LIDZBARK WARM.: Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie – Magna Masuria

LIDZBARK WARM.: Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

0

Dzielnicowi. Policjanci do zadań specjalnych. Policjanci, którzy dzięki swej empatii i wszechstronności potrafią rozmawiać z dziećmi jak nikt inny. W poniedziałek lidzbarscy dzielnicowi spotkali się z pierwszakami, którym opowiadali o bezpiecznym zachowaniu w drodze do, jak i ze szkoły.

W poniedziałek (18.09.2023 r.) dzielnicowi z lidzbarskiej Policji odwiedzili pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 w Lidzbarku Warmińskim. Spotkali się tam z uczniami dwóch klas. Obecność policjantów w szkole nie była przypadkowa, bo chodziło o najważniejszą kwestię – bezpieczeństwo. Pierwszaki otrzymały od policjantów wiele wskazówek i porad, których stosowanie zwiększy bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły i podczas powrotu do domów. Rozmawiali również o zachowaniu ostrożności podczas spędzania czasu w szkole np. na korytarzach podczas przerw. Podstawowe zasady ruchu drogowego były już pierwszakom znane, więc do zadań mundurowych należało przypomnienie o tych najważniejszych, takich jak m. in. bezpieczne przechodzenie przez jezdnię po przejściu dla pieszych oraz poruszanie się rowerami. Nie zabrakło dociekliwych i tym samym trudnych pytań, na które dzielnicowi odpowiadali uczniom. Spotkanie zakończył miły gest pierwszoklasistów, którzy w podziękowaniu za wizytę wręczyli policjantom autorskie, kolorowe rysunki.

Spotkania policjantów w placówkach oświatowych są organizowane w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” i trwają przez cały wrzesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *