KĘTRZYN: 34 MILIONY – tyle zapłacimy za niekompetencje Niedziółki? – Magna Masuria

KĘTRZYN: 34 MILIONY – tyle zapłacimy za niekompetencje Niedziółki?

18

W lokalnej propagandzie ukazał się szumny wywiad Niedziółki dotyczących roszczeń niepublicznych przedszkoli, a cały artykuł ma z góry postawioną tezę, że to wszystko wina poprzednika. Gołym okiem widać, że w urzędzie trwa pożar po odejściu PR-owca i trzeba coś zrobić! A najlepszym tego pomysłem jest próba przerzucenia odpowiedzialności za własną nieudolność i porażki na poprzednią władzę.

Prawda jest z goła inna i doskonale mówi o tym Sąd Najwyższy w sprawie roszczeń niepublicznych przedszkoli od Gminy Przasnysz. Burmistrz Przasnysza Łukasz Machałowski po korzystnym wyroku powiedział dla PAP: – Sąd Najwyższy uznał, że roszczenie ma charakter odszkodowawczy, co do którego nie można stosować automatyzmu jako różnicy w tym co niepubliczne przedszkole powinno otrzymać, a tym co faktycznie otrzymało. Szkodę należy bowiem wykazać, gdyż swoje źródło ma nie w art. 471 k.c., ale art. 417 k.c. Niepubliczne przedszkole zatem powinno wykazać, że zaangażowało prywatne środki w  działalność oświatową przez to, że otrzymało dotację w zaniżonej wysokości.

Czy właściciele niepublicznych przedszkoli w poprzednich latach odnotowali straty? Prawdopodobnie nie, bo jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie niektórzy z nich w czasie gdy rzekomo byli oszukani na dotacji to postawili sobie domy, kupowali mieszkania i samochody.

Prawda jest też taka, że dotychczasowe rządy Niedziółki i jego byłego zastępcy Wróbla to długie pasmo porażek sądowych przeszyte zbijaniem kapitału politycznego i selfie. Ile wyjazdów zanotował Wróbel w sprawie roszczeń niepublicznych przedszkoli? Ile było tych konferencji? Czy coś to przyniosło? A z drugiej strony porażka sądowa za porażką. Najpierw z byłymi pracownikami podległymi pod Urząd Miejski w Kętrzynie oraz wykonawcami miejskich inwestycji, a teraz z niepublicznymi przedszkolami.

Dlaczego inne gminy walczą do samego końca? Jak na przykład wcześniej wspomniany Przasnysz, czy nie tak odległy Olsztyn? Dlaczego nasze władze nie potrafią doprowadzić sądowej sprawy do końca i nawet nie wystąpić o uzasadnienie apelacji, aby podjąć kolejne kroki przewidziane prawem? Nasuwa się wiele pytań, ale wszystko zmierza w jednym kierunku – czyli niekompetencji obecnych włodarzy miasta. Zamiast walki do samego końca mamy robienie dobrej miny do złej gry i zrzucanie odpowiedzialności na innych.

Prawda też jest taka, że te rzekome 34 miliony straty nigdy nie ubyło z Kętrzyna, a wręcz przeciwnie pozostało w mieście. Te pieniądze zostały zainwestowane w wiele miejskich inwestycji jak np. Aleja Pileckiego, Skatepark przy ul. Poznańskiej, jedno z najnowocześniejszych publicznych przedszkoli przy ul. Wierzbowej, rewitalizacje kętrzyńskiego zamku czy stworzenie jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w województwie warmińsko-mazurskim – Stadion Miejski przy ul. Bydgoskiej.

Niedziółka obiera kurs zrzucania winy na poprzednika, ale sam nie potrafi przyznać się do popełnionych błędów i narażania miasta na dewastacje, zniszczenie i wielomilionowe straty jak te 34 miliony złotych roszczeń, a także straty wielomilionowych dofinansowań na remonty ulic.

Zachęcamy też państwa do zapoznania się z poprzednim artykułem dotyczącym roszczeń niepublicznych przedszkoli:

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

18 thoughts on “KĘTRZYN: 34 MILIONY – tyle zapłacimy za niekompetencje Niedziółki?

 1. dlaczego mieszkańcy mają płacić? Niech płaci Niedziółka, Wróbel i sprowadzeni i lansowani przez nich ludzie! Rozliczyć ! Postawić zarzuty! Niech odpowiedzą za niegospodarność i nadużycia!

 2. Jak widać komuś się pali w urzędzie? to
  Trzeba obrzucać błotem jak wtedy z palami na stadionie? Mistrzostwami?
  Panie burmistrz Hećman liczę, że pan wróci i zrobi porządek w Kętrzynie z nieudacznikami!

 3. Jesli wyrok Sadu Najwyższego mówi że roszczenia mogą być z tytułu odszkodowania i prywaciaz musi wykazać straty to jakim cudem zapłaciliśmy tak lekka ręką 4 miliony? ktoś.mi to wytłumaczy?

 4. Oh jak oni pięknie piali w telewizji że jest tak źle! Zero walki, spisują wszystko na straty. Szkoda miasta

 5. a w TK Rysiu opowiada, tabelki rysuje, a tutaj mamy wypowiedź odpowiedzialnego burmistrza z Przasnysza,.która pokazuje nam jaką drogą mamy iść. czego Rysiu nie rozumie? czy aż tak boi się Hecki że jak ten może wróci to pociągnie go na dno za wszystko co zrobil?

 6. Ja również liczę na powrót Pana Burmistrza Krzysztofa Hecmana aby wróciła w Kętrzynie normalność i spokój a także żeby dobrał sobie takich współpracowników którzy coś zrobią dobrego dla mieszkańców !!!!!

 7. Panie Hećman wraca Pan na stanowisko burmistrza Kętrzyna. To co dzieje się w mieście to tragedia. Miasto umiera!!! Ketrzyn potrzebuje Pana pomocy!!

 8. Zarządzanie miastem przez obecnego burmistrza to dramat, do którego mieszkańcy sami doprowadzili. Jak pan Niedziółka był starostą to już było widać, że gościa zarządzanie samorządem przerasta.

 9. To za Hećmana były niedopłaty.I trzeba to rozliczyć i zapłacić.Proste.I nic to nie ma do rzeczy że te pieniądze zostały w mieście.Miasto nie dało miasto ma zapłacić.Hećman jak wróci to zapłaci.I będzie po sprawie.

  1. Nie zgadzam się, że trzeba zapłacić. Jak się wybiera drogę sądową to trzeba walczyć do końca, a nie w połowie rezygnować tak jak obecny burmistrz, który w TK mówi, że może nie będzie podtrzymywać apelacji w pozostałych procesach. Po wyroku SN widać, że orzecznictwo idzie we właściwym kierunku. Ponadto, jak się podejmuje walkę to się walczy do końca, a nie rezygnuje w połowie. Tak postępuje tylko miękiszon.

 10. Pan Burmistrz Krzysztof Hecman nie szastał pieniędzmi będąc Burmistrzem i prawdą jest że tylko droga sądowa do końca mogłaby to rozstrzygnąć , jaki straty z tego tytułu poniosły te przedszkola a z tego co widać i słychać to całkiem dobrze sobie radziły. Pani Burmistrzu Hecman liczę że Pan wróci i zrobi porządek w mieście, urzędach , spółkach i radach nadzorczych a także zatrudni Pan wokół siebie osoby które będą kompetentne w wykonywaniu swoich zadań dla miasta !!!!

 11. – jeden pierdmistrz wydał nie-swoje cztery melony na pale których nie ma i wziął od tego dowód wdzięczności, wiadomo prawnik.
  – drugi srulmistrz przelał nie-swoje cztery melony za straty których nie było i nie wziął nic, wiadomo nie dostanie od prawników.
  Który z nich lepszy palant – widzą różnicę aktywni komentatorzy i redaktorzy. Tylko nie widzą że dwa razy po cztery melony – zapłaciły prawdziwe palanty – nie wiecie kto one są – popatrzcie w lustro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *