WAŻNY TEMAT: Skandaliczne „otwarcie” bloku operacyjnego w kętrzyńskim szpitalu – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Skandaliczne „otwarcie” bloku operacyjnego w kętrzyńskim szpitalu

16

Czy Michał Kochanowski Starosta Kętrzyński oszukał mieszkańców powiatu?

SKANDALICZNE „OTWARCIE” BLOKU OPERACYJNEGO W KĘTRZYŃSKIM SZPITALU

Inwestycja dekady, wielki dzień dla szpitala powiatowego w Kętrzynie, liczą się czyny nie słowa! – tak o otwarciu bloku operacyjnego w kętrzyńskim szpitalu pisał w swoich mediach społecznościowych Michał Kochanowski, starosta kętrzyński. Remont bloku miał być przełomowym momentem w rozwoju szpitala. Kochanowski nie szczędził patetycznych słów na ten temat i ochoczo dzielił się nimi w Internecie.

– Kilka lat temu tak wielka inwestycja była jedynie przedmiotem naszych marzeń, dzisiaj staje się rzeczywistością. Wszystko w trosce o zdrowie i życie mieszkańców powiatu kętrzyńskiego – pisał Kochanowski

W lutym bieżącego roku dokonano z wielką pompą otwarcia tej inwestycji. Informacja na ten temat pojawiła się dużo wcześniej i była non-stop podsycana przez samego starostę. W  obecności zaproszonych gości z całego regionu: przedstawicieli rządu, województwa, samorządów i innych instytucji dokonano wielkiego otwarcia bloku. Były fanfary, lajki, zdjęcia i filmy promujące owe wydarzenie. Kochanowski  prężył pierś, przyjmując wszelkie słowa uznania i pochwały od przybyłych gości. Kapitał polityczny kętrzyńskiego starosty zdawał się być niezachwiany. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Wielka inwestycja w szpitalu to wielka klapa i bubel, a przede wszystkim wielkie kłamstwo. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie blok operacyjny nie może funkcjonować, ponieważ „ta wielka inwestycja” nie ma odbioru technicznego. A to oznacza, że mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego jeszcze co najmniej przez kilka miesięcy nie będą mogli być na nim operowani.

Do dnia dzisiejszego [czyli w momencie publikacji tego materiału – 3 kwietnia 2024] sala operacyjna nie funkcjonuje i nie może w majestacie prawa. Jak wynika z naszego nieoficjalnego śledztwa, blok operacyjny nie jest zgodny z projektem budowlanym. Do tego nie posiada także odbioru przeciwpożarowego i dokumentów zatwierdzonych przez sanepid. Wiele niejasności pojawiło się także z samym kosztem tej inwestycji. Czy było to 14 milionów jak twierdzi Michał Kochanowski? Ile faktycznie kosztował sam blok operacyjny? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć Państwu.

Dlaczego Starosta Kętrzyński zrobił otwarcie niegotowego i niefunkcjonującego bloku operacyjnego? Odpowiedz jest prosta – chciał w ten sposób ”ocieplić” swój wizerunek przed wyborami samorządowymi. Wykreował się przy tym na kogoś, kto dba o mieszkańców powiatu kętrzyńskiego. Ile są warte słowa i obietnice kętrzyńskiego starosty? Jak daleko można posunąć się, tylko po to, aby uzyskać głosy wyborców?

I najważniejsze fundamentalne pytanie: Jak Michał Kochanowski, Starosta Kętrzyński śmiał oszukać wszystkich mieszkańców powiatu kętrzyńskiego i zaproszonych gości tym fikcyjnym „otwarciem”?

Zwróciliśmy się do Michała Kochanowskiego z pytaniami dotyczącymi ww. inwestycji. Do tematu bloku  operacyjnego jeszcze wrócimy i będziemy Państwa informować na bieżąco.

16 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Skandaliczne „otwarcie” bloku operacyjnego w kętrzyńskim szpitalu

 1. Przez 5 lat kadencji remont pomieszczenia – bloku operacyjnego ? w tym czasie można by nowy szpital pobudować a nie remont niewielkiego odcinka szpitala

 2. No to pięknie.Lipa.Ekipa co to razem może więcej.Tylko czego więcej?Samozadowolenia,wzajemnej adoracji,zatrudniania znajomków,obrony kolesia?No to zobaczymy co w niedzielę powiedzą wyborcy

 3. szpital ? umieralnia , i powodem umierania jest szpital nie choroba…pozwalniać ich i do roboty na budowach

 4. do czego ten człowiek jeszcze się posunie, aby pokazac jaki to on dobry włodarz powiatu?
  robić z pompą otwarcie bloku, ktory nie moze byc otwarty? smiech jakiś no ale wybory za pasem wiec bylo trzeba zabłysnąć 🙁 żal.pl – ja nie zagłosuje na niego, bo skoro oszukał caly powiat teraz to co bedzie pozniej? aż strach pomyśleć.

 5. To jest styl Kochanowskiego opowiadanie ile to inwestycji przez ostatnie pięć lat nawet z hakiem.
  Nie ma cywilnej odwagi aby uczciwie powiedzieć, że z budżetu Powiatu nie dałoby się zrobić jednego metra drogi jakby nie programy inwestycyjne rządu Prawa i Sprawiedliwości.
  Jeszcze jedno Panie Kochanowski proszę niech Pan nie opowiada bzdur,że Samorząd to nie polityka nic bardziej błędnego, polityka jest wszechobecna czy to się nam podoba czy nie.

 6. Nadzór Budowlany, SANEPID, Straż Pożarna coś tam mają wspólnego ze starostwem dlatego o odbiory bym się szczególnie nie martwił, ale – ale po tak dużych (już) nakładach w remonty w obecny budynek, budowa od 0 myślę, że była by nie uzasadniona – ze starego budynku do nowego prawdopodobnie nie wiele dało by się przenieść. Rozbudowa (?) – tu trzeba zadać pytanie, czy obecny budynek „pęka w szwach” od nadmiaru pacjentów? Osobiście myślę tak: po pierwsze (primo) brakuje nam porządnego lądowiska dla helikopterów medycznych; po drugie (primo) jeżeli już coś budować, to na wzór niderlandzki, przy szpitalu kompleks poradni, które by diagnozowały a w razie konieczności od razu kierowały do szpitala; po trzecie (primo) centrum miasta, to nie najlepsza lokalizacja dla karetek – jak wyjeżdżają w środku nocy, to sygnały (zwłaszcza dźwiękowe) budzą całą okolicę – a jak włączają syreny po jakimś czasie, to świadomie łamią prawo; po czwarte (primo) to SOR i opieka nocna – nie mam siły, żeby o tym pisać, po prostu nie mam… mały przykład – jak ktoś czeka na przyjęcie u lekarza w głównym budynku na korytarzu, to będzie miał farta jak lekarz zdąży go przyjąć do 18 – później fora ze dwora i do SOR-u… widziałem jak pan z cukrzycą nie doczekał 18 a ze względu na chorobę musiał często odwiedzać łazienkę (coś co oznaczono jako WC – kolejny dramat) – człowiek przeszedł katusze. Generalnie w naszym szpitalu brakuje czytelnych informacji dla pacjentów od wejścia, co i gdzie mają zrobić – było tak za Tadeusza, ale obecne tego nie ma i widzę, że jest coraz z tym gorzej – jedyną informacją służy ochrona, ale to nie ich zadanie. Ten szpital potrzebuje konkretnego zarządcy, bo zostanie zmarnowany dotychczasowy wysiłek. P.s. dobrze znam łacinę.

 7. Już po tym lansie nowego bloku operacyjnego personel szpitala opowiadał że sala operacyjna nie funkcjonuje !!!!
  Ogólnie służba zdrowia w Kętrzynie znajduje się w ogromnej zapaści. Nie mamy specjalistów na NFZ , dlaczego więc tak się w Kętrzynie dzieje ?
  Dlaczego musimy jeździć do miast ościennych i tam znajdujemy pomoc lekarską ?
  Dlaczego Starosta przymykał oczy na krzywdę urzędników PUP broniąc swojego kolesia ?
  Dlaczego Starosta próbował zablokować portal info -ketrzyn24pl
  Dlaczego Starosta płaci dla Tygodnika Kętrzyńskiego akceptując hejt na dziennikarza info. Kętrzyn który obecnie skończył się napadem na ojca Redaktora info , do czego jeszcze mogą posunąć się ci ludzie ?
  Dlaczego w tygodniku usuwane są komentarze nieprzychylne Starostwu .
  Nie da się nic ukryć przed mieszkańcami , w tej chwili widzimy jedynie układy i kolesiostwo z tej grupy wyróżnił się jedynie Pan Piotr Węglarski który obecnie powinien zostać Burmistrzem Reszla. Tacy właśnie ludzie powinni zarządzać !!!!!

  1. Reszel ma szansę wybrać uczciwego człowieka Pana Piotra Węglarskiego na stanowisko Burmistrza jestem przekonany,że z tego skorzysta.

 8. Daj się na spokój człowieku, zajmij się żoną i rodziną, Huzar już ciebie na Chrobrego nie potrzebuje, niech babcia spokojnie śpi , a nie lata po cmentarzu, żeby agitować „moherowe” berety na głosowanie, jak ci nie wstyd!!!!!

 9. Kochanowski i jego ekipa Razem mogą więcej nakłamać!!!
  Żadnego Kochanowskiego Pieniaka Olenkowicza czy Baranieckiej. Tym radnym od kretactwa już dziekujemy. Za udawanie ze nic się nie działo w PUP za brak nadzoru nad dniami wolnymi na udzial w samorzadzie w dni robocze tym radnym i zarzadowi już dziekujemy!

 10. W Barcianach też chcielibyśmy podziękować Jarosławowi Podgórskiemu,Mirosławowi Bobrowskiemu i temu Wśniewskiemu którzy nie mieszkają ” de facto” na terenie naszej Gminy .
  Ale nabieram coraz więcej wątpliwości czy to nastąpi oby.

 11. PANIE Redaktorze a jak w końcu sie skonczyła sprawa w Prokopem w Urzedzie Pracy?
  A jak jest opinia ostateczna przewodniczacej Rady Baranieckiej w tej kwesti?

  1. coś wiadomo ? słychać tylko że tworzą tam jakieś lewe stanowiska dla osób bez wyksztacenia a nawet bez matury aby tylko swoich zatrudniać. Zrobili biuro podawcze żeby 1 osoba 8h roznosiła listy po 1 korytarzu, a kiedy nie wejdę do urzędu to jest zamknięte i tak muszę iść na sekretariat.

 12. Do czasu otwarcia Komitetu Wyborczego- Razem Możemy Więcej z liderem Kochanowskim, bylem przekonany ,że to fajna ekipa. Po analizie kilku rzeczy stwierdzam , że prawda jest inna. Ten artykuł jest przykładem , w jaki sposób można manipulować mieszkańcami, wyborcami . Do tego dodaję informację, że przedstawiciele tego komitetu wyborczego,lub wspierający ten komitet niszczyli m. in. plakaty, banery konkurencji. W TK – po wyborczych wywiadach tylko przedstawicieli Komitetu Wyborczego- RMW- w obawie przed krytyką, zablokowano – komentarze. Uważam, że takie działanie przed wyborami, przeniesione na po wyborach, staje się bardzo nieciekawe.

  1. Starosta Kochanowski za długo był w zarządzie Mordasiewicza, posiadł złe nawyki…Mordasiewicz, przed sromotną przegraną w 2014 roku, gdzie nawet nie zdobył mandatu radnego , też miał na swoich listach wyborczych wielu swoich pracowników. Co z tego wyszło, wiemy dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *