WAŻNY TEMAT: Kochanowski przyznał nam racje? – Magna Masuria

Chcąc nie chcąc Kochanowski przyznał nam rację, co do stanu w jakim obecnie jest blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie. Z informacji otrzymanej od starosty w dniu 16 kwietnia 2024r. dowiadujemy się, że „otwarcie” bloku operacyjnego było zaplanowane przez dyrekcje po zakończeniu prac wykonanych przez wykonawcę projektu. Ponadto jak zaznaczył Kochanowski: – aktualnie trwają intensywne prace związane z odbiorami końcowymi inwestycji.

Wynika z tego, że blok operacyjny od momentu otwarcia do dnia dzisiejszego nie przyjął ani jednego pacjenta, a te słynne „otwarcie” było jedynie chwytem marketingowym pod zbliżającą się wówczas kampanię wyborczą. Ponadto jak się dowiedzieliśmy inwestycja w sam blok operacyjny nie kosztowała 14 milion złotych – jak to szumnie wówczas okrzyknięto – lecz koniec końców wartość samego bloku operacyjnego wyniosła 9 milionów złotych.

Szkoda w tym wszystkim mieszkańców, którzy dowiadują się o tym dopiero teraz, a nie przed wyborami. Mam jednak nadzieję, że będzie to rzutować na przyszłą kadencję w starostwie powiatowym i radni będą bardziej dociekać tego czy coś funkcjonuje czy nie, a także będą zabiegać o szczegółowe informacje, żeby informować nas, mieszkańców powiatu, o tym, co naprawdę dzieje się w naszym powiecie.

PYTANIA JAKIE ZADALIŚMY STAROŚCIE KĘTRZYŃSKIEMU

1. Dlaczego dokonano otwarcia nie działającego bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie?2. Czy było to „otwarcie” na pokaz?
3. Kiedy możemy spodziewać się odbioru technicznego bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie?
4. Kiedy blok operacyjny będzie działać? 

38 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kochanowski przyznał nam racje?

 1. …czy pieniądz na blok operacyjny są „wtopione”? – czy tylko nieumyślnie zamrożone?
  ..z tego co mówią fachowcy na mieście z beretem z antenką, to projekt blok był od samego początku obarczony wadami… problem naszego powiatu jest w tym, że odbioru dokonują ludzie z poza naszego powiatu a na dodatek fachowcy w swojej branży.. …nieoficjalnie słyszałem, że ten blok, to taka Ogrodowa naszego powiatu… ..pytanie na koniec, gdzie był nadzór nad inwestycją? – pewnie nadzorował w tym czasie pracę Urzędu Pracy – buchacha!!

  1. Problem to mają pracownicy z tym, że koleżanka została przełożoną. Więcej pokory!

   1. Ciekawe jakie koleżanki, jak już nie zostało żadnej koleżanki? Przełożona pozbyła się wszystkich koleżanek.

    1. z tego co wiem to jeszcze jakieś zostały, a pozostałe same się zwolniły, bo zaczęto wymagać solidnej pracy, a poza tym to zastępca nie zatrudnia i nie zwalnia.

     1. Na pewno masz wiedzę z pewnego źródła od samej zastępcy. A Inspekcja Pracy też zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła z zazdrości, że koleżanka została przełożonym.

     2. Inspekcja pracy złożyła zawiadomienie na podstawie zeznań pracowników, którzy mogli sobie napisać co im się podoba. Przed prokuratorem już nie byli tacy wylewni. A prokurator jakoś niczego się nie dopatrzył. Dziwne, nie?

 2. Panie Starosto proszę w końcu zrobić porządek z Panem z Urzędu Pracy bo nigdy nie będzie miał Pan spokoju w tym temacie a i wyborcy będą się od Pana odwracać co już poczynili w ostatnich wyborach a temat dalej nie zamknięty!!!!!
  Może wystarczy przenieść tego gościa do innej jednostki i niech dopracuje do emerytury !!!!
  Bo Kętrzyn tego nie zapomni nigdy póki Pan nie podejmie właściwej decyzji !!!!!

 3. Wniosek jeden Kochanowski nie powinien dalej pełnić funkcji Starosty kętrzyńskiego.
  To stanowisko powinna obsadzić osoba z PO i tyle .
  Kierownictwo PO porozumienie z AS-em i PiS-em i do poważnej pracy na rzecz naszego Powiatu.

 4. Może coś wiecie, co się dzieje z portalem „Kętrzyn bez cenzury”. Nie ma tam żadnych nowych informacji. Czyżby, cel osiągnięty, stanowiska zdobyte, kasa płynie, kończymy z publikacjami wyrażającymi naszą troskę o Spółdzielnię. Dlaczego brak jakichkolwiek informacji na stronie Spółdzielni o aktualnie zarządzających Spółdzielnią. Pani Kurator, proszę o informacje odnośnie rządzących moim majątkiem, bo chcę wiedzieć, komu płacę i za co.

 5. Ciekaw jestem czy od tego co się działo w Powiatowym Urzędzie Pracy, będzie potrafiła się odciąć Platforma Obywatelska w Kętrzynie.
  Zobaczymy czy będą potrafili zawrzeć Koalicję w Powiecie bez Kochanowskiego, a jest to możliwe.

 6. Kochanowski nie został rozliczony za nie rozwiązany problem w Powiatowym Urzędzie Pracy a o bloku operacyjnym w Szpitalu Powiatowym to już nie wspomnę. Wielki szacunke dla wyborców, że nie wybrali ponownie Urszulę.

 7. Pan Kochanowski powinien zostać Starostą bez PiS a poza tym zrobić porządek z Urzędem Pracy a także z zastępcą dyrektora bo to od niej wszystko się zaczęło !!!!!
  Kętrzyn nie powinien tak długo tą nie załatwioną sprawą być obciążony i to Pan Starosta powinien jak najszybciej rozwiązać .
  A co do Koalicji to z każdym ale bez PiS -u !!!!

  1. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie jak rozumiem był i jest bardzo poważny problem między kerownictwem,a pracownikami.
   Jeżeli Starostą zostanie Kochanowski to Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy nadal będzie Grzegorz Prokop.
   To będzie oznaczało kpinę z tych ludzi, którzy jak donosiły media byli poszkodowani i musieli odchodzić z pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie .

  2. nie zrobił porzadku gdy to się działo więc teraz nie ma już co tam robić. Zamiecione pod dywan juz dawno. Teraz zaskarżone postanowienie rozpatrzy sąd i od starosty już niczego oczekiwać nie powininien. Chyba że sąd postanowi inaczej niż proponowała prokuratura wówczas do dupy dobiorą sìę za nadzór a raczej jego brak.

 8. Kolejne wtopione pieniadze to Powiatowy Zakład Aktywnosci Zawodowej. Omijając koszt utworzenia tego obiektu bo zapewne były srodki unijne. Przygladnijmy się co zyskało społeczenstwo, poza kilkoma miejscami pracy i satysfakcjaą personelu? Redakcja mogłaby powęszyć ile miesięcznie kosztuje podatnika utrzymanie obiektu wraz z opłaceniem personelu? Dzisiaj szukają usilnie klienta co widać na fb starosty, który rzekomo jest pomysłodawcą. Biznesplan należalo zrobić przed pierwszą łopatą wbitą w ziemię. Może Magdę z kuchennych rewolucji zaprosić?

 9. Uważam że P.Kochanowski będzie chciał w końcu załatwić tą niezdrową sytuację która w dalszym ciągu dotyczy Urzędu Pracy i zastępcy dyrektora !!!!
  Obecnie jednym wyjściem jest Pan Kochanowski jako Starosta plus Koalicja pomijając PiS .
  Nie wyobrażam sobie żeby Starostą był ktoś z PiS -u ze względu na to że mieli dość czasu aby zrobić porządek że swoim kolesiem ale jak powiedział Radny PiS „każdy pilnuje własnego stołka i własnej kasy”
  Przez 8 lat rządzili a efektem tego są obecnie różne nieprawidłowości o czym dowiadujemy się na komisjach a także z mediów !!!!!

  1. Do” nicku „powyżej proszę się nie kompromitować, czego to się pani/pan dowiaduje z komisji śledczych? chyba tyle,że ignorantami są ich przewodniczący?
   Z jakich to mediów idzie przekaz o nieprawidłowościach?
   W bezpardonowy sposób następuje łamanie porządku prawnego w naszej Ojczyźnie przez koalicję 13 grudnia. Mało tego to nic innego jak postępująca anarchizacja naszego Państwa o tym w tych mediach pewnie ani słowa, przyjdzie na czas.
   Ale wracjąc do koalicji w samorządzie powiatowym ufam,że Michał Kochanowski pochodzący z bardzo patriotycznej Rodziny sam chyba nadal wierny idei Narodowej nie wejdzie w koalicję z Platformą Obywatelską ?
   (8 radnch KWW „Razem możemy więcej ” plus 3 radnych Prawo i Sprawiedliwość to stanowi stabilną większość).

  2. problemem nie jest zastępca dyrektora tylko pracownicy, którzy mieli ambicje być tym zastępcą i mają ból, że koleżanka stała się ich przełożoną. Drodzy pracownicy PUP więcej pokory i odrobinę samokrytyki proponuję.

   1. Ciekawe skąd takie wiadomości masz? Pewnie z pewnego źródła od zastępcy, która teraz robi wszystko aby bronić siebie. A to. że swoimi działaniami zniszczyła i nadal niszczy ludzi, to nie ważne.

    1. Właśnie od tych pracowników mam takie informacje, to jest najśmieszniejsze. Ciekawe skąd Ty masz informacje,że zniszczyła kogokolwiek. Bo jeśli nazywasz niszczeniem wymagania wobec należytego wykonywania swoich obowiązków, to wybacz ale nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli dla tych pracowników nie jest problemem wielokrotne naruszenie dyscypliny finansów publicznych i praca niezgodna z przepisami tylko zwrócenie uwagi jest dla nich większym problemem to na jakim świecie my żyjemy.

     1. Ciekawe czy w ogóle wiesz o czym piszesz? Jakie naruszenie dyscypliny finansów publicznych? Jaka praca niezgodna z przepisami prawa? Piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia. Wydaje mi się, że to ty żyjesz w świecie w którym ja nie chcę żyć. Bo w twoim świecie to ofiara jest winna tego co ją spotkało, bo…… Bo nie chciało jej się pracować. Bo…… Bo naruszyła niby dyscyplinę finansów publicznych. Bo….. nie wielbiła koleżanki, która została zastępcą i nie zabiegała o jej względy, tak jak niektórzy (o nich być może piszesz, że to od tych pracowników masz te informacje) . Bo …….. bo pracowała niby niezgodnie z przepisami prawa. Jeżeli to co zarzucasz pracownikom PUP to jest prawda, to powinno być prowadzone wobec tych pracowników jakieś postępowanie i powinny zostać wyciągnięte wobec nich konsekwencje. Ciekawe czy wiesz , że w przypadku naruszenia dyscypliny finansów publicznych sprawe rozpatruje Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO. Ciekawe dlaczego w przypadku rzekomego naruszenia dyscypliny finansów publicznych nie zostało to zgłoszone do tego Rzecznika? Ciekawe?

     2. A skąd wiesz, że żadne postępowanie nie było prowadzone? Bo w Internecie nic o tym nie napisali? Właśnie mam te informacje od tych niby pokrzywdzonych. Dużo takich spraw było. I jak zostały wyciągnięte konsekwencje to dziwnym trafem zaczęło się fałszywe oskarżanie. Zastanów się kto tu jest ofiarą, bo może Ty jesteś ofiarą dezinformacji?

 10. Do Zwolennika !!!!

  Zgadzam się przez 8 lat naród był tumaniony w TVP info a teraz Republika to jest dla Pana wzór????
  Pan Starosta Kochanowski plus PO to będzie stanowić stabilną większość !!!
  PiS Polacy 15 Października odsunęli od władzy i to była właściwa decyzja , należy się z nią pogodzić !!!!!
  Tyle w temacie drogi Panie !!!!!

  1. Poczekamy zobaczymy jak się sytuacja rozwinie w naszym powiecie ?
   Co do reszty gratuluję dobrego samopoczucia oraz oceny tego co się dzieje w naszym Kraju.

 11. Do Zwolennika !!!!!

  No cóż się dzieje w kraju : jeden sypie drugi kłamie trzeci nie pamięta , Pan Prezydent ułaskawia !!!!
  Ale co będzie jak już niedługo Polacy wybiorą nowego Prezydenta i nie będzie już ułaskawiać i wtedy dopiero będzie się działo ????

  1. Szanowny Michale nie daj się za nos wodzić lewactwu ,tradycje narodowo -katolickie zobowiązują.
   Wystarczy dobrze policzyć (8+3=11) dogadajcie się, a warto dla dobra publicznego.
   Taka koalicja daje stabilność, tyle was łączyło i ufam,że nadal łączy.
   Jeżeli byłyby jakieś różnice trzeba jak najprędzej rozmawiać i szybko poszukać porozumienia.
   Przepraszam ,że per Michale.

 12. Do Wyborcy !!!!

  Trudno się wam drogi PiS pogodzić z tym ze już wasz głos nic nie znaczy możecie tylko pomruczec , pogadać i tyle !!!!
  Żebyście byli w porządku to już dawno zalatwilibyscie sprawę ze swoim kolesiem i zastępcą z PUP jako ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość ale nawet nie kiwnęliście palcem w tej sprawie a teraz myślicie ze Pan Kochanowski zawiąże Koalicje z waszym ugrupowaniem .
  Wasz czas się skończył. 15 Października 2023 roku i proszę się nie powoływać na wartości patriotyczno – katolickie i się nie ośmieszać !!!

 13. Powinno być koalicja 13 grudnia,co do Kochanowskiego to wejdzie w koalicję z kim uzna jego zdaniem za stosowne, natomiast trzeba pamiętać iż historia jest nie tylko nauczycielką życia, ale bardzo często zatacza” koło”.
  A pycha i impertynencja kroczy przed upadkiem.

 14. Do. Jolo Micholo !!!

  Czytając twoje komentarze mam wrażenie ze jesteś bardzo blisko z zastępcą PUP lub nią . Czy te 20 osób które zniszczono z PUP to oni wszyscy chcieli zająć twój stołek . Puknij się w łeb człowieku ,ta baba musi odejść !!!!!!

 15. Do PiS -u
  Jak robicie imprezy zakrapiane to nie wrzucajcie tego na Fb bo promujecie picie alkoholu a także reklamujecie nazwę wódki , bo mieszkańcy to widzą i nie wpływa to na waszą korzyść a wręcz odwrotnie widząc jak pani Radna dumnie nie rozstaje się z pełnym kieliszkiem.

 16. Kultura osobista na wysokim poziomie. Pozazdrościć. Nie jestem zastępcą ani osobą z jej bliskiego otoczenia cokolwiek to znaczy. Mam swój rozum i widzę co się dzieje. Zwykła nagonka. Poziom narracji jaki przedstawiasz sugeruje, że pewnie jesteś tym rozżalonym pracownikiem, któremu kazali pracować jak na urzędnika przystało. Te Panie co miały ambicje być na wysokim stołku zmanipulowały resztą, która ślepo słowo w słowo powtarza oskarżenia. Ciekawe, że najpierw mieliście problem z dyrektorem, a jak się okazało, że nie da się ruszyć to teraz raptem zmiana frontu i to wszystko wina zastępcy. Zdecydujcie się, bo nie jesteście wiarygodni rzucając oskarżeniami na prawo i lewo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *