KĘTRZYN: Czy Sąd nakaże Stanisławowi K. zwrócić pieniądze? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Czy Sąd nakaże Stanisławowi K. zwrócić pieniądze?

7

6 marca bieżącego roku, w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie odbędzie się sprawa z powództwa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Pozezdrzu przeciwko Stanisławowi K. o zapłatę. Jak informuje nas Adam Barczak Rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, chodzi o sprawę związaną ze zwrotem uposażenia członka Rady Nadzorczej, którą nienależycie pobierał Stanisław K. od spółki PGK Pozezdrze.

Warto wspomnieć, że wyżej wspomniany jak podaje Krajowy Rejestr Sądowy pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej od 18 grudnia 2020 roku do 30 września 2022 roku. Na jego miejsce został powołany Rafał Rypina kętrzyński radny. Dodatkowo w tym samym czasie Stanisław K. zasiada w Radzie Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Barcianach. W tej spółce, według KRS, zasiada od 20 sierpnia 2020 roku do dnia dzisiejszego.

Dlaczego spółka PGK w Pozezdrzu wytoczyła proces Stanisławowi K.? Wygląda na to, że według przepisów ustawy o gospodarce komunalnej były już członek Rady Nadzorczej spółki PGK Pozezdrze naruszył przepisy  dotyczące zakazu kumulacji stanowisk w dwóch lub większej liczbie organów nadzorczych, a dodatkowo naruszył przepisy zakazu konkurencji. Teraz spółka z Pozezdrza domaga się zwrotu nienależycie pobranej diety z tytułu zasiadania na stanowisku członka Rady Nadzorczej. Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych źródeł, kwota ta , to prawie 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Niewykluczone również, że po pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy przed kętrzyńskim Sądem zostanie złożone zawiadomienie przez władze spółki, a także obecnego wójta Pozezdrza o możliwości popełnienia przestępstwa przez Stanisława K. w związku z podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego polegającego na złożeniu niezgodnego z prawdą oświadczenia przez członka Rady Nadzorczej.

Zwróciliśmy się do Stanisława K. z prośbą o komentarz w tej sprawie. Od 4 września 2023 roku do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek odpowiedzi na zadane przez nas pytanie. Natomiast dość aktywnie hejtuje nasz portal w mediach społecznościowych. Ponadto Stanisław K. określił się mianem osoby, która chce pokazywać nieprawidłowości w zarządzaniu miastem, spółkami komunalnymi i spółdzielnią mieszkaniową. Czy moralne i etyczne jest aby Stanisław K. je piętnował kiedy prawdopodobnie sam dopuścił się nieprawidłowości, które mają swój finał w Sądzie?

Czy jest to jedyne przewinienie Stanisława K.? Prawdopodobnie jest autorem obraźliwych i hejterskich wpisów na pseudo blogu, gdzie pojawiają się obraźliwe wpisy na temat Kacpra Jędrzejczaka redaktora info-Kętrzyn24.pl, wybranych członków Rady Nadzorczej SM „Pionier” w Kętrzynie czy też na były Zarząd Spółdzielni. Nie oszczędza także zastępcy burmistrza Kętrzyna. W związku z tym Redaktor Naczelny gazety info-Kętrzyn24.pl podjął odpowiednie korki prawne  i czeka na pierwsze sądowe terminy.

Warto wspomnieć, że już raz Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie udowodniła Stanisławowi K., że tworzył on hejterskie wpisy. W 2020 roku na jednym z lokalnych portali pojawił się artykuł dotyczący wyżej wymienionego, który przedstawił wyniki postępowania prokuratorskiego. Jasno wynikało z niego, że za hejterskimi wpisami stoi sam Stanisław K. Nie wiemy jednak, czy osoba, która padła ofiarą tych wpisów pociągnęła Stanisława K. do odpowiedzialności karnej.

Do tematu jeszcze wrócimy.

7 thoughts on “KĘTRZYN: Czy Sąd nakaże Stanisławowi K. zwrócić pieniądze?

 1. Panie S.K niech pan się ogarnie co pan wyprawia najpierw pan obrażał cześć Rady Nadzorczej bo miała inne zdanie od pana a na sesjach Rady Miasta robi pan ciagle zamęt kogo chce pan zdyskredytować. Mieszkańców naszej spółdzielni tak pan zmanipulował ze do tej pory mamy chaos nie rozliczone ogrzewanie itp. Pisze pan o nieprawidłowościach tam gdzie pan chce a dlaczego pan nie pisze o problemach. Urzędu Pracy, Starostwa ,Wójtów np Barciany i o tym incydencie z Policja a także o braku lekarzy na NFZ np. okulistów itp.
  Szanowny panie pan zawsze staje po stronie tych od których pan uważa ze coś na tym uzyska np. funkcje w Radzie Nadzorczej .
  Obraza pan również dziennikarza tego portalu . Jak twierdzą mieszkańcy układa się pan z przegranym ugrupowaniem PiS .
  Nie jest pan człowiekiem wiarygodnym aby pełnić poważna funkcje w SM Pionier.
  Prezesem Spółdzielni „Pionier” powinna zostać. Pani Jolanta Sznurkowska która jest osoba młoda budzącą szacunek i zaufanie !!!!

 2. Dosyć już było przez ten długi czas nieporozumień ataków na Zarząd ,Radę Nadzorcza spraw sądowych itp.
  Dlatego tez Spółdzielnia jak i członkowie potrzebujemy aby Prezesem została osoba która będzie budziła ogólne zaufanie i szacunek wszystkich spółdzielców i jak najbardziej taka osoba powinna zostać powołana na Prezesa Pani Sznurkowska Jolanta .
  Jest osoba młoda I życzliwa a panowie starsi już się do takiej funkcji nie nadają !!

 3. Chciałbym zapytać Pana S.K jaki sens miało to aby iść na Sesje Rady Miasta w sprawie wysokich rachunków jakie otrzymali mieszkańcy za wodę ?
  Tam trzech Radnych zabrało głos w tej sprawie co odbiło się to szerokim echem wśród mieszkańców Pionier ze to było tylko ich lansowanie !!! Jeśli Pan faktycznie chciał pomoc członkom spółdzielni to pierwsza rzecz jaka Pan powinien zrobić to domagać się od Prezesa Spółdzielni Pana Powroznika aby jak najprędzej zatrudnił te osoby które już nie pracują a umiały rozliczac koszty ogrzewania oraz zużycie wody .
  Bo słysząc to na Sesji ze nowi pracownicy nie potrafią temu podołać to są to kpiny !!
  Nie mamy obecnie jeszcze nawet za ubiegły sezon rozliczonego ogrzewania.
  Telefony do tych pracowników Spółdzielnia ma wiec należy to jak najszybciej załatwić a metody ich rozliczenia za ta prace tez mogą być różne .
  Pisanie o faktury aby zostaly Panu
  przesłane przez Komec to nic to nie zmieni dla nas mieszkańców jedynie Pan ma w tym jakiś cel dla siebie znany !!!
  Powtórzę to jeszcze raz prosić byłych pracowników o pomoc w tej sprawie. a nie cały czas to tylko walka a efektów brak !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *