KĘTRZYN: GRZEGORZ P. CZY UNIKNIE SPRAWIEDLIWOŚCI? – Magna Masuria

obrazek ilustracyjny

Właśnie doświadczyliśmy „deja vu”, czyli powtórkę z rozrywki związaną z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. W lipcu 2023 roku Prokuratura Rejonowa w Mrągowie umorzyła postępowanie w sprawie tzw. stosowania mobbingu w kętrzyńskim Urzędzie Pracy. Od tej decyzji złożone zostało zażalenie, które wytknęło szereg nieprawidłowości, które obejmowały między innymi pominięcie zeznań konkretnych świadków czy dowodów.

W tym oto miejscu wystąpiło wspomniane „deja vu”. W postanowieniu wydanym przez prokuratorkę z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie nie uwzględniono zeznań radnego Piotra Węglarskiego czy redaktora naczelnego portalu info-Kętrzyn24.pl – Kacpra Jędrzejczak. Zamiast tego, bardzo obszernie opisano tłumaczenia dyrektora PUP w Kętrzynie Grzegorza P. oraz starosty kętrzyńskiego Michała K.

Ciekawostką wynikającą z postanowienia jest fakt, że w okresie od 2018 do 2022 roku dyrektor kętrzyńskiego PUP wykonał aż 140 delegacji, które pokrywają się z sesjami Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego oraz posiedzeniami rad nadzorczych w spółkach, w których zasiadł i zasiada. Co ciekawe w przedstawionym postanowieniu pojawiły się nowe wątki, które w niedługim czasie zostaną poruszone przed odpowiednim Sądem, w złożonym na to postanowienie zażaleniu.

Co państwo sądzą o postanowieniu wydanym przez prokuraturę? Zachęcam do komentowania.

28 thoughts on “KĘTRZYN: GRZEGORZ P. CZY UNIKNIE SPRAWIEDLIWOŚCI?

 1. to co widzimy dzisiaj po 8 latach pisu to jeden wielki balagan. najwiekszy jest w wymiarze sprawiedliwosci. dwa umorzenia grzesia przypadek? czy niewidzialna reka pisu?

  1. PO-PiS w formie, czyli dużo szumu ku radości zwaśnionych elektoratów, a w praktyce: wy nie ruszacie naszych, my waszych.

   1. A ciekawe z czego Pan ten wniosek wysnuł? Nie wie Pan że postępowanie umorzyła Prokurator powiązana z PIS?

    1. Na jakiej podstawie tak przypuszczam? A choćby na podstawie tego, że nowe władze są bezsilne wobec takich sytuacji.

  2. Jest ogromna szansa ,że to się zakończy niebawem, ponieważ za dwa miesiące wybory samorządowe .
   Nie oczekujmy w tej sprawie decyzji Wojewody bo to nie jest prerogatywą Wojewody a Zarządu Powiatu z Kochanowskim i Lewandowskim,Bobrowskim p.pJaniszewską i Wanago w roli głównej. Dlatego podejmiemy działania sami w tym zakresie uczestnicząc w wyborach i nie wybierając ludzi którzy nie potrafili podejmować prostych decyzji,które były związane z ludzką krzywdą.

 2. Na szczęście na wszystko są zażalenia a pislam kończy karierę w wymiarze sprawiedliwości. Wreszcie będzie uczciwie i nie załatwiane wódką. Wszystko w swoim czasie. Nikt nie będzie bezkarny

 3. Jestem zaniepokojony drobną sprawą, podaną w treści artykułu. Jeśli nie uwzględniono zeznania p. Węglarskiego i redaktora lokalnej gazety to umorzenie sprawy p. Prokopa , odnośnie delegacji – jest niewłaściwe. Zbliżają się wybory , radny sejmiku – Prokop , potrzebuje czystego konta. I na tę chwilę je ma.

  1. Złożyć zażalenie i to czyste konto znowu będzie otarte na ewentualne zarzuty. Bo to czuć, że umorzenie jednak grubymi nićmi szyte? Po 1 kierownictwo nadgodzin nie ma więc nieobecność w pracy podczas pobytu na sesjach w Olsztynie czy radach była nadużyciem pobierania za ten dzien wynagrodzenia. i nic sie bilansowac nie moglo bo dyrektora po prostu w tych dniach w pracy nie bylo. Po 2 to nie chodzilo o koszt przejazdu na delegację a o każdą dniowkę wynagrodzenia dyrektora podczas udowodnionej nieobecnosci w pracy.
   Wniosek dowodowy winien byc o przedstawienie zatwierdzonych zgód przez Staroste na udział w tych sesjach podczas godzin pracy w miejscu nie będącym służbową odpowiedzialnoscią dyrekora.

 4. Ale o co chodzi? Z Panią Lidią Domańską? Czy to takie ważne Pani Prokurator? Pani pisze że Grzegorz się z nią spotykał.I co z tego? Takie to ważne?Żeby to w uzasadnieniu pisać?

  1. Teresa? Czy to zbieżność imion?
   Dla jednych ważne dla innych nie.
   Tu chodzi chyba o publiczne pieniądze.
   Wszelkie sprawy prywatne to już kwestia moralności i tym powinna ewentualnie zainteresować się żona.
   Chociaż, jeśli jest prawdą, to co od lat niektórzy rzekomo wiedzieli- to też świadczy o człowieku, nie da się ukryć.

 5. To się chłopaki chwilę pocieszyły. Nie będzie tak łatwo. Sprawiedliwe sądy i prokuratura nadchodzą.
  Zażalenie będzie na pewno, czyli nikt tu nie ma czystej karty. 4 sprawy, które są nieskończone Grzegorza i odpowiedzialność Michasia- oj się szambko wylewa.

  1. Jak z artykułu wprowadzającego wynika ,będzie wykorzystana procedura odwoławcza w sprawie
   dotyczącej Prokopa (zainteresowane strony mają do tego prawo)

 6. Tylko powiedzcie ludziska, jak z tej całej grześkowej akcji wytłumaczy się jego zwierzchnik? Nie zawieszałem, bo wiedziałem, że uwalimy sprawę? Przecież jest krystaliczny… to nie możliwe, aby prokuratura była w to zamieszana???? Nieeee skąd …..
  Jak może patrzeć w oczy ludziom, którzy uciekali z tego Miejsca, aby nie zwariować do końca.
  Marzy mi się obszerny reportaż na ten temat. Może Pan Redaktor podejmie się zrobienia takiego materiału? Z tego, co piszą ludzie i Pan, spraw jest sporo, one mają jakieś podstawy- czy mieszkańcy powiatu nie powinni tego dogłębnie poznać? Wersją reportażu byłaby ciekawa formą.

  1. Szanowni Państwo za dwa miesiące odbędą się wybory Samorządowe Kochanowski zorganizował swój Komitet Wyborczy zarejestrował kandydatów do Rady Powiatu i prawdopodobnie kandydatów do wszystkich Gmin w Powiecie.
   Dlatego trzeba zachować czujność i nie dać się zwieść bo może być za późno.

   1. Dokładnie. NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ PIĘKNYM SLOGANOM I HASŁOM. Jeśli ktoś nie szanuje ludzi proszących o pomoc, nie jest nic wart dla społeczeństwa. Inwestycje może zrobić każdy, pozyskać środki też – jak się jest blisko rządzących zwłaszcza… Więc jak teraz wygląda pozycja Michała? I jest po przeciwnej stronie barykady niż rządzący i pokazał, jak szanuje ludzi. Ja już wiem na kogo nie głosować.

 7. Do komentarza „Nie dajmy się oszukać”
  Zgadzam się ze Starosta zawsze stał po stronie Solidarnej Polski i PiS bo wcześniej sam był w tych ugrupowaniach a do obecnej władzy jest mu daleko.
  Prawda ze inwestycje każdy może zrobić i środki na to tez otrzymać jak się jest blisko rządzących .
  Nie szanował urzędników z PUP nie obchodziło go ze trafiali do szpitala,leczyli się z powodu sytuacji jaka stworzył im dyrektor PUP a także odchodzili systematycznie z pracy ale nic Starosta z tego nie robił .
  Starosta powinien zostać Pan Weglarski lub osoba z koalicji rządzących .
  Dla mnie ten człowiek nie zasługuje na to aby ponownie zostać Starosta!!
  Dlaczego PiS przegrał wybory bo ludzie przez ta sytuacje w PUP i bezradność Starosty nie zagłosowali na ugrupowanie PiS , do tej grupy należy tez dodać Radnych Urzędu Miasta z ugr. PiS .
  To była tez ich wina za te wyniki i już na te wszystkie osoby wymienione wyżej nigdy nie zagłosuje nawet jak zmienia lub założą inne ugrupowanie pod inna nazwa !!!!!!

  1. z koalicji rzadzacej jest skompromitowany Olenkowicz za zdjecia z Chojeckim Poslem PiS i występ w jego materiale wyborczym. Z PUP nic nie zrobił poza POpieraniem dzialan starosty. Glosujcie dalej na tego układowca to nic sie tu nie zmieni!

 8. W pełni się zgadzam z powyszym wpisem. Czas na zmiany Michał idz do normalnj pracy i pokaz co uimiesz robic a nie siać zament.

  1. co umie? hehe to co robi to umie najlepiej. Chwalić sie osiagnieciami podwladnych najbardziej. Niech sie odniesie choc do jednej konfliktowej sytuacji jaką rozwiazal w Powiecie? Wszystko pod dywanem a jak czytamy spraw w prokuraturze szereg.
   Brawo brawo jak tak wyglada sukces to winszujemy!

 9. Panie redaktorze a kiedy skonczą sie rządy Grzegorza tzw. sołtysa w urzędzie? Tam nic nie można załatwic.

  1. Nic dziwnego skoro mowia że za tamtych urzędników zatrudniono ludzi bez studiów, bez matur i bez kwalifikacji tylko po znajomości. To co się dziwić.

   1. A v-ce Starosta Lewandowski prawdopodobnie szykuje się do startu w wyborach na urząd Burmistrza Reszla .
    Dlatego apel, proszę o włączenie czujności i nie dać się zwieść.

    1. Zupełna zgoda,ale w tym przypadku trzeba się zwrócić do społeczności lokalnej Reszla nie dajcie się zwieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *