KĘTRZYN: Jechali motorowerem – zarówno kierowca jak i pasażer na „podwójnym gazie” – Magna Masuria

KĘTRZYN: Jechali motorowerem – zarówno kierowca jak i pasażer na „podwójnym gazie”

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę, który przewoził pasażera. Okazało się, że nietrzeźwy 50-latek przewoził na motorowerze mężczyznę, który również był pod wpływem alkoholu.

Osoby nietrzeźwe poruszające się pojazdami w przestrzeni publicznej stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zdarzają się osoby, które „na podwójnym gazie” prowadzą np. motocykl, skuter czy czterokołowiec, popularnie zwany quadem. Te pojazdy w rękach nietrzeźwych kierowców mogą być być realnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety chyba jeszcze nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Świadczy o tym przykład nieodpowiedzialnego kierowcy jednośladu, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Kętrzyn. Pijany 50-latek przewoził motorowerem pasażera, który również był w stanie nietrzeźwości.

Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia policjantów ruchu drogowego były słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 50-latka 0,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażera. Okazało się, że mężczyzna także był nietrzeźwy. Miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 50-latek odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, ale również za przewożenie osoby, która była nietrzeźwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *