KĘTRZYN: Chciała sprzedać kurtkę, a straciła 2000 zł

0

obrazek poglądowy

Mieszkanka powiatu kętrzyńskiego chciała sprzedać kurtkę na popularnym portalu ogłoszeniowym. Skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana zakupem wystawionego towaru. Następnie otrzymała link, poprzez który miał nastąpić odbiór pieniędzy. Kobieta kliknął w przesłany link i zalogowała się na stronie, podając swoje dane dotyczące bankowości internetowej. Z konta bankowego kobiety zniknęło ponad 2000 zł. Po zdaniu sobie sprawy, że padła ofiarą oszustwa powiadomiła o tym fakcie Policję.

W poniedziałek (19.06.23r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymał zgłoszenie o oszustwie internetowym. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż kurtkę. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem wystawionego przedmiotu. W trakcie transakcji kobieta otrzymał w wiadomości tekstowej link, aby sprawdzić czy środki pieniężne za zakup kurtki dotarły już na jej konto. Kliknął w otrzymany link, a następnie została przekierowana na stronę przypominająca jej bankowość internetową. Tam podała najważniejsze dane do logowania.

Po chwili kobieta zauważył, że z jej konta znikły pieniądze. Wtedy zdała sobie sprawę z tego, że padła ofiarą oszustwa internetowego. Łącznie straciła ponad 2000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *