PIŁKA NOŻNA: Blamaż Granicy Kętrzyn w Morągu | MKS Korsze remisują w Dobrym Mieście [forBET IV liga] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Blamaż Granicy Kętrzyn w Morągu | MKS Korsze remisują w Dobrym Mieście [forBET IV liga]

2

fot. KKS Granica Kętrzyn

W zeszły weekend rozegrana została 26 kolejka forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej, gdzie lokalni ligowcy z Powiatu Kętrzyńskiego rozegrali wyjazdowe spotkania. Granica Kętrzyn wysoko poległa z wiceliderem Huraganem Morąg, natomiast MKS Korsze walcząc o utrzymanie zremisowała z DKS-em Dobrym Miastem.

HURAGAN MORĄG 5:0(3:0) GRANICA KĘTRZYN

Nie ma co się oszukiwać, ale w meczu Granicy Kętrzyn z Huraganem Morąg Adam Fedoruk zmuszony był wystawić zespół złożony częściowo z juniorów, którzy zostali rzuceni na głęboką wodę – mecz z zespołem aspirującym do III ligi. Z powodu kontuzji i choroby w meczu nie mogli zagrać: Damian Oracz, Tomasz Bobrowski, Paweł Aleksandrowicz, Mykhailo Kolesnyk, Bartłomiej Czerniakowski oraz Marcin Swacha-Sock.

Od początku spotkania wyraźną przewagę miał zespół gospodarzy, którzy napierali na bramkę Granicy. W ciągu pierwszego kwadransa gry mieli na koncie kilka sytuacji bramkowych, lecz pierwszego gola zdobyli w 20 minucie. Na listę strzelców wpisał się Anton Kolosov (Ukraina). W 29 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Podgórski, a w 36 minucie ponownie piłkę do bramki zapakował ukraiński zawodnik Huraganu. Zawodnicy Granicy próbowali odpowiadać kontratakami, lecz defensywa gospodarzy była perfekcyjna. Po zmianie stron kętrzynianie próbowali odrobić straty, lecz ambicje pokrzyżował w 62 minucie Paweł Galik. W 90 minucie końcowy wynik ustalił Michał Kiełtyka.

W najbliższy weekend Granica Kętrzyn na własnym boisku zmierzy się z Jeziorakiem Iława, który również walczy o miejsce na podium w lidze.

DKS DOBRE MIASTO 2:2(1:0) MKS KORSZE

Zawodnicy MKS-u Korsze wracają z Dobrego Miasta z dorobkiem jednego punktu. Punkt bardzo ważny i dający jeszcze nadzieje na utrzymanie w IV-ligowych rozgrywkach. Pierwsza połowa spotkania nie należała do najlepiej rozegranej przez zawodników MKS-u, a już w 20 minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Jakuba Chojnowskiego. Po zmianie stron obie drużyny próbowały się wyczuć, ale ostatni kwadrans przyniósł najwięcej emocji. Najpierw gospodarze w 73 minucie podwyższyli wynik – bramkę zdobył Damian Lubak. Radość gospodarzy nie trwała długa po trafieniu Piotra Trafalskiego w 78 minucie oraz Patryka Harasima w 85 minucie spotkania.

Nie ma co owijać w bawełnę i MKS Korsze musi w kolejnych spotkaniach zdobywać punkty jeśli zależy mu na utrzymaniu w lidze. Problemem może być również fakt, że z III ligi mogą spaść, aż trzy zespoły z naszego regionu (Mamry Giżycko, GKS Wikielec, Znicz Biała Piska), co na chwilę obecną sprawia, że zagrożonych spadkiem jest aż 5 zespołów, a dwa kolejne zespoły będą walczyć w barażach o utrzymanie. Najbliższy mecz MKS Korsze zagra u siebie z Motorem Lubawa.

2 thoughts on “PIŁKA NOŻNA: Blamaż Granicy Kętrzyn w Morągu | MKS Korsze remisują w Dobrym Mieście [forBET IV liga]

  1. A co to się dzieje w Korszach Panie Redaktorze ,w porządku obrad najbliższej Sesji Rady Miasta i Gminy zalazł się punkt sprawozdanie z działalności MKS Korsze to jest chyba jakiś żart, bądź pomyłka.
    Przecież Miejski Klub Sportowy nie jest jednostką organizacyjną Gminy Korsze,a jest Stowarzyszeniem i działa na podstawie Ustawy o Stowrzyszeniach,a ta wyrażnie określa kto jest organem kontrolnym Stowarzyszenia i przed jakim gremium Zarząd w/w składa sprawozdanie.

  2. To jest oczywiste ,że najwyższą władzą Stowarzyszenia jest jego Walne Zgromadzenie i Organem kontrolnym jest Komisja Rewizyjna.
    A pomiędzy Gminą a Syowarzyszeniami jak wynika z przepisów prawa i nie tylko ,powinna być dobrze pojęta współpraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *