KĘTRZYN: Niedziółka stracił 4 MILIONY? W tle kolejne straty? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Niedziółka stracił 4 MILIONY? W tle kolejne straty?

27

fot. UM Kętrzyn

W radzie miasta jak i kętrzyńskim urzędzie miejskim robi się coraz bardziej gorąco po przełomowym wyroku Sądu Najwyższego w sprawie roszczeń niepublicznych przedszkoli wobec samorządów gminnych. Wyrok w sprawie Przasnysza potwierdził podnoszone przez wiele samorządów argumenty i sprawił, że gminy w całym kraju mają znacznie lepszą pozycję w sprawach o dotacje dla przedszkoli.

W Kętrzynie jest odwrotnie? Jeszcze przed przełomowym wyrokiem Sąd Najwyższego, zapadł bardzo niekorzystny wyrok przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Trzeba zapłacić 4 miliony dla jednego z niepublicznych przedszkoli. Do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku wpłynęły dwie apelacje – zarówno niepublicznego przedszkola oraz Gminy Miejskiej Kętrzyn. Apelacja Gminy Miejskiej Kętrzyn nie zostaje nawet rozpatrzona. Dlaczego? Nie wpłacono w terminie opłaty za wniesienie apelacji (sic!).

Sprawa ta jest o tyle bulwersująca, ponieważ władze miasta – Niedziółka i Wróbel, szczególnie ten drugi, który lansował się w całym kraju tą sprawą, nie wykorzystali w 100% prawnie przewidzianej drogi, a miasto straciło możliwość weryfikacji wyroku w trybie zwykłym i nadzwyczajnym – a 4 MILIONY TRZEBA ZAPŁACIĆ! A w kolejce jest kolejna sądowa porażka i 5 MILIONÓW do zapłaty…

Niedziółka tłumaczy, że to wina poprzednika, co w chwili obecnej i w świetle wyroku Sądu Najwyższego jest totalną BZDURĄ. Po 14 MILIONACH straconego dofinansowania Miasto pod rządami Niedziółki straciło 4 MILIONY ZŁOTYCH przez niekompetencję i brak podjęcia stanowczych kroków prawnych w tym wynajęcia specjalistycznej kancelarii prawnej, na co wskazywało wiele osób w trosce o dobro naszego Miasta.

– Trzeba wykorzystać wszelkie możliwe środki przewidziane prawem, w tym wynajęcie odpowiednich specjalistów – mówił poprzedni burmistrz na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w 2019 roku.

Jak widać władze Miasta nie skorzystały z tej rady i chcą za wszelką cenę zrzucić winę na poprzedników, chcąc przy tym ukryć swoje niekompetencję i zaniechania.

Niektórzy mieszkańcy Kętrzyna również doszukują się w tej sprawie drugiego dna, widząc jak tak „łatwo” Niedziółka z Wróblem odpuścili sprawę, mimo szans na korzystny wynik postepowania sądowego, gdyby podążyli ścieżką Przasnysza. Nie skorzystali z tej szansy zamykając się na nieskutecznej apelacji, nie występując o uzasadnienie wyroku apelacyjnego i nie korzystając z możliwości kasacji…

W tym miejscu można zadać pytania, które nurtują część mieszkańców Kętrzyna i coraz częściej przenikają kuluary Rady Miasta:

 1. Czy osoba, która otrzymała od miasta te odszkodowanie ma lub miała udziały w firmie, której właścicielem jest dobry znajomy burmistrza Niedziółki?
 2. Czy w tej firmie przed wyborami samorządowymi w 2018 roku pracował burmistrz Niedziółka?
 3. Czy tę firmę obsługiwała kancelaria prawna, która obecnie obsługuje miasto Kętrzyn?

Wnioski chyba nasuwają się samoistnie, ale komentarz pozostawiam dla państwa.

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

27 thoughts on “KĘTRZYN: Niedziółka stracił 4 MILIONY? W tle kolejne straty?

 1. tego można było się spodziewać po nich, udowodnili ze nie potrafia w sądy na początku kadencji
  nie wyciągnęli z tego lekcji

  1. moja sasiadka z zawodu sprzataczka, w owym czasie dzieci do tego przedszkola oddawala i na rożne wazne cele doplacała – jak sie dowiedziała o tym przekręcie warszawskich urzednikow to podsumowała krótko: „trza być, kurxa wybitnym jełopem zeby tak dac sie wrobic, ja to bym tych prawnikow i tego premiera do prokuratora podała za takie przepisy a nie placila zlodziejom ”
   Nooo… widzicie panowie Magistrowie z Magistratu, i Radni w większości też oślepieni blaskiem warszawskich biurew zamiast je wszystkie publicznie z błotem zmieszać to łzawe uniżone petycje do nich piszą typu …zlituj się nad nami wielki urzędniku… (nie czują że to kolego złodzieja z kancelarii) Ludzie!, gdzie wasza samorządność, za wami są wyborcy a wy zachowujecie się jak sieroty. Jeszcze dziś możecie powiedzieć: o takiego!… po prostu, won mi z mojego miasta warszawscy bandyci i złodzieje w białych kołnierzykach, a tę czy tego „przedsięborcę przedszkolnego” też won z miasta!

 2. Ciekawe ile to będzie milionów strat na koniec kadencji? Jak liczę to gdzieś z 22 miliony będzie przy tych wszystkich sprawach…

 3. tego się już nie da komentować, przyszli na te stanowiska dla zysku? A cwir świr już ucieka z tego co mi wiadomo

  1. przygrucha kolejnego narcyza gwizdora, żeby sobie pogwiazdorzył. juz jest wytypowany, ten, ktory nie dopilnował funduszy unijnych ? i odfrunęlo 14 miln?. potem awansik? , czy kara? na prezesa granicy? i powrót na stanowisko, z którego wywalono niby, za konsekwencje? taka tam zabawa na poziomie chłopców z piaskownicy, jak to narcyzi mają. dzieci w ciele dorosłych ludzi.

  1. Rzeczywiscie w Barcianach pospiesznie wpłacono na początku kadencji po co ten pośpiech ,jeżeli
   jest to sprawa kontrowersyjna.
   Praca dla Komisji Rewizyjnej,może by tak z własnej inicjatywy, bo jest taka możliwość .

   1. A potem były żale, że budżet się nie spinał. Jeżeli była możliwość dalszego procedowania sprawy to dlaczego tego nie uczyniono tylko bardzo szybko dokonano zapłaty. To koniecznie należy zbadać. My jako wyborcy wprost tego żądamy.

  1. nie trzeba było się pchać na salony i włazić w nie swoje buty, jak się nie ma pojęcia o rządzeniu, predyspozycji i konpetencji. szkodniki!!!!!!!

 4. kto za to zapłaci? Kancelaria prawna? – nie dopilnowała terminów ? Skarbnik miasta? – nie wpłaciła opłaty na czas?, Wróbel z Niedziółķą z prywatnych kieszeni? – brak nadzoru? Moze w końcu ktoś wnieść zarzuty o niegospodarność przeciwko tym dwóm panom?????

 5. Dzisiaj rada miasta podjęła uchwałę o przerowadzeniu przez komisję rewizyjną kontroli przebiegu postepowania apelacyjnego .

 6. Wróbel odchodzi z 8.05.2023. a dlaczego nie z 28.04.2023? Ma jakieś obowiązki służbowe przez weekend majowy? Spłacił kredyty naszymi pieniedzmi, pomieszał, pozbył się wartościowych ludzi, przebimbał ponad 4 lata i odfruwa. Brawo Ryszard! Szkoda, ze naszymi pieniedzmi pomogles Maciejowi Wielkiemu! Bo na tali przydomek w pełni zasłużył w swoich pięknych oczach https://www.facebook.com/miasto.ketrzyn/videos/1622618741572125/

  1. Ucieka póki czas , nie jest w:”ciemię bity”, wie o co chodzi jeśli zostanie do wyborów i będzie rozliczony, z tego co wiadomo stołek zapewniła mu „pewna pani” ponoć w Olsztynie, ma się ten spryt i łeb, jak to się potocznie mówi „uciekaj smyku póki czas”. I co mieszkańcy Kętrzyna? jak was wyrulował, ha, ha, ha…..

 7. Jak wynika z oświadczenia majątkowego pan Wróbel w 2022 zarobił z tytułu umowy o pracę w UM skromne
  207 681,60 zł. Po co będzie siedział dalej jak więcej nie zarobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *