KĘTRZYN: 29-latek podczas kontroli posiadał narkotyki – Magna Masuria

KĘTRZYN: 29-latek podczas kontroli posiadał narkotyki

1

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi za posiadanie substancji zabronionych. Takie zarzuty usłyszał 29-letni mieszkaniec gminy Srokowo, który „wpadł” podczas kontroli drogowej. Wkrótce odpowie przed sądem.

W poniedziałek (28.02.2022) kilka minut po godz. 10:00 kętrzyńscy funkcjonariusze z zespołu patrolowo – interwencyjnego podczas patrolu na Placu Rynkowym w Srokowie zauważyli, że kierujący fiatem mężczyzna nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali pojazd i kierującego do kontroli.  W trakcie czynności legitymowania mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci skontrolowali 29 – latka i jego samochód. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczki strunowe z zawartością amfetaminy oraz lufkę. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Srokowo , natomiast jeszcze przed osadzeniem w policyjnej celi został ukarany mandatem karnym za niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa .

Mężczyzna za posiadanie narkotyków wkrótce odpowie przed sądem.

W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

1 thought on “KĘTRZYN: 29-latek podczas kontroli posiadał narkotyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *