach kandydatem na burmistrza Lidzbarka Warmińskiego jak nasz medialny Maciej w Giżycku

 12. Czyli nasz burmistrz Miasta Niedziółka to święty Mikołaj, który rozdaje prezenty ale nie swoim mieszkańcom.

 13. Ja jestem załamany rządami Ryszard i Macieja , co to jest?
  Ale tyle było obiecanek ku lepszemu. I co gawno.
  Arkadiusz z Spółdzielni Mieszkaniowej drenuje kieszenie mieszkańców podwyżkami ale finansuje Kętrzyńską Telewizję Kablową, po co tv dla mieszkańców nie przynosi dochodów spółdzielni.

 14. Odnośnie szwagra Wróbla, Pawła W. z Kck. ten gość pracuje w Kętrzynie już sporo czasu. Długo przed pojawieniem się, oficjalnie, Maciusia , bo na przełomie roku 2015/16 zaczął pracę w PDK, za czasów Niedziółki i Krasińskiego w powiecie. Czyli Wróbel już wtedy miał układy z Niedziółka…. szkolenia medialne itp. kumacie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *