KĘTRZYN: Jubileusz 10-lecia „Teatru u Przyjaciół” – Magna Masuria

Grupa teatralna „Teatr u Przyjaciół” świętuje jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji w czwartkowy wieczór [23 listopada 2023] odbyło się niezwykłe spotkanie urodzinowe. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji i życzeń od wielu gości m.in. burmistrzów miasta Kętrzyn oraz od rodzin, przyjaciół i sympatyków naszych drogich jubilatów.

Wydarzenie rozpoczął spektakl pt. „Kaleka z Inishmaan” w którym wystąpili: Helena Szymkiewicz, Urszula Żyżyk, Barbara Łuckiewicz, Roksana Małek, Magdalena Witek, Ada Mięsiak, Maja Zielińska, Mariusz Hartel, Kazimierz Lewanowicz, Jan Zalewski. Jest to najnowszy spektakl, który premierę miał w tym roku. Zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów mocnymi brawami!

A po co jest teatr? Teatr jest po to, by wszystko było inne niż dotąd. By po spektaklu wyjść w zamyśleniu i zmienić coś w swoim życiu.

Wszystko zaczęło się jesienią 2013 roku w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Grupę teatralną „Teatr u Przyjaciół” do życia powołał Darian Mitukiewicz-Wiesner. Młody, zdolny aktor ze Szkoły Teatralnej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W kolejnych latach grupę prowadziła Alicja Baran-Darkowska, później Jarosław Olejnik. Aktualnie opiekę przejęła aktorka teatralna Natalia Lisicka.

Jak przystało na urodziny, nie zabrakło upominków i tortu. To był magiczny i teatralny wieczór. Całemu Teatrowi u Przyjaciół życzymy kolejnych teatralnych sukcesów i niegasnącej kreatywności.

źródło: KCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *