KĘTRZYN: Kompromitacja przy transmisji finałów siatkówki? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kompromitacja przy transmisji finałów siatkówki?

3

źródło: YouTube

Od wczoraj w Kętrzynie trwają Finały Mistrzostw Polski w Siatkówce Juniorek Młodszych. Od 11 do 15 maja osiem zespołów siatkarskich z całego kraju będzie walczyć o tytuł mistrzowski. Mecze są transmitowane na żywo na kanałach YouTube, lecz do powtórek nie można już wrócić, co zgłaszają kibice, a nawet sami natrafiliśmy na powtórkę, której nie możemy odtworzyć.

W trakcie transmisji meczów siatkówki są puszczane reklamy w tym jedna promująca artystyczne lato w Kętrzynie. Spot ten zawiera klipy różnych wykonawców i jak widać po blokadach nałożonych na transmisje nie wszystkie wytwórnie zgodziły się na użycie fragmentów tych klipów w promocyjnym spocie. Jedna z większych wytwórni hip-hop w Polsce zgłosiła się, według komunikatów podawanych przez YouTube, że transmisja narusza prawa autorskie wytwórni.

Czy można mówić o kompromitacji? Kto nie dopełnił formalności z prawami autorskimi? Czy tworząc spot promocyjny artystyczne lato w Kętrzynie złamano prawo i bezprawnie wykorzystano klipy muzyków? Sprawa jest rozwojowa.

3 thoughts on “KĘTRZYN: Kompromitacja przy transmisji finałów siatkówki?

  1. A co na to Krzysztof Niemiec od MOSIRu i Maciej Wróbel?
    Przecież pracują za pieniądze publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *