KĘTRZYN: Karol Lizurej wybrany na burmistrza miasta Kętrzyn! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Karol Lizurej wybrany na burmistrza miasta Kętrzyn!

25

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki plebiscytu w mieście Kętrzyn. Oficjalnie możemy napisać, że Karol Lizurej został nowym burmistrzem Kętrzyna zdobywając 4927 głosów, co przełożyło się na 81,26% poparcia. Niewątpliwie jest to ogromny sukces Lizureja i jego drużyny, którzy nie tylko zachęcili swoich wyborców do ponownego zagłosowania, ale też poprawili wynik z pierwszej tury wyborów. Jest to ogromny mandat zaufania ze strony mieszkańców Kętrzyna.

Przypomnijmy, że Karol Lizurej w drugiej turze miał się zmierzyć z Krzysztofem Hećmanem, jednak Hećman ponad tydzień temu ogłosił, że rezygnuje z walki o fotel burmistrza. W wyniku tego w Kętrzynie został przeprowadzony plebiscyt.

Karol Lizurej został piątym burmistrzem Kętrzyna w wolnej Polsce, wcześniej tę funkcję pełnili Andrzej Sobczak [1990-1994], Krzysztof Hećman [1994-1998; 2002-2018], Tadeusz Mordasiewicz [1998-2002] i Ryszard Niedziółka [2018-2024]. Oficjalne zaprzysiężenie Karola Lizureja na burmistrza miasta Kętrzyn prawdopodobnie odbędzie się do 7 maja 2024r na pierwszej sesji Rady Miasta.

25 thoughts on “KĘTRZYN: Karol Lizurej wybrany na burmistrza miasta Kętrzyn!

 1. Wniosek jeden,jeżeli Platforma Obywatelska ma w Kętrzynie Burmistrza to trzeba pójść za ciosem i w żadnym razie nie odpuszczać stanowiska Starosty.
  Jestem przekonany ,że tak duża partia to wykorzysta,no chyba że się mylę.

  1. – wykorzysta?… oczywiscie rze – wykorzystuje!!! od trzydziestu lat, nie czujesz swędzenia w odbycie, szanowny a wnioskujący Komentarz’u ?….
   – bo dziś prezesiną tej dużej pooooolskej partii jest Ursula von der Leien, nie wiesz… lat temu czydziesci BND Bundesnachrichtendienst utworzyla w Polsce swoja niemiecka partie KL-D kongres liberalno-demokratyczny, pozniej przepoczwarzyli w platforme och bardzo obywatelską, zatrudnili tam 'naszych’ golodupcow mlodych zdolnych po studiach bezrobotnych, dali im zadania… ot, tusk (po kaszubsku kundel) to ich po polsku kundel do pilnowania durne Polacken, a na prowincji dzis w powiatowych stolicach inteligencji biurowej, zum Beispiel in Ketrzyn oder Gizycko, na dziamganie kundla w telewizorze na komende podskakuje i fruwa przeszczesliwe ptactwo uliczne, no taaak… ale jak ma nie fruwac gdy TiViNi-emiecka im to w ojczystym jezyku podpowiada i ziarna podsypuje, z Unii… dawniej Reich…
   Ps. jak to, murwa, jest, za komuny nie bylo internetu ale narod ne byl taki gupi…

  2. hahaha ….. platformers kucharz zapięty z byłym pisowcem od samego początku. Za ciosem jest właśnie ich program #razem mogą więcej 🙂

   1. Karolek z peło zapięty z Kochanowskim byłym narodowcem i kucharzem.To dopiero jaja są.Peło,narodowcy ex pisowcy.Kałolicja?

  3. To zależy od szefostwa Platformy Obywatelskiej w Kętrzynie. A kto jest aktualnie szefem ketrzynskiej Platformy Obywatelskiej w Kętrzynie?

   1. Pewnie ,że to zależy od PO w Kętrzynie, ale nie tylko tu apel i prośba do Pana posła Jacka Protasa Przewodniczącego PO w regionie,aby sytuacji jaka wytworzyła się w Kętrzynie bacznie się przyglądał.
    Ponieważ PO może powiem więcej powinna mieć Starostę w Ķętrzynie.

  4. To nie wiecie?!? Wszystko już jest załatwione, karty rozdane:
   1) PO nie będzie mało starosty, PO dało ciała na całej linii.
   2) Ken będzie starostą.
   3) Wicestarostą będzie osoba NIE BĘDĄCA RADNYM POWIATOWYM! Wiem, to ewenement i wyrzucanie w błoto pieniędzy powiatowych przeznaczonych na wynagrodzenie dla tego pana, ale tak będzie.
   4) Przewodniczenie Radzie Powiatu obejmie osoba z Korsz.
   5) Radna od Lizureja będzie zadowolona.
   6) Prokop szczęśliwie doczeka emerytury na stanowisku dyrektora w PUPie.

   1. Jeżeli tak to w imię partykularnych interesów mało tego,że Kochanowski prze do funkcji Starosty( jeżeli tak się stanie Platforma Obywatelska straci zwolenników w Kętrzynie)to jeszcze narzuca kto ma być V-ce Starostą tu chodzi chyba o Wśniewskiego Łukaksza który najpierw przestał pełnić funkcję Sekretarza Gminy Korsze obejmując funkcję Prezesa Spółki WiKOM w Korszach ,którą też szybko przestał pełnić bo z końcem 2023r.
    A obecnie mamy miesiąc maj 2024 to już minęło kilka miesięcy, dlatego jest silna potrzeba zatrudnienia na intratnej posadzie tegoż pana,chciałbym się mylić zobaczymy za kilka dni !?

 2. A to nic prostszego jak szybki POdpis Michałka na deklaracji wstąpienia w szeregi kolejnego ugruPOwania. Kandydata na burmistrza też POzyskali POcichu jak się okazało że ich kandydacik twarz i honor sprzedał w spocie PiSowca.

 3. obraz nędzy i rozpaczy ….a co to się stało? hećman zrezygnował?….sam od tak z siebie?🤔🤣🤣🤣…warszawka kazała się odsunąć dostanie coś na otarcie łez bo dług ma ogromny……a teraz pytanie….jaki region w Polsce jest najmniej zaludniona?….no nasza Warmia i Mazury…..a co to oznacza?….no najmniej ludzi by chwycili za kosy gdy będą sprowadzać ciapatych….daje do myślenia?…. dlatego pO paprancy delegują swoich przydupasow w te regiony

  1. Spokojnie z tymi procentami i z hura euforią p.Lizurej dostał w drugiej turze wyborów 237 głosów więcej niż w pierwszej.
   Panie Hećman a jednak warto było się trzymać hasła, które Pan zawsze głosił „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą „.

   1. Pełna zgoda z nickiem powyżej Panie Krzysztofie proszę zrobić sobie pobieżną analizę drugiej tury wyborów w Kraju.
    A szczególnie polecam poddać analizie przegraną Pana Romana Smogorzewskiego z Platformy Obywatelskiej w Legionowie?

    1. Zgoda, ale przy plebiscycie niższa frekwencja to kwestia oczywista.
     Ja uważam 4950 za Krolem Lizurejem to już „sufit”.

 4. Wszystko jedno niech się liderzy PO , PiS i AS dojdą do porozumienia i sprawa załtwiona AS przewodnicząca Rady,PO -Starosta,PiS V-ce taki bądź podobny układ funkcjonował w Kętrzynie jak Starostą był Mordasiewcz,także nic nowego. To jest Samorząd jak glosi Kochanowski nie ma polityki?

 5. Bardzo dobry układ dla Kętrzyna i powiatu bo inaczej będzie tak jak było np. w Powiatowym Urzędzie Pracy (Prokop Grzegorz) i inne infantylne zachowania na facebooku.
  Jestem przekonany, że w tym dorażnym Komitecie Wyborczym „Razem możemy więcej „jest większość osób( które zdobyły mandaty Radnych)odpwiedzialnych za właściwe funkcjonowanie tego szczebla samorządu.

 6. Aby się pchać trzeba coś sobą reprezentować. Kucharz to dyletant załatwiający sprawy przez kogoś zza pleców. Przewodniczący musi przepisy mieć w paluszku i być stanowczym a nie ciele mele. Ploteczki w kierowaniu radą nie POmogą

 7. Jaka by nie była konfiguracja w naszym powiecie to prośba do władz PO ,aby nie rozważać (kosztem utraty zwolenników )na stanowisko V-ce Starosty Łukasza Wśniewskiego.
  Ten pan podczas samorządowej kampanii wyborczej wygłaszał wszem i wobec ,że nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej,choćby dlatego (jest jeszcze wiele innych powodów) nie powinien być brany przy wszelkich rozważaniach w układaniu Zarządu Powiatu.

 8. To może być prawda z tym Wśniewskim ,podczas samorządowej kampanii wyborcze często ich razem można było zobaczyć.

 9. Nie to chyba jakiś żart z tym Wiśniewskim ,ale może?
  Przecież no to PO nie może sobie pozwolić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *