KĘTRZYN: Akcja movember w Kętrzynie! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Akcja movember w Kętrzynie!

4

Movember to coroczna kampania, która odbywa się w listopadzie i ma na celu zwrócenie uwagi na raka jąder i prostaty oraz promowanie zdrowia mężczyzn. W ramach tej inicjatywy członkowie Fundacja z miłości do radości zachęcali mieszkańców Kętrzyna do zadbania o swoje zdrowie.

Wystarczy udać się na USG lub badanie krwi, żeby już we wczesnym etapie ewentualnie zauważyć lub wykluczyć pojawiającą się chorobę – mówi wiceprezes Fundacji Z miłości do radości, Anna Wyrozębska.

Kampania Movember zyskała ogromną popularność na całym świecie, a także w Polsce. Jej celem jest nie tylko zebranie funduszy na badania i leczenie raka jąder i prostaty, ale również edukacja społeczeństwa na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania tych chorób.

Wąsy, które mężczyźni zapuszczają w listopadzie, stały się symbolem solidarności i wsparcia dla osób dotkniętych rakiem jąder i prostaty. Wielu mężczyzn angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne, aby podkreślić znaczenie profilaktyki i regularnych badań.

Mamy dla kogo żyć – tłumaczy zastępca burmistrza miasta Kętrzyn, Karol Lizurej, który również uczestniczył w zorganizowanej akcji Fundacji – Jako mężczyźni mamy o kogo dbać, więc musimy również zadbać czasami o siebie. Jest to wiadomo u mężczyzn troszkę zapomniany temat i bardzo taki newralgiczny. Natomiast jak najbardziej zachęcamy razem z Fundacją Z miłości do radości, aby się badać.

W Polsce kampania Movember organizowana jest przez różne instytucje i organizacje. Wiele firm i instytucji wspiera tę inicjatywę, promując zdrowie mężczyzn i zachęcając do regularnych badań.

Ważne jest, aby pamiętać, że rak jąder i prostaty to choroby, które można skutecznie leczyć, jeśli zostaną wcześnie wykryte. Dlatego tak istotne jest regularne badanie i dbanie o swoje zdrowie.

Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto być świadomym i regularnie dbać o siebie. Movember daje nam szansę, aby razem podkreślić znaczenie profilaktyki i badań, które mogą uratować życie.

4 thoughts on “KĘTRZYN: Akcja movember w Kętrzynie!

 1. Wspaniała inicjatywa która zainicjowała Fundacja „ Z miłości do radości”.
  Wydaje mi się ze jest to pierwsza inicjatywa tak ważna w naszym Ketrzynie a dotycząca naszych ojców, mężów i synów aby we wczesnym etapie wykluczyć tak groźna chorobę jak rak jąder i prostaty.
  Cieszę się ze również ktoś z władz. Urzędu Miasta – Pan. Lizurej wziął udział w tej akcji co napewno będzie zachęta dla naszych panów aby zmobilizować ich do badań profilaktycznych jak usg i badanie krwi które mogą uratować życie wielu naszym mieszkańcom .
  Myśle ze takie akcje powinny się odbywać często aby przypominać ludziom by nie zapominali o tym ze wczesne wykrycie raka prowadzi do całkowitego
  wyleczenia !!!! Brawo organizatorom !!!!

  1. Tak tak super sprawa, o tym trzeba mówić. Brawa dla pana Lizureja. Tak zachowuje się włodarz, który wspiera mieszkańców. Nawet wąsa sobie przykleił. Brawo

 2. Wydaje mi się ze to po raz pierwszy w Kętrzynie Fundacja „Z miłości do radości”
  pochyliła się nad problemem panów którzy bardzo często zapadają na raka prostaty czy raka jąder a świadomość o możliwości zachorowania była często pomijana jako wstydliwa .
  Wielkie dzięki ze Pan Burmistrz Lizurej wychodząc na ulice miasta solidaryzował się z panami jak ważna jest profilaktyka w tym temacie !!!!!

 3. … super sprawa, faceci wbrew pozorom są bardzo delikatnego zdrowia, więc takie akcje są jak najbardziej potrzebne… dobry przykład ze strony pana Karola, bo jak to mówią: „przykład idzie z góry”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *