WĘGORZEWO: Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 36-latce – grozi jej do 5 lat za kratami! – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 36-latce – grozi jej do 5 lat za kratami!

0

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-latce, która wybrała się na przejażdżkę, mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. Już wkrótce mieszkanka Węgorzewa za swoje lekceważące podejście do prawa będzie się tłumaczyć przed sądem.

Przed północą, uwagę węgorzewskich policjantów zwrócił osobowy volkswagen, który nie siedział podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. W zawiązku z tym policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. W tracie interwencji, po sprawdzeniu  danych 36-latki w policyjnych systemach ustalono, że nie powinna siedzieć za kierownicą, bowiem obowiązuje ją do września tego roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Warto wiedzieć, że zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem. Za złamanie prawomocnego zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *