KĘTRZYN: Ile tak naprawdę zarobili Niedziółka z Hećmanem w 2022 roku? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Ile tak naprawdę zarobili Niedziółka z Hećmanem w 2022 roku?

20

W Kętrzynie atmosfera robi się coraz bardziej gęstsza. Nadchodzi gorący czas kampanii wyborczej i już 7 kwietnia mieszkańcy wybiorą radnych miejskich oraz wskażą nowego burmistrza. W ostatnim czasie zauważalna została wyższa aktywność niektórych kandydatów i sprzyjających im profili. Potencjalni kandydaci zaczęli prężyć muskuły pokazując się coraz częściej publicznie i biorąc udział w różnych lokalnych akcjach. Poszczególni  kandydaci zaprzęgli do pracy „żołnierzyków”, którzy za pośrednictwem różnych stronek na Facebook mają wykonywać jedno zadanie: walić w przeciwników politycznych jak w bęben!

W imię „tępej propagandy” wyciągane są sprawy sprzed kilku lat, a wszystko jest robione po to, aby wywołać negatywne emocje i zniechęcić jednych do drugich. Tworzone są tezy poparte wybiórczymi faktami, a o rzetelności dziennikarskiej na tych profilach można jedynie pomarzyć.

Ostatnio jeden z takich „żołnierzyków” postanowił podsumować wynagrodzenia lokalnych władz w odniesieniu do zarobków prezydenta Warszawy. Oczywistym faktem jest to, że z góry została ustalona teza, która miała tworzyć negatywną narrację wobec jednej osoby. Ten brak obiektywizmu został bezlitośnie wypunktowany przez osobę z profilu „Okiem Obywatela”[w dalszej części artykułu, będziemy mówić na ten profil – Obywatel-red.]. Ewidentnie ta argumentacja nie spodobała się „żołnierzykowi” znanemu z ostrego pióra, co zaowocowało cenzurą i zablokowaniem wypowiedzi Obywatela. Niestety nie będziemy mogli już przeczytać argumentów Obywatela na profilu prowadzonym przez „żołnierzyka”, ale za to możemy zobaczyć obiektywne zestawienie jakie przygotował nam Obywatel:

W 2022 roku burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka, uzyskał wynagrodzenie w wysokości 217.944,91 zł brutto. Obywatel komentuje: Osiągnął status najdroższego burmistrza w historii miasta, w oczach redaktora [nasz „żołnierzyk”-red.], który z zacięciem podkreśla ciężar finansowy spadający na podatników.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, w 2022 roku uzyskał wynagrodzenie w wysokości: 260.469,59 zł brutto. Komentarz Obywatela: Jego zarobki posłużyły jako punkt odniesienia do zarobków Niedziółki, mimo że oba miasta różnią się wszystkim, od skali, przez budżet, aż po złożoność zarządzania.

Zastępca burmistrza Bartoszyc, kandydat na burmistrza Kętrzyna, Krzysztof Hećman w 2022 roku uzyskał wynagrodzenie w wysokości 197.867,20 zł brutto. Komentarz Obywatela: Ciekawe, że redaktor [„żołnierzyk” – red.] nie skomentował wyższych zarobków zastępcy w stosunku do burmistrza Bartoszyc, co mogłoby obalić jego tezę o nadmiernej wypłacie Niedziółki.

Maciej Wróbel, były już zastępca burmistrza Kętrzyna, w 2022 roku uzyskał wynagrodzenie w wysokości: 104.463,58 zł brutto. Obywatel Komentuje: Zarobki Wróbla, stanowiące nieco ponad połowę tego, co zarabia Niedziółka, to kolejny aspekt, który redaktor [„żołnierzyk”-red.] pominął, skupiając się na narracji o rzekomej rozrzutności.

W 2022 roku Piotr Petrykowski, burmistrz Bartoszyc, otrzymał wynagrodzenie w wysokości 170.148,84 zł brutto. Komentarz Obywatela: Jako burmistrz miasta sąsiedniego, jego wynagrodzenie również powinno być brane pod uwagę w dyskusji o pensjach samorządowych, ale zostało pominięte w narracji.

Tak jak wykazał to profil „Okiem Obywatela” do zestawienia przedstawionego na jednym z profili wykorzystano wybiórcze dane. „Żołnierzyk” tym samym stworzył obraz, który miał zakrzywić rzeczywistość, w pewien sposób wprowadzić potencjalnych czytelników w błędne przekonanie i doprowadzić do fali negatywnych komentarzy. Niestety w ostatnim czasie mamy ogromny wysyp stronek, które będą zakrzywiać rzeczywistość i tworzyć szereg fake newsów.

Czy mieszkańcy Kętrzyna są zadowoleni z pracy burmistrza Niedziółki? – takie pytanie pozostawia jako otwarte profil „Okiem Obywatela”. My mamy już wyrobione zdanie i nie raz opisywaliśmy różne sytuacje z burmistrzem Niedziółką.

20 thoughts on “KĘTRZYN: Ile tak naprawdę zarobili Niedziółka z Hećmanem w 2022 roku?

 1. Poczekajmy i porównajmy zarobki tychże za 2023r. przed wyborami oświadczenia już będą dostępne. Narracja może znacznie sie zmienić 🙂

 2. – i tym sposobem , Redaktorze, prawie wytłumaczyłeś ogłupionemu elektoratowi skąd się bierze inflacja: dalej, mnożymy te pobrane przez urzędników piniędze razy liczbę 2.500 samorządów w Kraju i mamy kwotę piniądza bez pokrycia czyli inflację, znaczy odliczamy ją od wartości naszych prawdziwych pieniędzy bo za pracę otrzymanych.
  W której firmie, w którym gospodarstwie za zajmowanie się -w-y-d-a-w-a-n-i-e-m- (cudzych pieniędzy na cudze potrzeby) ktoś płaciliby takie ciężkie pensje. Ten sam ktoś jednak płaci – jako wyborca… bezradny, zrozpaczony. A jest rozwiązanie; pensje nawet podnieść, żeby nie kradli, a zmniejszyć!!! liczbę!! urzędników! (do pracy by poszli) – proponuje Konfederacja.

  1. Panie Redaktorze a może warto podczas tych rozważań spojrzeć na zarobki Wójta w nie bogatej ,zadłużonej Gmine Barciany p.Marty Kamińskiej. Wymienieni wyżej pozostają daleko w tyle no może poza Prezydentem Warszawy Panem Trzaskowskim,który nieznacznie wyprzedza p.Kamińską.

   1. Nie mogę uwierzyć, że Wójt Gminy Barciany Marta Kamińska ma wyższe uposażenie od Burmistrza Kętrzyna i Bartoszyc a zbliżone do Prezydenta Warszawy.
    Może ktoś posiada precyzyjną wiedzę w tym zakresie?

    1. Z oświadczenia majątkowego za 2022 r. wynika, że Marta Kamińska miała najwyższe uposażenie w powiecie kętrzyńskim, a przychód wyniósł 248596,43 zł. Jeszcze jedna uwaga, nie spodziewajcie się oświadczenia majątkowego za 2023 r. przed wyborami. W ubiegłym roku zostało opublikowane w lipcu lub w sierpniu. Nie wiem dokładnie, ale kiedyś analizowałem oświadczenia w naszym województwie i jest to jedno z najwyższych w naszym województwie. Wnioski i ocenę proszę wyciągnąć według uznania.

     1. A jednak to prawda,czyli miesięcznie uposażenie Pani Marta Kamińska Wójt Gminy Barciany wynosi ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie.

     2. W Gminie Barciany pod względem zarobków również bardzo dobrze się mają Skarbnik Magda Świercz która według oświadczenia za rok2022
      zarobiła 128.986,41 zł i Sekretarz Gminy Anna Tereszko której wynagrodzenie zgodnie z oświadczeniem za rok 2022 wyniosło125.841,44 zł

 3. Sprawa zarobków osoby publicznej w swojej istocie jest rzeczą niezwykle delikatną. No bo w jaki sposób precyzyjnie wyliczyć na jakie wynagrodzenie ten czy inny pracownik zasługuje. Jeszcze trudniej ustalić na jakie wynagrodzenie zasługuje pracownik samorządowy. Jestem byłym pracownikiem samorządowym, radnym gminnym i powiatowym kilku kadencji więc omawiana tematyka jest mi dość dobrze znana. Z czystej ciekawości wziąłem pod lupę jedną z gmin naszego powiatu. Okazało się, że za rok 2022 wójt tej małej, zadłużonej biedagminy zarobił więcej niż konstytucyjny minister ważnego resortu i dużo więcej jak wojewoda W-M. Porażająca przy tym jest hipokryzja owego beneficjenta wysokich zarobków. W jednej z papierowych gazet czytamy: „Oszczędności szukamy wszędzie. Począwszy od umów na zamówienie środków czystości, artykułów biurowych czy niezbędnego sprzętu na wynagrodzeniach kończąc”. Reasumując wydaje się, że coś złego dzieje się w samorządach. Ja pamiętam ten entuzjazm jaki panował w jego początkach. Wysokość zarobków była na dalszym planie. A dzisiaj?

  1. Nie tak do końca było akurat bezpośrednio uczestniczyłem w tamtych wydarzeniach i wiem ,że niektórzy bardzo mocno podkręcali „bębenek” płacowy.

   1. Pewnie masz trochę racji ale ja pamiętam, że w drugiej kadencji wójt Kozyra zarabiał niewiele więcej od pracowników z dużym stażem. Natomiast w moim przypadku dieta radnego nawet nie pokrywała strat wynikających z odliczaniem płacy za każdą godziny gdy nie byłem w pracy. Tak to było.

    1. No takich dysproporcji to z pewnością nie było te zarobki to jest jakieś szaleństwo czy Panie w Barcianach nie mają umiaru?
     Dlatego pytanie w tej kwestii do Rady Gminy Barciany jaki był powód uchwalenia Pani Kamińska tak wysokiego wynagrodzenia ?
     Czy Gminę Barciany stać na tak „drogiego” Wójta?

     1. Na tak „drogiego” wójta gmina Barciany z pewnością nie „zasługuje”. Co do radnych to bardzo ciekawe było głosowanie nad uchwałą w sprawie uposażenia wójta. Otóż za tak wysokimi uposażeniem było zaledwie sześcioro radnych, czworo było przeciwnych i czworo się wstrzymało. Co można powiedzieć o wstrzymujących się. Stchórzyli? Tak to jest gdy gmina wraz z swoimi jednostkami jest największym pracodawcą.

 4. Zgadzam się z powyższymi komentarzami ze ów żołnierzyk pominął dochody roczne Starosty , dyr. Urzędu Pracy , Wójtów a szczególnie Wójt Barciany za rok 2023 i. 2024 a szczególnie pytanie do Pana Starosty : dlaczego w Kętrzynie najgorzej działa służba zdrowia – brak Lekarzy na NFZ a także czy jakikolwiek konflikt ktory pojawiał się w podległych mu jednostkach został z jego uwaga rozwiązany dla obydwu stron pozytywnie bo mogę mieć wrażenie i stwierdzam ze „nikt nie jest na stałe przyspawany do fotela „co potwierdzili Polacy 15 Października 2023
  i podziękowali PiS -owi !!!!!!

 5. Panie Redaktorze !!!!!

  W artykule „Jurand nie wygrał ale otworzył bramę w Gdańsku „ -Tygodnik.kętrzyński ukazał się ponownie komentarz podszywający się pod Pana .
  Proszę wiec o zgłoszenie tego do wymiaru sprawiedliwości bo tak dalej nie może być aby ten osobnik dalej działał bezkarnie !!!

 6. To jakaś lipa.W 2022 zastępca burmistrza Bartoszyc zarobił więcej niż burmistrz Bartoszyc?
  Coś nie hallo.

 7. a Wróbelek, to tylko kikla miesiecy udawał, ze pracuje. potem poszedł w kampanie na posła. wiec nie zarobił polowe Niedziólki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *