GIŻYCKO: Otworzono nowoczesny internat w COS Giżycko – Magna Masuria

GIŻYCKO: Otworzono nowoczesny internat w COS Giżycko

1

fot. COS Giżycko

W Giżycku został oficjalnie otwarty nowoczesny internat sportowy. To ważny krok w rozwoju Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku. Ministerstwo Sportu i Turystyki dołożyło swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia, dofinansowując budowę kwotą blisko 16 mln złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego to 19,8 mln złotych.

Internat sportowy ma 86 miejsc noclegowych, zrealizowanych w 44 pokojach o wysokim standardzie. W obiekcie znajdują się także specjalnie przystosowane pokoje dla osób z niepełnosprawnością, a także nowoczesne zaplecze gastronomiczne wraz ze stołówką na 196 osób. Ośrodek będzie zajmował się bezpośrednio przygotowywaniem posiłków dla swoich gości.

Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk, zaznaczył, że oddanie internatu do użytku jest punktem przełomowym w rozwoju COS OPO Giżycko. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie inwestowania w sport i rozwój infrastruktury sportowej. Dodał również, że to nie tylko korzyść dla sportowców, ale również dla całej społeczności lokalnej.

Nowoczesny internat sportowy w COS OPO Giżycko to doskonała okazja dla młodych sportowców z całej Polski, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i rozwijać swoją pasję. Wysoki standard obiektu pozwoli na komfortowy pobyt, a nowoczesne zaplecze sportowe z pewnością wpłynie na efektywność treningów.

1 thought on “GIŻYCKO: Otworzono nowoczesny internat w COS Giżycko

  1. Co za kloc szkaradny. Ale za to dużo „świecidełek” wpisujących się w gusta ludzi z kompleksem prowincji. Ma rację Autor felietonów z cyklu „Giżyckomania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *