KĘTRZYN: Mogło dojść do tragedii! Akcja strażaków i policjantów w dawnej drożdżowni! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Mogło dojść do tragedii! Akcja strażaków i policjantów w dawnej drożdżowni!

2

W niedziele [04.01.2024] około godz. 14:30 służby ratowniczo-gaśnicze zostały wezwane do pustostanów przy ul. Struga w Kętrzynie. Ze zgłoszenia wynikało, że z pustostanów, gdzie wcześniej funkcjonowała drożdżownia, wydobywa się dym.

Skierowani w miejsce zdarzenia strażacy od razu przystąpili do działań mających na celu dostanie się do środka pustostanu oraz sprawdzenia razem z funkcjonariuszami policji czy nikogo przypadkiem nie ma wewnątrz opuszczonej drożdżowni. Podczas czynności sprawdzania pustostanu służby natrafiły na dwie osoby bezdomne, które postanowiły rozpalić ognisko. Palili wszystko to, co mieli pod ręką. Ogień z ogniska przeszedł na słup energetyczny, z którego wynikło zadymienie.

Na miejsce zdarzenia został wezwany Zespół Ratowctwa Medycznego w celu przebadania osób bezdomnych. Na szczęście nikomu nic sie nie stało.

2 thoughts on “KĘTRZYN: Mogło dojść do tragedii! Akcja strażaków i policjantów w dawnej drożdżowni!

  1. Zrujnowana była drożdżownia im. dobrego gospodarza jest czyjąś własnoscią? Czemu budynek po raz kolejny nie jest zabezpieczony przed dostępem osób bezdomnych ? Czemu właściciela nikt ze służb nie zobowiąże do zabezpieczenia nieruchomości. Obciążyć go kosztami tej i poprzednich akcji i temat będzie załatwiony.

  2. – Ruiny Rastenburga w rozpaczy wołają;
    i nie usłyszą co-zrobć-i-jak;
    komitety samo-rządności powstają;
    i chętni się wybierają a-kto-a-z-kim;
    – a… to mój Kętrzyn Anno’2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *