KĘTRZYN: Realizacja ulicy Ogrodowej oddalona? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Realizacja ulicy Ogrodowej oddalona?

4

Anulowano przetarg na remont ulicy Ogrodowej – to kolejna część sagi związanej z remontem tej ulicy, która ciągnie się od 2019 roku wraz z utratą rekordowego 14 MILIONOWEGO dofinansowania, o czym wspominaliśmy już wcześniej.

Niedziółka cały czas zapowiada, że rozpocznie remont Ogrodowej, ale mieszkańcy Kętrzyna nie biorą za poważnie tych słów. 20 grudnia 2021 roku niszowe media sprzyjające Niedziółce ogłosiły „wielki sukces”, ponieważ Urząd Miasta w Kętrzynie ogłosił przetarg na Ogrodową. 10 stycznia br., przetarg został zamknięty – a do realizacji tego projektu zgłosiły się 4 firmy.

Ekodrom z Augustowa, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, Budokop z Lidzbarka Warmińskiego oraz Firma Handlowo Usługowa Arko-Rol z Olsztyna. Najniższą ofertę złożyła firma z Olsztyna na 9 480 000 zł. Przypomnijmy, że w pierwotnym planie przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych remont ulicy Ogrodowej kosztować miał 11 milionów złotych. Pozostałe oferty oscylowały powyżej 10, a nawet prawie 12 milionów złotych.

28 stycznia olsztyńska firma została wyłoniona, jako najlepsza oferta z pośród czterech przedstawionych, jednak właściciel firmy długo nie nacieszył się wygraną. 4 lutego unieważniono wybór firmy. Powód? Urząd Miasta nabrał wody w usta i na razie nie zdradza powodów tej decyzji. Zwróciliśmy się do właściciela firmy o komentarz w tej sprawie, na który oczekujemy.

[AKTUALIZACJA] Urząd Miasta w Kętrzynie pismem z 8 lutego 2022 roku wyjaśnia, że przetarg anulowano z powodu nieprawidłowego złożenia wadium przez firmę Arko-Rol.

Co było powodem unieważnienia przetargu? Czy jest to brak środków finansowych? Czy fakt, że miasto nie może uzyskać żadnego kredytu przez zarządzanie obecnego włodarza? Kiedy w końcu ruszy obiecana budowa ul. Ogrodowej? Czy potrzebna jest zmiana władzy, aby to nastąpiło?

4 thoughts on “KĘTRZYN: Realizacja ulicy Ogrodowej oddalona?

  1. A tak szumnie wchodziło tałatajstwo. Jak rozliczali poprzednika, jak punktowali, ile zawiadomien do prokuratury, ile na policje, ile ile zwolnien, przesuniec, skarbnik degradacja, zastapil najlepszy skarbnik w Polsce (teraz sie chowa po kątach ratusza, tylko kasa co miesiąc się nie zmienia), sekretarz degradacja zastapily paniusie ktore nie mialy ani doswiadczenia, ani kompetencji, ani wiedzy. Tylko pieniadze budzetu sie porozchodzily na sztab wyborczy Niedziólki. Wielkie NIC , a tyle było szumu. Miało być tak pięknie.

  2. Może już lepiej niech się ten Nieudacznik nie bierze za tą Ogrodową bo do czego się nie dotknie to spartoli ’ słyszałem ’ że chce ZWĘŻAĆ Ogrodową ??? cały kraj dokłada po dodatkowym pasie ruchu a on co ? Bóg to opuścił???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *