KĘTRZYN: Bezpłatny sierpniowy numer gazety info-Kętrzyn24.pl już dostępny! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Bezpłatny sierpniowy numer gazety info-Kętrzyn24.pl już dostępny!

13

Cieszymy się ogromnie ogłaszając, że nowy, sierpniowy numer naszej gazety info-Kętrzyn24.pl właśnie trafił do lokalnych sklepów i kiosków. W sierpniowym wydaniu przygotowaliśmy dla Państwa bogatą dawkę aktualnych informacji z samorządowego życia powiatu kętrzyńskiego oraz wiele innych interesujących treści.

Najważniejsze informacje z samorządu w tym artykuł: POWAŻNE PROBLEMY PROKOPA? PROKURATURA OKRĘGOWA W OLSZTYNIE WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Niewątpliwie jest to bardzo poważna sprawa, nad która pracujemy od kilku lat i w końcu może mieć swój finał. […] WIĘCEJ DOWIECIE SIĘ NA STRONIE 9

OŚWIADCZENIE STRAŻAKÓW Z OSP KAROLEWO

Nieustannie chcemy podkreślać rolę lokalnych społeczności w naszym piśmie. Tym razem publikujemy oficjalne oświadczenie strażaków z OSP Karolewo, którzy dzielą się swoją opinią na temat manipulacji i półprawd przedstawionych w lokalnej małoznaczącej gazecie, ale też informującą jak ważną rolę odgrywa OSP Karolewo w naszej społeczności.

Felieton HJM oraz Anastasi Scheiba dotyczący samorządu

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dwie różnorodne perspektywy na temat samorządu. W felietonie autorstwa HJM znajdziecie Państwo głębokie przemyślenia na temat wyzwań i celów lokalnych władz. Natomiast Anastasi Scheiba proponuje bardziej osobiste spojrzenie na to jak powinien wyglądać i prezentować się lider związany z funkcjonowaniem samorządu.

Informacje kulturalne, Strefa Poezji oraz wiadomości sportowe

W sierpniowym numerze nie mogło oczywiście zabraknąć kulturalnych wieści. Przedstawiamy Państwu najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach artystycznych oraz kulturalnych inicjatywach w Kętrzynie. Ponadto, nasza stała rubryka „Strefa Poezji” pozwoli Państwu zanurzyć się w literackim świecie lokalnych talentów. A fani sportu znajdą w naszych wiadomościach sportowych relacje z piłkarskich rozgrywek KKS Granicy Kętrzyn oraz innych zespołów piłkarskich z naszego Powiatu.

Wersja elektroniczna do pobrania

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdążyli zdobyć drukowanej wersji naszej gazety, mamy dobrą wiadomość! Udostępniliśmy wersję elektroniczną, którą można pobrać bezpłatnie. Wystarczy przewinąć stronę niżej i cieszyć się treściami naszego sierpniowego numeru online:

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do lektury sierpniowego numeru gazety info-Kętrzyn24.pl. Jesteśmy dumni, że możemy być rzetelnym źródłem informacji dla naszej lokalnej społeczności!

13 thoughts on “KĘTRZYN: Bezpłatny sierpniowy numer gazety info-Kętrzyn24.pl już dostępny!

 1. Chciałbym się odnieść do SM”Pionier” w czyim interesie działa Pan S.K i jego dwóch kolegów ze zdjęcia?
  Proszę nie pisać komentarzy w imieniu wszystkich mieszkańców bo tak nie jest. Pana zachowanie budzi wiele kontrowersji co do Pana intencji że działa Pan w interesie spółdzielców a jedynie swoim i układów kętrzyńskich.
  Dlaczego Pan chciał zmienić kancelarię prawną w Olsztynie na prawnika że Starostwa ,myśli Pan że ludzie po tych aferach urzędu podleglego pod Starostwo będą mieli zaufanie do prawników z tego urzędu?
  Mówi się też w Kętrzynie że próbuje Pan wsadzić na prezesa człowieka który podlega pod Starostwo który ma do czynienia z wymiarem sprawiedliwości a drugiego Pana którego kariera kończy się w PiS i szuka w naszym mieście szczęścia.
  Panie S.K niech Pan się ogarnie bo wiemy że Pana obecność w Spółdzielni tylko pogłębi kryzys, nieporozumienia i chaos.
  Proponuję Panu S.K zająć się wolontariatem bo jest dużo ludzi potrzebujących pomocy i w tym najlepiej może się Pan sprawdzi !!!!!!!

 2. A ja bardzo dziękuję za tę gazetę i możliwość zdobycia wiedzy o cyrku, jaki odbywa się w powiecie. Lans lans lans. Przy kawałku drogi, ścieżki rowerowej, czy odnawianiu fresek,te ostatnie to też pana zasługa panie Michale? Bierze Pan tyle kasy, że to żadna łaska wykonywać swoje obowiązki służbowe. Naprawdę wystarczy sprawozdanie na stronie starostwa, zaraz będzie pan wyskakiwał w lodówki. A gdyby Pan tak często nie odwiedzał Karolewa…. może miałby Pan więcej czasu na przemyślane występy publiczne.

 3. A co tak cicho o zastępcy dyrektora PUP pani Wiszniewskiej? Panie redaktorze, czy zapomniał pan, że wobec tej osoby także wystosowano szereg uwag i zarzutów ze strony pracowników zatrudniaka. Jakaś ukryta siedzi. A dyrektor nadal sam stoi na meczach, bo każdy go unika? Czy jeszcze ktoś się łudzi, że ten człowiek nie zrobił niczego złego? Skąd zatem zainteresowanie jego tematem policji antykorupcyjnej? A starosta nadal będzie go bronił zawzięcie? Nie wstyd Wam? Zamiast wyciszyć temat, załatwić jakąś ugodę z tymi ludźmi, publicznie ich ośmieszacie, jak na ostatniej sesji. Kiedy starosta i dyrektor przeproszą tych ludzi?

 4. Ja już wątpię czy rozwali sie ten układ Michał, Grzegorz. To tylko zależy od wyborców.
  No i w końcu trzeba pogonić kucharza POwiatowgo Zbigniewa niby opozycja a jest na sznurku u Michała.

 5. Czy gazetkę będzie też można dostać u kucharza na stołówce przy policji czy też w sklepach na Limanowskiego, Chrobrego oraz Krolowej Jadwigi ?

 6. Moja opinia zgodna jest z tym, co napisał spółdzielca. Chodzi o działania niektórych członków wybranych we wrześniu 2022 r. do Rady Nadzorczej Spółdzielni. A to działania podejmuje pan Kulas z panami Zareckim i Gienieczko, a to pan Głusiec z panią Greń. Spółdzielcy stracili już orientację, o co im wszystkim chodzi. To, że w spółdzielni zmiany są konieczne, nie podlega najmniejszej dyskusji. Ale o co podzielili się członkowie wybrani do rady w 2022 r.? Wydaje mi się, że zarówno pan Kulas, jak i pan Głusiec nie posiadają na dzień dzisiejszy żadnego tytułu prawnego do działania w naszym-spółdzielców- imieniu. Wprawdzie zostali przez walne wybrani, ale w świetle prawa nie są obecnie członkami rady nadzorczej, która posiada jakiekolwiek prawo do działania. Ta „nowa” Rada Nadzorcza, na dzień dzisiejszy nie funkcjonuje. Sami przypisują sobie prawa, których jeszcze nie posiadają. Będą je mieli, jak sąd rozpatrzy sprawę i uzna, że uchwała o wyborze rady nadzorczej jest ważna. Pierwej jednak będą musieli się ukonstytuować. A tu ni z gruchy, ni z pietruchy, każdy z nich uważa się za „szefa wszystkich spółdzielców”, angażuje jakąś kancelarię prawną, podejmuje działania i to jeszcze opowiada, że robi to w imieniu nas-spółdzielców. Panowie, czy WY zapytaliście NAS spółdzielców o prawo do działania w naszym imieniu? Czy WY zorganizowaliście jakieś spotkanie i przedstawiliście nam- spółdzielcom jakiś plan działania, a MY ten plan zaakceptowaliśmy i WAS upoważniliśmy? WY uderzcie się we własne piersi i odpowiedzcie na zasadnicze pytanie: dlaczego dzisiaj spółdzielnia, czyli MY wszyscy, mamy problem i jaki jest Wasz udział w tym problemie.

 7. Odpowiedz do komentarza „Spółdzielca z osiedla Sikorskiego”

  Według mojej wiedzy to Pan Kulas z panami Zarecki i Gienieczko ubzdurali i wymarzyli sobie że naszą Spółdzielnie podzielą wg osiedli na trzy oddzielnie funkcjonujące Spółdzielnie. W każdej wyodrębnionej części spółdzielni byłby oddzielnie funkcjonujący prezes i tak: na jednym osiedlu Pan którego kariera jest zachwiana w PiS , na drugim wyodrębnionym osiedlu byłaby osoba która ma problemy z wymiarem sprawiedliwości dlatego trzeba mu znaleźć inną dobrze płatną pracę aby się nie narobił a dużo zarobił a trzecie wyodrębnione osiedle byłoby zarządzane na stanowisku prezesa przez Pana Kulasa . I to jest cała tajemnica dlaczego ta kancelaria była nie na rękę dla Kulasa,bo nie chciała działać wg jego schematu a jedynie wg prawa ponadto mówi się też że tych trzech Panów zawiązało układy naszym samorządem kto ma zarządzać za nasze pieniądze w naszej Spółdzielni.
  Ponadto można przeczytać artykuł pisany przez Pana Kulasa że zwrócił się do prezesa Książka aby wyszczególnił mu osobno ile jest członków na każdym z osiedli mieszkaniowych więc ta sprawa mówi dosłownie o tym jakie intencje ma Pan Kulas.
  Napewno jedynie z korzyścią dla siebie i tych osób którym chce utorować drogę do prezesowania.
  Tutaj Glusiec i Gren i pozostali wybrani do Rady Nadzorczej nie mają z tym nic wspólnego to Pan Kulas myśli że może decydować o naszej Spółdzielni więc nie ma mowy że wyrazimy zgodę na jakieś plany” z chmur wzięte” !!!
  I tak jak ktoś radził wcześniej temu Panu proszę lepiej zająć się wolontariatem a nie wprowadzać chaosu i zamętu i przestać marzyć o prezesowaniu !!!!!!

  1. Ad vocem „spółdzielcy”. Pański komentarz jest nieco stronniczy. Oczywiście komentując całą sprawę i zarzucając im brak aktualnie prawa do reprezentowania całego grona spółdzielców iwy[powiadania się w ich imieniu, staram się jednakowo traktować obu panów. Pan natomiast swoim komentarzem daje wyraźny sygnał, że stoi po stronie pana Głuśca. Pozdrawiam

 8. Wiem tylko jedno ze wybrana Rada Nadzorcza została podzielona przez Pana Kulasa i tych Panów że zdjęcia a ponieważ pozostali wybrani do nowej Rady Nadzorczej nie chcą poprzeć jego planów to jest z pozostałymi członkami R.N skłócony. Ja osobiście również jestem bardzo zaniepokojony jaki plany miał w głowie ten człowiek bo zdaje mi się że w tym wypadku nie pozostanie nam nic innego jak pozostawić obecnego Prezesa wyłącznie na kontrakt 12 miesięcy a co roku na zebraniu Walnym Spółdzielcy się określą a zadaniem obecnej Rady Nadzorczej będzie kontrola naszych wydatków.
  Nie możemy dopuścić aby przyszli kandydaci na Prezesów którym brakuje miejsca pracy z różnych powodów byli u nas w Spółdzielni zatrudnieni że względu na kasę!!!!!!

  1. Proszę pamiętać, że na dzień dzisiejszy niby funkcjonuje tylko tzw. stara Rada Nadzorcza. Wprawdzie jest 3-osobowa, ale to jedyna. Nowa RN nie może działać z wiadomych powodów i dopóki sąd nie rozstrzygnie sprawy wszelkie działania pana Kulasa , pana Gienieczki czy pana Głuśca powinny być wyłącznie działaniami pod szyldem członka spółdzielni a nie członka tzw. Nowej Rady Nadzorczej.

 9. Panie Redaktorze gdzie się podział komentarz do artykułu o Kętrzyńskim Zjednoczeniu Rolniczo-Przemysłowym(krótko mówiąc wielkim „kołchozie”)dzialającym w granicach powiatu kętrzyńskiego w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych
  Artykuł sygnował ostatni pierwszy sekretarz K W PZPR w Olsztynie
  Leon Szeląg.

 10. Do komentarza „Reszelak”

  Dlatego mieszkańcy Reszla i powiatu powinni zagłosować na Pana Węglarskiego aby został Starostą lub Burmistrzem miasta Reszla. Jest to Radny jako jedyny który nie wchodził w żadne układy i kolesiostwa i na niego zawsze będziemy mogli liczyć w razie potrzeby !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *