KĘTRZYN: 42-latek stracił przez internet 59 tysięcy złotych! – Magna Masuria

KĘTRZYN: 42-latek stracił przez internet 59 tysięcy złotych!

0

42-latek zakupił ładowarkę teleskopową przez portal ogłoszeniowy. Początkowo nic nie wzbudzało podejrzeń mężczyzny. Kontakt z osobą sprzedającą był bez zarzutu. Dopiero po przelaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, a kupujący zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. W ten sposób stracił 59 tysięcy złotych.

Przed nami okres świąteczny, a część z nas pewnie zdecyduje się na zakupy online. To prosty, szybki i wygodny sposób. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas zakupów w Internecie łatwo można paść ofiarą oszustów. Wirtualni sprzedawcy mogą oferować towar, którego w rzeczywistości nie posiadają, a kontakt z nimi urywa się tuż po wykonaniu transakcji. Kilka dni temu przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że padł ofiarą internetowego oszustwa. A mianowicie, mężczyzna znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży ładowarki teleskopowej. Zainteresowany ofertą, skontaktował się z podanym na stronie sprzedającym. Początkowo nic nie wzbudzało podejrzeń mężczyzny. 42-latek otrzymał realne zdjęcia maszyny. Kontakt ze sprzedającym był bez zarzutu, wydawał się być rzetelny i profesjonalnie podchodził do klienta, dlatego 42-latek zdecydował się zakupić wystawioną w ogłoszeniu maszynę za którą przelał na konto rzekomego sprzedawcy 55 tysięcy złotych. Dodatkowo kupujący skorzystał z usługi sprzedającego i również zapłacił za transport ładowarki do jego miejsca zamieszkania. Łącznie mężczyzna stracił 59 tysięcy złotych.   

42-letni mężczyzna nie doczekał się jednak dostawy zakupionej maszyny. Gdy wielokrotne próby nawiązania kontaktu ze sprzedającym nie odnosiły rezultatu, oszukany zdecydował się zawiadomić o sprawie policję. Teraz kętrzyńscy policjanci poszukują nieuczciwego sprzedawcy.