BARTOSZYCE: Petrykowski przegrywa w II turze, Wiesław Kurach nowym burmistrzem Bartoszyc – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Petrykowski przegrywa w II turze, Wiesław Kurach nowym burmistrzem Bartoszyc

8

po lewej: Wiesław Kurach, po prawej: Piotr Petrykowski

Po dwóch kadencjach z fotelem burmistrza żegna się Piotr Petrykowski, który w drugiej turze wyborów przegrał z przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej – Wiesławem Kurach. Petrykowski zdobył 3116 głosów, natomiast działacz KO uzyskał 4084 głosy, co było znaczącą przewagą.

W Bartoszycach od dłuższego czasu pewne środowiska działały, aby odwołać Petrykowskiego. W 2022 roku pojawił się ruch pod nazwą „Koniec Cyrku w Bartoszycach”, który dążył do przeprowadzenia referendum lokalnego. Niestety ugrupowanie minimalnie nie zdobyło wystarczającej ilości podpisów. Jednak niechęć do Petrykowskiego jeszcze bardziej wzrastała poprzez różnego rodzaju konflikty z mieszkańcami Bartoszyc – między innymi zablokowano możliwość komentowania postów na oficjalnym koncie Urzędu Miasta Bartoszyce, czy utarczki prawne z dziennikarzami i lokalnymi działaczami. To wszystko niewątpliwie rzucało negatywny cień na Petrykowskiego.

Wiesław Kurach może cieszyć się z ogromnego poparcia, do tego w Radzie Miasta będzie miał silną reprezentacje w postaci 10 radnych. Ponadto ugrupowanie Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie wygrało również w powiecie, co wiąże się z objęciem funkcji starosty przez członka KO.

8 thoughts on “BARTOSZYCE: Petrykowski przegrywa w II turze, Wiesław Kurach nowym burmistrzem Bartoszyc

  1. Może w końcu ktoś do miasta sprowadzi przedsiębiorców, bo jak nie to dalej tylko ścieżki, trawniki, skwery, jakiś plac zabaw, muszla koncertowa i ewentualne basen, na utrzymanie którego bieda miasta nie było stać i nie będzie. Sytuację mogą zmienić wpływy podatku właśnie od przedsiębiorców. PANIE BURMISTRZU proszę nie powielać błędu poprzednika, jedna decyzja polityczna i jednostki wojskowej także tu nie będzie. Bez nowych firm to miasto w sposób naturalny wymrze. Na ulicy Drzewnej stoją duże hale po legendarnej Fabryce Mebli, dla której po plajcie nikt nawet nie starał się pozyskać nowego inwestora. Tyle dobrego, że deweloperom terenu nie oddano. Pozdr.

  2. …a z czego będzie jadł chleb biedaczysko, wiceburmistrz miasta nad Łyną – Bartoszyc…? …czy przyjmie Go na swoje łono gościnna ziemia kętrzyńska..? .. kto napoi Go ciepłym mlekiem i 10 tysięczną pensją ?…te podstawowe pytania z natury pytań egzystencjonalnych, teraz tak ważne w dobie wylotu Jego z roboty… ktoś coś wie?

  3. No to macie bartoszczyszanie pozostałość po hećmanowskich pomysłach. Kwiatki, chodniczki, doniczki i zero rynku pracy poza tymi ktorzy to wykonali. Oby to kilka lat wytrzymało bo w Kętrzynie hećbruk wszędzie który trzeba już wymirnieniać bo ani jakości materiału ani jakości wykonania nie ma. Gonić cwaniaków. W Kętrzynie nie chcemy go w żadnej publicznej działalności oby radni mu przychylni nie zostali znowu zmanipulowani!

  4. Da sobie radę do emerytury „roczek” został,a przypuszczam iż „rejterada” z drugiej tury w Kętrzynie też prawdopodobnie ma drugie dno? ustąpił nikomu innemu jak koalicjantowi Platformie Obywatelskiej(Krolowi Lizurejowi członkowi tejże partii).

    1. Ustąpił bo po 1 przegrać z kretesem to nie fajnie, a po 2 ustapić samemu to zdobyć przychylność radnych, którzy w przypadku braku 50% na kontrkonkurenta może daliby mu szansę.

  5. A może V-ce Burmistrz? zobaczymy już nie długo się okaże co było główną przyczyną rezygnacji z walki o fotel Burmistrza Kętrzyna.
    Panie Krzysztofie a szanse były nie małe,analizując drugą turę wyborów w Kraju to są takie niespodzianki ,że coś niesamowitego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *