KĘTRZYN: Jeden miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi dożywotni zakaz prowadzenia samochodów – Magna Masuria

KĘTRZYN: Jeden miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi dożywotni zakaz prowadzenia samochodów

0

W środę (11.05.2022r.) o godzinie 20:20 kętrzyńscy policjanci w miejscowości Pilec gm. Reszel zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Policjanci po podejściu do pojazdu wyczuli od 52-latka silny zapach alkoholu.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że kierował pojazdem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wkrótce mieszkaniec gminy Mrągowo odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Nie uniknie także wysokiej  kary pieniężnej.

Natomiast w czwartek (12.05.2022r.) kilka minut po godzinie 6.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę  forda. Podczas wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Kętrzyn złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. 

Za zlekceważenie dożywotniego zakazu 30-letni mężczyzna   ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *