ORNETA: Smoki na 41. Biegu T. Zielińskiego oraz 10. Hydro Tour w Trzciance – Magna Masuria

ORNETA: Smoki na 41. Biegu T. Zielińskiego oraz 10. Hydro Tour w Trzciance

0

17 września zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego SMOK wzięli udział w 41. Biegu Ulicznym im. Tadeusza Zielińskiego oraz w 10 edycji Hydro Tour, które miało miejsce w Gminie Trzcianka. Wydarzenie to zorganizowano po raz kolejny, aby upamiętnić postać Tadeusza Zielińskiego – propagatora sportu. Pochodził on z Przyłęk [gm. Trzcianka], był mistrzem i rekordzistą kraju oraz uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

SMOKI w tych zawodach odnieśli zwycięstwa, aż w trzech kategoriach. W biegu na 5 kilometrów zwyciężył Witold Misztela, natomiast drugie miejsce zajął Kamil Najdrowski, trzecie miejsce na podium zajął reprezentant ZeroZałamki – Mariusz Adamczak.

W wyścigu rowerowym Hydro Tour w kategorii parakolarstwa H3-5 również zwyciężył Witold Misztela, jego klubowy kolega Kamil Najdrowski zajął 3 miejsce. Cezary Król również brał udział w tym wyścigu, lecz jak podaje na oficjalnym koncie Facebook Integracyjny Klub Sportowy SMOK nie zdołał ukończyć wyścigu ze względu na mały wypadek.

W klasyfikacji końcowej – duathlonu [tj. 5km biegu + 20km rowerem] najwyższą lokatę zajął Witold Misztela, na drugim miejscu uplasował się Kamil Najdrowski, a Mariusz Adamczy z ZeroZałami zajął trzecią lokatę.