KĘTRZYN: „Czarne chmury” nad Urzędem Pracy w Kętrzynie – Magna Masuria

KĘTRZYN: „Czarne chmury” nad Urzędem Pracy w Kętrzynie

19

na zdjęciu: budynek, w którym znajduje się PUP

Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej mówi się o pozwie skierowanym do kętrzyńskiego sądu w sprawie mobbingu jaki ma miejsce w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie. Z racji tego, że żaden inny portal nie podjął sprawy postanowiliśmy zwrócić się do Sądu o wyjaśnienia w tej sprawie.

Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, potwierdza, że: w dniu 11 maja 2022 r. do IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie wpłynął pozew przeciwko Powiatowemu Urzędowi Pracy w Kętrzynie o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu mobbingu. Postępowanie w tej sprawie jest na bardzo wczesnym etapie. Aktualnie Sąd oczekuje na odpowiedź strony pozwanej na wniesione powództwo.

Sprawa jak widać jest rozwojowa i będziemy informować o wynikach tego postępowania na bieżąco.

19 thoughts on “KĘTRZYN: „Czarne chmury” nad Urzędem Pracy w Kętrzynie

 1. Nic nie ma o kogucie z PUP-y, czyli aferę w kurniku, same kury rozpętały, czyżby z grzędy pospadały

 2. I bardzo dobrze. Brońcie się ludzie, a Ci pseudodyrektorzy, pseudoburmistrzowie, pesudoprezesi , niech Wam się dobiorą do tyłków.

 3. Dlaczego ludzie ludziom robią problemy? W urzędzie pracy większość pracowników to kobiety. Ludzie co się dzieje? Czy to wynika ze złego zarządzania? Gdzie jest kontrola zarządcza? Co zawiodło? W sumie za całość zdarzeń w jednostce odpowiada kierownik jednostki ? Czyli kłania się zły dobór kadry zarządzającej! Panie Starosto czas na zmianę kadry zarządzającej w urzędzie pracy.

 4. Generalnie, jesli 90% kadry stanowią kobiety, często środowisko jest toksyczne. Żądamy parytetów!

 5. Redaktor pisze że sprawa jest znana?Ciekawe co na to radny powiatowy Pieniak.Coś wie czy nie wie?Albo żona radnego miejskiego Rypiny.Sprawa dotyczy tylko pana Prokopa czy nie tylko.Bo chyba nie tylko.Jest chyba jeszcze jedna pani
  .. A jedna Pani drugiej Pani……

  1. Co na to Rada i Zarząd Powiatu przecież jest to jednostka organizacyjna Powiatu Kętrzyńskiego!?

   1. Do Adelajda, Ty sama do swych rad się zastosuj i nie mierz wszystkich swoją miarą, a tam jest kurnik jakbyś nie kleiła co było w Wopławce i o jakiego koguta chodzi

    1. Myślę, że skoro ktoś złożył wniosek o mobbing to osoby których on dotyczy powinny złożyć dymisję by domniemane poszkodowane osoby nie czuły się niekomfortowo składając wyjaśnienia tak jak to zrobiono w jednej ze spółek miejskich. Ponadto łatwiej jest się bronić osobie oskarżonej korzystając z adwokatów „firmowych” i nie płacąc za nich. A to są nie małe kwoty. Niech Pan Starosta i zarząd powiatu przyjrzą się bliżej tej sprawie to apel społeczeństwa. A tak na marginesie gdzie jest ten słynny obrońca ludu Pan Zarecki, radny miejski, przewodniczący Solidarności który tak zajadle stawał w obronie innych pracowników w jednej ze spółek. A może kolega nie chce zaszkodzić osobie oskarżanej?

 6. Myślę, że skoro ktoś złożył wniosek o mobbing to osoby których on dotyczy powinny złożyć dymisję by domniemane poszkodowane osoby nie czuły się niekomfortowo składając wyjaśnienia tak jak to zrobiono w jednej ze spółek miejskich. Ponadto łatwiej jest się bronić osobie oskarżonej korzystając z adwokatów „firmowych” i nie płacąc za nich. A to są nie małe kwoty. Niech Pan Starosta i zarząd powiatu przyjrzą się bliżej tej sprawie to apel społeczeństwa. A tak na marginesie gdzie jest ten słynny obrońca ludu Pan Zarecki, radny miejski, przewodniczący Solidarności który tak zajadle stawał w obronie innych pracowników w jednej ze spółek. A może kolega nie chce zaszkodzić osobie oskarżanej?

 7. A tak na marginesie dlaczego Pan redaktor tej strony blokuje i nie pokazuje komentarzy które dotyczą osoby będacej na stanowisku kierowniczym w KTBS i wprowadzającej swoje rządy o których piszą mieszkańcy w komentarzach na tym portalu. Może Pan redaktor zajął by się i tym tematem gdzie i w tych komentarzach jest o KTBS mówią.

 8. Dziwne ze tylko jedna osoba się odważyła.
  Wszystko tam się psuje od odejścia zastępcy dyrektora na emeryturę a objecia tej funkcji przez „nowa” osobę. Kobiety same pod soba dolki wzajemnie kopia.
  Ludzie sami się zwalniają bo mają dosc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *