KĘTRZYN: Fake newsy Stanisława K. w sprawie redakcji info-Kętrzyn24.pl obnażone! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Fake newsy Stanisława K. w sprawie redakcji info-Kętrzyn24.pl obnażone!

17

Stanisław K. od kilku ostatnich tygodni próbuje swoimi manipulacjami wpłynąć na wizerunek redakcji info-Kętrzyn24.pl oraz samego redaktora naczelnego Kacpra Jędrzejczak. Rozsiewa różnego rodzaju kłamliwe teksty, pomawia i insynuuje, że jesteśmy złem wcielonym. Ostatnio pokusił się nawet o wpis, że będziemy tłumaczyć się przed Prokuratorem za pomawianie. Postanowiliśmy to sprawdzić i wystąpiliśmy z zapytaniem do Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej Daniela Brodowskiego o to czy prowadzone jest jakiekolwiek postępowanie wobec redaktora naczelnego Kacpra Jędrzejczak, portalu Magna Masuria czy redakcji info-Kętrzyn24.pl?

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 8 września 2023r uprzejmie informuję, iż w oparciu o dane z sytemu informatycznego PROK-Sys w jednostkach prokuratur podległych Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie nie znalazłem postepowań, w których w charakterze strony procesowej występowała by osoba o danych: Kacper Jędrzejczak lub podmioty o danych: Magna Masuria czy info-Kętrzyn24.pl.

W takim wypadku Stanisław K. rozsiewa nieprawdziwe, kłamliwe i manipulacyjne informacje na temat naszej redakcji oraz redaktora naczelnego Kacpra Jędrzejczak. W związku z tym nie wykluczamy wszczęcia postępowania z prywatnego oskarżenia prywatnego i pozwania Stanisława K. za rozsiewanie fake newsów na nasz temat.

Poniżej przedstawiamy odpowiedź z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

17 thoughts on “KĘTRZYN: Fake newsy Stanisława K. w sprawie redakcji info-Kętrzyn24.pl obnażone!

 1. A miało być tak pięknie. Już był plan i podział łupów i stołków, a Pan Redaktor to wszystko psuje 😁.
  Ciężko się żyje z niezależnymi mediami, które punktują osoby „na stołkach” lub wdrapujących się na nie.
  To wielki dla Pana komplement. INFO KĘTRZYN w mojej ocenie bardzo zyskało w ostatnim czasie w oczach mieszkańców powiatu i brawo za to dla Pana Redaktorze.
  O taka laurka, a co mi tam 😉

 2. Redaktorze to sprawy na Waszą korzyść niestety nie przesądza gdyż postepowanie na poczętku może być prowadzone w sprawie bez żadnych zarzutów i wowczas nie będzie stroną ani redaktor ani redakcja. Podobnie jak w sprawie nieprawidłowości w PUP.
  W ramach takiego postępowania osoby fizyczne lub prawne mogą być wzywani na świadków i też się tłumaczyć. Zachowałbym daleko idacą ostrożność w kierowaniu zarzutów bo kij zawsze ma dwa końce.

  1. Pytanie nasze brzmiało czy jesteśmy jakąkolwiek stroną w postępowaniu sprawdzającym, przygotowawczym i tak dalej w tym czy jesteśmy świadkami itd. System wykazał, że nie widniejemy w żadnym systemie, a specjalnie odczekaliśmy kilka dni od wypocin Stanisława K. na nasz temat, żeby to sprawdzić. Również telefonicznie obdzwoniłem wszystkie możliwe Prokuratury w regionie i dopytywałem się osobiście, czy wysłano do mnie zawiadomienie nawet w charakterze świadka. Nigdzie nic nie ma… No cóż SK chciał zrobić ze mnie potwora, a wyszedł na… pan Czytelnik może sobie dopowiedzieć.

   PS. Nie publikujemy niczego dopóki kilka razy tego nie sprawdzimy, zwłaszcza w takich sprawach.

   1. To własnie o to chodzi nie jesteście żadną stroną co nie wyklucza prowadzonego postepowania w ramach ktorego jeszcze nie wysyłano wezwań. Pytanie powinno brzmiec czy w sprawie redakcji lub redaktora nfo toczy sie jakiekokwiek postepowanie przygotowawcze.

    1. Wysłaliśmy takie zapytanie: „Czy wobec portalu info-Kętrzyn24.pl lub portalu Magna Masuria lub wobec redaktora naczelnego Kacpra Jędrzejczak jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie [w tym przygotowawcze] przez Prokuraturę?”

     1. Widzę , że nie rozumie Pan słów kluczowych ”wobec” i ”w sprawie” jest różnica, o której pisze od początku. Zadano zle pytanie.

     2. tu nie ma co się rozdrabniać na to jakie pytanie padło. System Prokuratury jest taki, że jak wpisuje się nazwę, czy imię i nazwisko to od razu wyskakuje o co chodzi. Czy jest prowadzone postępowanie takie śmakie czy owakie. Pan Czytelnik widać, że też chce rozbić temat i go zbagatelizować. Redaktor wskazał, że od kilku miesięcy jest ofiara nieprzerwanego hejtu ze strony jakiegoś gościa. Czy moralnie można tak kogoś non stop pomawiać? Oczywiście, że nie. Co ciekawe, przejrzałem ten blog, gdzie dokonuje się hejt i dziwię się, że jeszcze nikt nie zamknął tego badziewia. Mam nadzieję, że redaktor tego portalu złoży pozew do sądu bo w mojej opinii wygraną ma w kieszeni z kilku powodów:
      1. Za podawanie nieprawdziwych informacji
      2. Za sugestywne tytuły we wpisach od razu stawiające redaktora tego portalu w złym świetle
      3. Za te obrazki, które są obraźliwe, a według prawa zakrywanie oczu dla osoby, która nie jest skazana lub nie zostały postawione zarzuty prokuratorskie podciąga się pod zniesławienie

      Jeśli redaktor będzie potrzebował pomocy, to proszę o napisanie komentarza na jaki e-mail mam się z redaktorem skontaktować. Pozdrawiam

 3. Przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 należą do kategorii przestępstw ściganych z oskarżenia prywatnego. Co powoduje , że organy uprawnione do ścigania nie prowadzą postępowania przygotowawczego. W praktyce oznacza to, że Policja i Prokuratura nie ściga tego typu czynów i w sprawach takich nie jest prowadzone śledztwo, ani dochodzenie. Postępowanie dotyczące tego typu przestępstw jest inicjowane bezpośrednio przez pokrzywdzonego i to na nim spoczywa obowiązek zgromadzenia dowodów świadczących o winie sprawcy. Celem wszczęcia postępowania karnego przeciwko sprawcy takiego przestępstwa pokrzywdzony powinien sporządzić i złożyć bezpośrednio do sądu prywatny akt oskarżenia. To tak naprędce. Chociaż dla dokładniejszego przedstawienia tego zagadnienia, należałoby przedstawić szersze wyjaśnienie. Ale jest już póżno, więc może innym razem.

 4. Zasadnicze uzupełnienie do powyższego wpisu: „Art. 60. § 1. W sprawach o przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego prokurator wszczyna postępowanie albo wstępuje do postępowania już wszczętego, jeżeli wymaga tego interes społeczny.
  § 2. Postępowanie toczy się wówczas z urzędu, a pokrzywdzony, który przedtem wniósł oskarżenie prywatne, korzysta z praw oskarżyciela posiłkowego; do pokrzywdzonego, który przedtem nie wniósł oskarżenia prywatnego, stosuje się art. 54, 55 § 3 i art. 58.
  § 3. Jeżeli prokurator, który wstąpił do postępowania, odstąpił potem od oskarżenia, pokrzywdzony powraca w dalszym postępowaniu do praw oskarżyciela prywatnego.
  § 4. Pokrzywdzony, który nie wniósł oskarżenia, może w terminie zawitym 14 dni od daty powiadomienia go o odstąpieniu prokuratora od oskarżenia złożyć akt oskarżenia lub oświadczenie, że podtrzymuje oskarżenie jako prywatne, a jeżeli takiego oświadczenia nie złoży, sąd lub referendarz sądowy umarza postępowanie”.

  Ustawodawca przewidział jednak, iż gdy prokurator dostrzeże w sprawie interes publiczny w przestępstwie ściganym z oskarżenia prywatnego, wszczyna postępowanie (art. 60 § 1 k.p.k.), co opisuje poniższa procedura. W przypadku gdy akt oskarżenia został już wniesiony przez oskarżyciela prywatnego wstąpienie prokuratora do postępowania sprawia, iż staje się on oskarżycielem posiłkowym ubocznym (art. 60 § 1 i 2 k.p.k.), co opisuje procedura Wstąpienie prokuratora do postępowania wszczętego o czyn ścigany z oskarżenia prywatnego.

 5. Myślę, że jeśli dobrze to rozegra pan Jędrzejczak to kariera tego typa zostanie w końcu zakończona, a tym samym odetchną byli pracownicy Ursusa, Browaru oraz PKSu mówiąc po cichu sprawiedliwości stało się zadość

 6. czytając wypociny na tym portalu odnoszę wrażenie że gość że zdjęcia oszalał. atakuje redaktora, atakuje koleżkę ze stowarzyszenia, atakuje pracowników spółdzielni. no wiadomo atak na prezesa jest zasadny. ale po co robić tyle syfu? kiedyś trzeba będzie z tymi ludźmi współpracować… po co niszczyć ludzi? jaki jest w tym cel?

 7. Panie Redaktorze Jędrzejczak proszę o zwrócenie się do Rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie oraz Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie z takim zapytaniem: Czy prawdą jest, że przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie toczy się proces w sprawie zastraszania i grożenia pracownikom SM Pionier przez SK? Chciałbym wiedzieć czy jest to prawda, co mówią na mieście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *