KĘTRZYN: Zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza – Magna Masuria

KĘTRZYN: Zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza

32

W czwartek [tj.27-04-2023] w miejskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa poprowadzona przez burmistrza miasta Kętrzyn – Ryszarda Niedziółkę. Podczas krótkiego przemówienia ogłosił on zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza. Po 4,5 roku rezygnacje ze stanowiska złożył Maciej Wróbel – o jego osiągnięciach opowiemy wkrótce.

Podczas konferencji został ogłoszony nowy zastępca burmistrza – Karol Lizurej. Dotychczas sprawował funkcję naczelnika jednego z wydziałów w kętrzyńskim magistracie oraz jeszcze sprawuje stanowisko prezesa KKS Granicy Kętrzyn. Prace jako wiceburmistrz Kętrzyna oficjalnie rozpocznie 8 maja br.

Nominowanie nowego zastępcy burmistrza spotkało się z oburzeniem większości miejskich radnych. Podczas LXXII sesji Rady Miasta w Kętrzynie, która odbyła się tego samego dnia, radni sprawujący większość wydali swoje stanowisko, co do wyboru powołania nowego zastępcy burmistrza przez Ryszarda Niedziółkę.

Jak czytamy w treści oświadczenia: wyrażamy sprzeciw wobec tej kandydatury i przypominamy, że pan Karol Lizurej wspólnie z Burmistrzem Miasta Ryszardem Niedziółką są współodpowiedzialni za utratę w 2020 r. dofinansowania w wysokości 14,3 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych, które przeznaczone były na budowę ul. Górnej i ul. Ogrodowej w Kętrzynie. Na stanowisko Zastępcy Burmistrza planuje się powołać osobę, która będąc Naczelnikiem Wydziału Rozwoju Miasta wykazała brak  profesjonalizmu i dopuściła  się  zaniedbań w wykonywaniu obowiązków, wyrządzając Miastu poważną szkodę, za co została ukarana dyscyplinarnie

Co państwo sądzą o nowym zastępcy burmistrza miasta Kętrzyn?

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

32 thoughts on “KĘTRZYN: Zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza

  1. no, i lubi murzynów. kętrzyniaków też ma za murzynów: cztery, czternaćcie baniek w te czy we w te, murzyny odrobią w podatkach. Ech, jesteśmy w krainie czarów, chłopaki takie piękne jak żigolaki, i ten w środku też milusi, jak oni pięknie pilnują zaczarowanych zabytowych ruin browaru, ruin młyna, ruin drożdżowni, kontynuują dzieła mistrza, jak pięknie służą sprzedawcom budowlanej i urbanistycznej tandety świecidełek szkiełek pudełek, wszystko w imię owczego postępu…

   1. Akwizytorzy branży budownictwa infrastrukturalnego i producentów elektrobusów. W czyim więc interesie działa Niedziółka – to pytanie zadaję publicznie coraz częściej, a odpowiedzi ciągle nie ma.
    Pozdrawiam serdecznie ✋

  2. Bardzo dobra decyzja.Karol na burmistrza powinien startować.Zna Kętrzyn zna pracę w urzędzie przy projektach.Czas na zmianę warty.To jest czas młodych jak Lizurej i Kochanowski.Czas Niedziółki i Hećmana już minął.Taka prawda.

 1. Jeżeli burmistrz sam mówi otwarcie, że Wróbel miał być tylko trzy lata, to dlaczego nic w tym kierunku nie zrobił i pozwalał ciągnąć kasę przez kolejne 1,5 roku? Słabe zarządzanie. Prawdziwy pięcioletni regres. Szkoda zmarnowanych 5 lat. Kętrzyn bardzo dużo stracił.

  1. Niezmiennie ten sam regres ale i drenaż kapitału publicznego od ćwierćwiecza. To jest jak sztafeta w psuciu miasta. Paradoksalnie nieudacznictwo może być w tej sytuacji zaletą.

 2. Absolutnie nie bronię decyzji Niedziółki, ale czym różni się – jeśli chodzi o brak profesjonalizmu – utrata 14 mln. złotych, od przegłosowania przepisów porządkowych w komunikacji miejskiej przepchanych przez Radę Miasta? Pisałem że jest to kompromitujący bubel, a dziś uwagi wskazuje także wojewoda. Rada niczym maszynka do głosowania niemal przez aklamację przepycha wszystkie fatalne decyzje Niedziółki, kluczowe dla dalszego funkcjonowania miasta. W moim poczuciu radni nie mają moralnego prawa zarzucać braku profesjonalizmu i najwyższej staranności w wykonywaniu zadań ! Nie w tym składzie .

 3. wróbel nie został odwołany. To żadna decyzja Niedziółki. Wróbel spłacił długi i cel pobytu w Ketrzynie osiągnął. Przecież rozpoczyna się kampania wyborcza. do parlamentu. W tej kampanii teraz bedzie swoje pijarosko propagandowe umiejętnosci wykorzystywał. Jak sie nie dostanie do parlamentu, albo nie wygra PO, to pewnie jeszcze na pół roku wróci do Kętrzyna pospłacać pienieďzmi kętrzyniaków swoje wydatki.

 4. DO. Pana. M.

  Dlatego też dalsze. decyzje. w Urzędzie Miasta. będą. tylko. porażką. dla. Kętrzyna obecna. Rada. Miasta. to. jak automat. przepycha. wszystko co. im podsunie. obecny burmistrz. Jeden. z. radnych. miasta doskonale znał. sytuację w PUP ale. nie poinformował o. tym. swoich. władz wojewódzkich a. na sesjach powiatu. siedział. jak mysz pod. miotłą więc zadaję pytanie. co. po. panu. mogą. się wyborcy. spodziewać- raczej nic . Z. ugrupowania PiS. jedynie Pan Węglarski. zasługuje na. szacunek, uczciwość. i. na niego będą wyborcy. głosować.
  Dlatego. jedynie Pan Burmistrz. Krzysztof. Hecman. zasługuje. aby. ten urząd objąć jako. Burmistrz Miasta Kętrzyna. i. mieszkańcy. będą. na. niego. głosować !!!!!!

  1. I zgodziłbym się z Panią w pełni, gdyby nie ten manifest poparcia dla Hećmana. Polityka Niedziółki niewiele różni się od polityki Hećmana. Stołki dla swoich, drenaż kapitału publicznego, niekorzystne decyzje, buble infrastrukturalne. Niedziółka wszedł w buty Hećmana, wobec czego zmieniły się personalia „dworzan” (czy może bardziej folwarku), ale mechanizmy i strategie pozostały analogiczne. Dla mnie to sztafeta w psuciu miasta, kultury politycznej, infrastruktury. I najgorsze, że na horyzoncie nie widać nikogo, kto mógłby to zmienić.

 5. Maciej ciekawie zakręcił się w Kętrzynie.Ale jak info krąży w mieście to i za Macieja pewne służby wkrótce się wezmą.

 6. Co ten Niedziółka wyprawia , mówiąc ,że Wroe miał być 3 lata. Lepiej żeby Wróbla nie było to została by zaoszczędzona duża kasa. My mieszkańcy nic z tego nie mama że Wróbel był na Stanowisku a teraz opuszcza Ketrzyn.

 7. Do powyższego wpisu.
  Proszę winić za taki stan rzeczy tych radnych którzy głosowali za Wróblem na początku kadencji. A tak na marginesie, Wróbel pokazał m dla kętrzyńskiego PISu m.in dla Rypiny, Mickiewicza ,Komorowskiego,Zareckiego, Czechowej itd. gdzie ich miejsce.

  1. Pisowcy sami się spozycjonowali do roli popychadeł, gdy Rypina oszukał mnie i wszedł w serwilistyczną koalicję z Niedziółką. Kilka lat roli maszynki do głosowania pokazało, że ci ludzie są absolutnie zbędni na lokalnej scenie politycznej.

 8. Zgadzam. się. z panem. M
  PiS to osoby które nic nie wniosły. w politykę. Kętrzyna. a jedynie. jako maszynki do. głosowania. Nie poinformowali swoich. władz wojewódzkich o tym co. się. dzieje w PUP przez. jednego. ze swoich. członków tym bardziej. że jeden z radnych PiS. Urzędu Miasta był. w tej kwestii dokładnie. obeznany z powodu. osoby bliskiej. tam zatrudnionej. ale. dbał tylko o swój. interes i. zyski z tego płynące
  Dlatego. też ci ludzie tak. jak pisze. Pan M są absolutnie. zbędni. na lokalnej scenie. politycznej.
  Jedynie z PiS. Pan. Węglarski zasługuje na. szacunek, zaufanie , pokazał swoją wrażliwość, uczciwość na krzywdę drugiego człowieka i. takich radnych. Kętrzyn. potrzebuje .
  Dlatego też stoję na stanowisku że powinien wrócić Pan Burmistrz Krzysztof. Hecman !!!!!

  1. Co to za jakaś dziwna maniera z tym ustawicznym żądaniem „powiadamiania swoich władz wojewódzkich”? PUP podlega pod Powiat Kętrzyński, czyli pod Kochanowskiego jak starostę i POD NIKOGO WIĘCEJ. Dlatego dyrektor PUP może robić co chce, jeżeli tylko starosta mu na to pozwoli. Przecież powiadomieni zostali posłowie różnych opcji, posłowie napisali zapytania w różne miejsca. I co z tego wynikło, są jakieś konkretne efekty ich zaangażowania? Żadne! A wiesz dlaczego nie ma żadnych efektów? Wytłumaczę: patrz zdanie nr 2.
   Czytam wpisy na forum, i nie mówię tylko o wpisie, który komentuję, i odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy myślą, że nadal żyjemy w epoce sprzed 50 lat i wystarczy zadzwonić do pierwszego sekretarza partyjnego, a on załatwi sprawę pomijając organy, przepisy, odrębność formalno-prawną samorządu terytorialnego, tupnie nogą i starosta podkuli ogon i coś zrobi z dyrektorem PUP. To tak nie działa, chyba już pora przestawić swoje myślenie. Osobą odpowiedzialną za nadzór nad dyrektorem PUP jest starosta, a w zasadzie pretensje można kierować do całego organu wykonawczego: Zarządu Powiatu, czyli do:
   – Michała Kochanowskiego -Starosty Kętrzyńskiego
   – Andrzeja Lewandowskiego -Wicestarosty
   – Mirosława Bobrowskiego –Członka
   – Aliny Janiszewskiej –Członka
   – Olgi Haliny Wanago –Członka,
   i pamiętać o tych osobach podczas wyborów.

 9. Jak najbardziej z powiatowych radnych Pan Węglarski zasługuje na szacunek w przeciwieństw do pozostałych.
  Jako jedny domagał sie wyjaśnienia w sprawie powstałej sytuacji w Powiatowym Urzedzie Pracy. Nawet Baraniecka, Kawczyński, Olenkowicz , Janiszewska, Wiśniewski a przede wszystkim KOCHANOWSKI I LEWANDOWSKI nie wyjaśnili sprawy.

  1. Zastępcę burmistrz powołuje i odwołuje w drodze zarządzenia, rada miejska niczego nie głosuje w tej sprawie. Po co piszesz nieprawdę?

 10. DO. KOMENTARZA. RACZEK

  Kto pod. kogo podlega to każdy o tym wie jedynie Pan radny. powiatu miał odwagę. jako jedyny z radnych PiS
  stanąć po stronie pracowników PUP.
  Wiem że ludzie zawiedli się na ugrupowaniu PiS a wkrótce będą wybory co jest powodem zadowolenia dla innych ugrupowań politycznych.
  Przypuszczam że jest Pan z tego samego ugrupowania które jest bezradne na zasadzie.”nic nie widzę nic nie słyszę tylko mnie nie ruszajcie” bo będę chciał załapać się na następną kadencję

  1. Niby Pani wie, kto pod kogo podlega, ale tekst niezmiennie ten sam, żeby niby radni „są bezradni”. Mam prośbę, niech się Pani zdecyduje: jak to w końcu jest, czy ktoś oprócz starosty Kochanowskiego ma wpływ na dyrektora PUP, czy nie ma? Bo jeżeli ktoś ma ten wpływ, a tego nie wykorzystuje, to faktycznie jest bezradny, ale jeżeli nie ma żadnego wpływu i Pani o tym wie, to znaczy że Pani nie chodzi tak naprawdę o dobro pracowników PUP, tylko PUP jest dla Pani pretekstem do uprawiania polityki. No to prosimy wszyscy o pouczenie nas: kto ma ten wpływ i jaki? Nie wie Pani, prawda? Pozostaje tylko odpowiedzieć Pani jej własnym tekstem, że zapewne jest Pani z przeciwnego ugrupowania, które jest bezradne na zasadzie „nic nie widzę, nic nie słyszę, tylko mnie nie ruszajcie”, bo będziecie chcieli załapać się na następną kadencję. Nie piszę tego złośliwie, tylko Pani przypominam, że w Radzie Powiatu są przedstawiciele absolutnie wszystkich ugrupowań politycznych -nawet jeżeli kandydowali do rady powiatu z komitetów o innych nazwach, to w rzeczywistości są członkami: PO, SLD, PSL. Czyż nie tak, droga Pani?
   Jeżeli więc pisze Pani o tych „bezradnych”, to proszę powiedzieć, o których radnych Pani chodzi? O tych będących członkami partii politycznych: PO, SLD, PSL czy PiS?

 11. DO. KOMENTARZA. RACZEK

  Proszę się dokładnie wczytać. w inne komentarze wcześniejsze i. wyciągnąć z tego wnioski a jeśli. chodzi. o. mój przekaz to. wydaje. mi. się. że. każdy. człowiek już poziomie podstawowym. dokładnie. go. odczyta. i. zrozumie .
  Pan lub. pani. ma z tym kłopot ,dalej. stoję. na. stanowisku. że. radny. PiS Pan Węglarski zasługuje. na szacunek. i zaufanie. mieszkańców i. będą. na niego. głosować a. także. na Burmistrza. Krzysztofa Hecmana !!!!!

  1. Zadałam Pani proste pytanie. Odpowiedzi brak. Najpierw oskarża Pani radnych o bezradność, a kiedy pytam jaki mają wpływ na sytuację w PUP, co konkretnie mają zrobić, to mnie Pani atakuje. W tej sytuacji muszę Pani zalecić lekarstwo, które Pani chciała mi zaserwować: niech się Pani dokładnie wczytuje w swoje własne komentarze i wyciąga wnioski na przyszłość co do sensu Pani wypowiedzi, bo jak rozumiem, skoro w Pani replice brak odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, to znaczy, że to ja ma rację, a Pani się myli? Nie zna Pani żadnej metody wpływu radnych na dyrektora PUP, a więc czegoś czego Pani od radnych żąda? A więc radni wszystkich opcji politycznych: PO, SLD, PSL i PIS są w Pani mniemaniu „bezradni”? Z jedynym wyjątkiem Węglarskiego? Przypominam, że radnych jest 19-stu. I błagam, proszę coś zrobić z tymi kropkami po każdym wyrazie w Pani tekstach – nie dla mnie, ale przez szacunek dla innych forumowiczów.

 12. Do KOMENTARZA RACZEK

  Jeśli Pani wczyta się z uwagą w komentarz z dnia 4 mają a ja uzyskam odpowiedź to będziemy miały sprawę wyjaśnioną i proszę się nie denerwować bo wkrótce wybory i robi się najwyraźniej gorąco.
  A tak na marginesie to może Pani też wyjaśni mieszkańcom jak to jest najpierw pisaliście że dyrektor PUP już nie należy do PiS a teraz wszyscy wiedzą że należy do PiS więc o co w tym wszystkim chodzi kto mówił prawdę a kto kłamał???

  1. Nikt na tym forum nie prowadzi kroniki Pani wpisów, odpowiedziałam na konkretny Pani tekst i zadałam konkretne pytania. Odpowiedzi brak. Ja jestem wyjątkowo spokojna, ale widzę, że Pani przyparta do muru moimi pytaniami sama zaczyna się denerwować, aż zrobiło się Pani gorąco. Widzi Pani, ja też potrafię pisać insynuacje. Nie wiem do kogo Pani pisze „pisaliście”, a w sprawie tego czy dyrektor PUP należy do PiS proszę przeprowadzić dochodzenie i zaraportować nam tutaj na forum co Pani ustaliła.

 13. Marny urzędnik na zastępcę, idziemy na dno. Nierząd tego duetu kosztował mieszkańców kilkadziesiąt milionów. Pomyśleć, że Pan Burmistrz wygrał wybory na krytyce inwestycji poprzednika. Kończcie i przy wyborach podziękujemy Panom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *