KĘTRZYN: Wróbel odleciał do Olsztyna… – Magna Masuria

fot. UM Kętrzyn

8 maja, po czterech i pół roku Maciej Wróbel przestaje pełnić funkcję wiceburmistrza Kętrzyna. Miał być zakontraktowany na trzy lata, ale trochę się przedłużyło. Odszedł w momencie, gdy tuż za rogiem zaczyna się kampania wyborcza do Sejmu i Senatu. Różne ugrupowania polityczne już zbierają wszystkie możliwe siły. Jedną z tych sił prawdopodobnie będzie również Maciej Wróbel.

Dotarliśmy już do informacji, że były już zastępca burmistrza Kętrzyna otrzymał posadę w jednostce kulturalnej podlegającej pod Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Jak „ćwierkają” olsztyńskie wróble prawdopodobnie został mianowany zastępcą dyrektora Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

„Przebaczaj swoim wrogom, ale nigdy nie zapominaj ich nazwisk”

John F. Kennedy

Jak będziemy wspominać Wróbla w Kętrzynie? W większym stopniu negatywnie, zwłaszcza za pozerstwo i wszechobecny lans zwłaszcza w okresie pandemii czy przy sprawie roszczeń niepublicznych przedszkoli. Na ostatniej, kwietniowej sesji Rady Miasta, wychwalał się, że pozyskał dla Kętrzyna 30 milionów złotych środków zewnętrznych w tym między innymi na dewastację kętrzyńskiego jeziorka! Z resztą nie ukrywa, że chce w Kętrzynie zrobić „drugi Ukiel” czyli betonowe nabrzeże z kawiarenkami funkcjonującymi przez 2-3 miesiące w roku.

Jeśli nie jest ci obojętny los kętrzyńskiego jeziorka to klikając TUTAJ możesz podpisać petycję online

Poza tym „tragicznym” dla mieszkańców Kętrzyna pomysłem z osiągnięć Wróbla mamy słynne elektryczne skutery dla Straży Miejskiej, ogród „smrodu” oraz nepotyzm i kumoterstwo. W Kętrzynie pracę znalazło wielu znajomych Wróbla, a także jego rodzina w tym dwóch rzekomych szwagrów – jeden w nieistniejącej już Telewizji KTK [choć nadal rzekomo pracuje w strukturach Spółdzielni SM „Pionier”], a drugi w szeregach straży miejskiej, co opisywaliśmy na łamach naszego portalu.

Czy poza tym Wróbel będzie mógł się pochwalić jakimiś szczególnymi osiągnięciami? Wielu mieszkańców wypowie się o nim negatywnie. Te cztery i pół roku można podsumować u niego jako gwiazdorstwo, lans, granie na emocjach i ciężko znaleźć miejsce, gdzie Wróbel realnie i rzetelnie pracował na rzecz Kętrzyna. Jednak czego można było się spodziewać po Wróblu, który zadeklarował, że jego jedyne miłości to Giżycko i telewizja.

Pewnie również za jakiś czas wyjdzie ile prawdopodobnie szkód wyrządził były zastępca burmistrza w Kętrzynie. Prędzej czy później z szafy „wypadną trupy”, a my jako mieszkańcy, miłośnicy Kętrzyna, powinniśmy pociągnąć szkodników do pełnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone dla naszego pięknego miasta, jakim jest Kętrzyn.

Jak państwo podsumowują kadencję Wróbla? Czy zrobił on coś pozytywnego dla miasta?

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

16 thoughts on “KĘTRZYN: Wróbel odleciał do Olsztyna…

  1. Wróbel spoko gość.Szkoda że odszedł.Byłby z niego dobry Burmistrz.Trzynaj się Panie Macieju.Autobusy są ekstra.

   1. autobusy niech se je w poważnie wsadzi! tak rozwali. komunikację zaorać w mieście że nie mogę spokojnie na działki dojechać!

 1. Stracone lata ! Zaprzepaszczone szanse! Utracone miliony! Wyprowadzone środki publiczne na kolesi i na pyrwatne konto?
  Podziękowania dla Niedziółki, mistrza w doborze kadry urzędniczej 😉

 2. Współczuję teraz pani Wioli że będzie miała takiego nijakiego zastępcę. Proszę nie dać się manipulacjom i być ostrożnym, co się mówi przy wróbelkach

 3. Mam nadzieję, że przy zmianie władzy będę dokładnie prześwietlony i pociągnięty do surowej odpowiedzialności! Rozliczyć za wszystko! Za każdą szkodę! Za każdą złotówkę!

 4. Bartłomiej Zdanowicz- kandydat na radnego Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim prosi o głos 28.05.2023!
  Dzięki , Ryszard Niedziółka!

 5. Hasło wyborcze Zdanowicza w wyborach uzupełniających w Lidzbarku Warmińskim

  ” Zawsze z Wami i z myślą o Was”.

  Dzięki Rysiu za dobór kadry w Kętrzynie!
  Gdzie wyprowadzałeś przez 5 lat nasze pieniądze????????!!!!!!!!!

 6. I jaka jest sprawiedliwość ,ludzie wykształcenie nie mogą znaleźć pracy. A tu nagle z jednej dobrze płatnej pracy do drugiej. Czy czasami nie pomogła Jolanta P.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *