KĘTRZYN: Autobusy elektryczne za drogie na miejską kasę! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Autobusy elektryczne za drogie na miejską kasę!

9

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja dotycząca dostawy 4 autobusów z napędem elektrycznym i 2 stacji ładowania w ramach projektu pod nazwą „niskoemisyjna komunikacja miejska w Kętrzynie”. Miasto Kętrzyn w przetargu określiło, że jest w stanie przeznaczyć na zakup 4 autobusów i 2 stacje ładujące 2 kwotę 7 822 258,80 złotych.

Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów, którzy spełniali wyznaczone w przetargu wymogi. Pierwsza z nich to warszawska spółka Busnex. Warszawska spółka może zrealizować ten projekt za kwotę 9 338 160 zł. Drugi oferent to znana w całym kraju firma produkująca autobusy miejskie – Solaris. Według nich koszt realizacji wynosiłby 11 611 200 zł. Obie firmy nie spełniają wymogu finansowego, które narzuciło miasto, co samo sobie sprawia, że wdrożenie projektu o niskoemisyjnej komunikacji miejskiej w Kętrzynie oddalił się jeszcze bardziej.

Przypomnijmy, że obecni włodarze [Ryszard Niedziółka i Maciej Wróbel] poprzez swoje zarządzanie doprowadzili miasto do stanu, gdzie nie ma zdolności kredytowej. Brak tej zdolności sprawia, że Kętrzyn ominą wielkie inwestycje i nie stać będzie miasta na realizacje ogłoszonych wcześniej zadań jak budowa tanich mieszkań, budowa obwodnicy Kętrzyna czy remonty poszczególnych dróg, które są najczęściej użytkowane przez mieszkańców.

9 thoughts on “KĘTRZYN: Autobusy elektryczne za drogie na miejską kasę!

  1. Za to miasto stać na wynagrodzenie Niedziólki 19 300 zł miesiecznie, pewnie podobnie zarabia Wróbel (plus jego koszty dodatkowe, jak delegacje, które nie są ujęte w oświadczeniu majatkowym), sekretarz, skarbnik kuzynka Niedziólki, kierownicy komórek, komendant, prezesi spółek i jednostek. Brawo Niedziółka, Wróbel i najlepszy skarbnik w Polsce . Mieszkańcy Kętrzyna dziękują radnym Sapiński, Waszkiewicz, Biała, Gajek, Barański, Szymański, Buraczek, Duczek, Toruński, Abramowicz, Niedźwiecki. Jesteście odpowiedzialni tak samo, jak Ci, którzy Was przekupili.

  2. Miasta nie stać na elektryczne autobusy, tak samo jak nie stać na utrzymanie Niedziólki i jego ekipy z Wroblem na czele. Niedziółka wpisał się już na kartę historii Kętrzyna. Burmistrz, który przez 5 lat pozwoli przezrec swojej ekipę 5 budżetów.

  3. Panie redaktorze, w miejskiej kasie sa juz tylko pieniadze na przejedzenie. Wrobel i brygada wyczyszcza do zera! Hahaha

  4. Kako mieszkaniec tego grodu cieszę się że mój burmistrz zarabia dobre pieniądze, uczciwie pracując. Poprzedni wypłatę miał mniejszą ale zarabiał więcej. Za niego było mi wstyd.

  5. Ja jestem dumny z poprzednika. Zostawił po sobie kilka obiektów. A ten zostawi po sobie Wielkie Nic dla miasta . Wzbogacili się Wróbel, Zdanowicz, Krasiński, Cygan i w ogóle zasłużeni w wygranej Ryszarda

    1. I bardzo dobrze, że okazał się nieudacznikiem w swojej szkodliwej działalności. Tymczasem po Hećmanie należałoby teraz jeszcze posprzątać wszystko to czym zaśmiecił Kętrzyn. Należałoby zacząć od przywracania starej geometrii wyremontowanych ulic i nowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  6. Ja rozumiem że dla niektórych celem nadrzędnym jest przywalenie w Niedziółkę (bezspornie jest fatalnym burmistrzem), ale w interesie Kętrzyna nie leżą te wszystkie wymienione wydatki, bez względu na to, który burmistrz miałby ich dokonać. Bubel to bubel. W moim odczuciu powyższy artykuł udowadnia, że ludziom z kręgu kętrzyńskiej polityki nie chodzi o interes publiczny, ale o stołki, aby po zmianach personalnych dalej realizować szkodliwą politykę reprezentowania interesów korporacji w duchu kapitalizmu inkluzywnego, zamiast interesu mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *