KĘTRZYN: Jak to było z inwestycjami Hećmana? – Magna Masuria

fot. Gazeta Olsztyńska

Przeskalowane, megalomańskie lub wadliwe – tak można jednym zdaniem podsumować to, co budowano za Hećmana. Stadion jest, ale inni mają taniej. Przedszkole drogie bo wybudowano je na trudnym terenie. W dodatku projekt mało praktyczny i dziś miasto płaci fortunę za ogrzewanie. Autobusy Solaris – wyjątkowo fatalny wybór, bo małe i z kiepsko rozplanowanym wnętrzem. Były jeszcze „inwestycje” drogowe – m.in. przebudowa ulica Królowej Jadwigi, którą zwężono aż tak bardzo, że nadzór budowlany nakazał ją poszerzyć przynajmniej na łuku (i znowu dodatkowa kasa w błoto). W konflikcie z ministerialnymi wytycznymi jest też przebudowany za Hećmana Plac Słowiański. Było dobrze, ale po przebudowie ulicy już nie jest. No i wisienka na torcie – czyli taras widokowy nad rzeką. Była klimatyczna Wenecja Kętrzyńska, a zostało rumowisko. W fundament budynku, niczym w wielki uliczny gazon, postanowiono nasypać ziemię, a następnie położyć nawierzchnię i zrobić taras widokowy. Ale fundament to nie mur oporowy i nie wytrzymał nacisku ciężkiej, wilgotnej ziemi. Fundament zaczął pękać i doszło do katastrofy budowlanej. Co zostało z tej inwestycji Hećmana, widać na ilustracji z załączonym opisem. Temu panu Kętrzyn już podziękował w 2018 roku i niech tak zostanie.

17 thoughts on “KĘTRZYN: Jak to było z inwestycjami Hećmana?

 1. Skate Park…. Dziedzictwo Przyrodnicze zostało bezpowrotnie zniszczone. Tysiące żab , traszek zostało zmiażdzonych . Ptactwo wodne bytujące tam od lat zostało pozbawione swojego azylu . Kaczki całe noce latały nad terenem budowy rozpaczając . Naturalny ekosystem zniszczono na zawsze 😞
  Czyż nie można było oczyścić tego co piękne i naturalne, zamiast inwestować w sztuczności ponosząc dodatkowe koszty ? Obecnie nie będzie tam żadnego życia, jeśli sztucznie nie zostanie ono napowietrzone 😞
  Kto wpadł na tak destrukcyjny pomysł i kto na to wydał zgodę ? 🤔 Czy nie można było oszczędzić przyrodę i pieniądze, jak np. zrobiono to w parku przy szpitalu, nie ingerując w naturę , tam efekt jest bardzo pozytywny , mimo iż prace jeszcze nie zostały zakończone .

 2. Trzeba jeszcze dodać że panowie z innych ugrupowań mają w zamiarze jak wygrają wybory zniszczyć lasek na Górce Poznańskiej nie zdając sobie sprawy że zniszczą naturalny ekosystem i że w tym lasku żyją zwierzęta jak i ptactwo !!!! Nadleśnictwo Srokowo już część tego lasku zniszczyło zabierając drewno a suche gałęzie leżą tam do dnia dzisiejszego i zaśmiecają teren !!!
  Trzeba nadmienić że mieszkańcy chodząc po tym lasku na spacery ze swoimi pupilami a w okresie upałów szukają
  schronienia!!!! Nie chcemy aby nam próbowano zabetonować Kętrzyn i niszczyć przyrodę !!!!

  1. Pomimo wszystko jedyną alternatywą dla Ķętrzyna jest Krzysztof Hećman.
   Trzeba mieć dużo złej woli,albo nie chcieć zobaczyć, że ten człowiek tyle zrobił dla Ķętrzyna, mało tego potrafił przekonywać do swoich pomysłów Radę Miasta nie zawsze mając w niej większość(a to jest nie mała sztuka)

   1. ty chyba nie lałeś/lałaś dziś!!!!
    Pomimo wszystko? kupa przekrętów na każdym kroku, do tego bezczelny typ, chamski do ludzi i pracowników UM – to mało?
    a co zrobił? na rondzie kwiatki sadził – to całe jego osiągnięcie
    Gdzie są pale pod stadionem? pytam się?

 3. Uważam jednak ze Pan Karol Lizurej jest jedyna alternatywa dla rozwoju naszego miasta. Jest to mlody człowiek , doświadczony samorządowiec a jego program świadczy o tym ze chce pracować na rzecz mieszkańców zarówno młodych jak i seniorów !!!!
  Chce jedynie wykonując różne inwestycje pozyskiwać fundusze a nie zadłużać nasze miasto . Musimy stawiać na młodych ludzi bo jedynie w młodych jest teraz nadzieja na rozwój Ketrzyna. !!!
  Również to dotyczy. Radnych !!!!!

 4. – nic sie nie zmieni, bo dziala na nas patologia wydrukowana w warszawie zwana przepisami o samorzadzie terytorialnym, najpodlejszy przyklad to ustawowo nadana dwuwladza rady miasta kontra burmistrz miasta, oba organy rownorzednie wybrane, konflikt z definicji, skutek metna woda, raj dla krzykliwych durniow albo cichych potakiwaczy, a rzadzi nimi podeslany a jakze z warszawy akwizytor, no i wciska tym karierowiczom prowincjonalnym lajno owiniete w pazlotko, a to skatepark a to ekopark, basen w basenie, kort na korcie, i wiele innych o ktore sie potykamy… – aby temu zaradzic trza byc tego swiadomym no i chcec sie temu oprzec, ale, coz, rozumiem ciezko byc w burdelu a nie zaciupciac, p.s. powyzszy wywod dedykuje starym wyborcom co sie niczego nie nauczyli a najliczniej glosuja, a jak swiadomie, uff…

 5. tylko Lizurej i Sapiński zaslugują na zainteresowanie. Oby obaj mogli mieć wplyw na dalszy los naszego miasta.

 6. Fakt jest taki, że inwestycje Pana Hećmana są i ludzie z nich korzystają: kino, przedszkole, amfiteatr, stadion … i wiele innych. Nie wyobrażam sobie dzisiaj Kętrzyn bez tych inwestycji. Za Pana Niedziółki i Pana Luzureja mamy park zapachów i poprawioną komunikację miejską. To za mało na pieć lat. Głosuję za skuteczności i doświadczeniem. Panem Hećmanem.

 7. Do Pawła !!!

  Może pan również napisze jaki dług + zaniżone dopłaty dla rodziców za pobyt ich dzieci w przedszkolach pozostawił były Burmistrz ?
  Obecnie potrzebujemy młodego , prężnego Burmistrza który będzie pozyskiwał środki finansowe na wszelkie inwestycje dla Kętrzyna. Mamy już dość układów i kolesiostwa , ludzie w urzędach potrzebują kulturalnego Burmistrza oraz spokojnej i życzliwej atmosfery w pracy !!!

  1. To porównaj ten dług, który naturalną koleją rzeczy powstał przez inwestycje do 14 mln PLN zmarnownych przez Lizureja.
   Porównasz, prawda?
   PRAWDA?

 8. Ktoś napisał TYLKO LIzurej na burmistrz. Sama młodość, to atut,aby na niego zagłosowąć? Młody człowiek a z dużymi chyba powiązaniami,bo plakatami,banerami zakleił całe miasto. Ktoś mi powiedział, że ludzie mu życzliwi wykupują banery i wieszają. Nic w zamian nie będą chcieli, po wygranych przez niego wyborach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *