KĘTRZYN: Karol Lizurej oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą – Magna Masuria

KĘTRZYN: Karol Lizurej oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą

42

27 lutego br., w Finezji odbyła się pierwsza konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Karola Lizureja – Razem Tworzymy Przyszłość. Nie było wielkiej pompy, fanfar, ani prężenia muskułów jak to bywało w innych komitetach wyborczych. W zamian za to mieliśmy przedstawione konkretne, ale też realne w realizacji pomysły.

Kampania Karola Lizureja, kandydata na burmistrza miasta Kętrzyn zaczęła się od krótkiej przemowy do mediów. Podczas omawiania swojego programu powiedział bardzo ważne słowa, które skierował zarówno do nas jako lokalnych mediów, ale też do mieszkańców: – czas kampanii będzie czasem merytorycznych rozmów, kultury, wzajemnego szacunku dla zdań i opinii oraz pokoju. Tak wyobrażam sobie pełnienie tej zaszczytnej funkcji, być dla was i blisko was.

Jest to odmienny obraz od tego, co obserwujemy u innych ugrupowań od kilku ostatnich tygodni. Lizurej w tej kampanii stawia na współpracę, ale też daje jasny sygnał, że pragnie zakończyć trwającą od wielu lat wojnę kętrzyńsko-kętrzyńską.

Poza zapowiedziami o spokojnej kampanii wyborczej podczas swojego wystąpienia Karol Lizurej zaprezentował pokrótce swoją wizję Kętrzyna na przyszłe lata. Zapowiedział między innymi stworzenie inkubatora przedsiębiorczości tzw. start-upy, które mają pomóc młodym przedsiębiorcom wgryźć się w biznes, ale także gospodarczo pobudzić lokalną społeczność. Kolejnym pomysłem jest stworzenie terenu inwestycyjnego. Kętrzyn jak tlenu potrzebuje inwestycji, dlatego Karol Lizurej chce podczas swojej kadencji przygotować ponad 20 hektarów terenu pod inwestycje dla dużych firm. Poza tym na tym terenie miałaby powstać nowa Hala Widowiskowo-Sportowa, która będzie czymś więcej niż halą, ale w okresie zimowym zastąpiłaby amfiteatr na organizacje wydarzeń kulturalnych. Jednak najważniejszą inwestycją, którą zapowiada Karol Lizurej to kompleksowa modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej oraz ciepłowniczej w mieście.

Nie ma dnia, żeby Miejskie Wodociągi nie musiały usuwać awarii na wiekowych sieciach wodno-kanalizacyjnych. Czas na prawdziwą modernizację infrastruktury wodnej i ciepłowniczej, która przyniesie realne oszczędności w waszych portfelach – mówił podczas konferencji kandydat na burmistrza miasta Kętrzyn, Karol Lizurej.

Zapowiedzi takiego Kętrzyna są atrakcyjne zarówno dla osób młodych wchodzących w dorosłość jak i osób starszych. Widać, że program Karola Lizureja jest zrównoważony i dokładnie przemyślany, a przy tym realny do zrealizowania. Nie ma tutaj megalomanii jak u innych, a przedstawione zostały ważne dla mieszkańców konkrety.

Co państwo sądzą o tych pomysłach? Zachęcam do komentowania i proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.

42 thoughts on “KĘTRZYN: Karol Lizurej oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą

 1. W końcu ktoś normalny! Nie żadne Hećmany czy Kochanowskie! Tylko Karol Lizurej przyszłością naszego miasta! Ma pan mój głos!

 2. Kętrzyn potrzebuje rozwoju gospodarczego oraz infrastruktury. Miasto jest w stagnacji. Tylko sklepy i emeryci. Z tego wstępnego programu P. Lizurej nic nie wynika. Komu kolejne hale sportowe. Rozwój, rozwój, gospodarka, nowoczesne technologie , godziwie płatne miejsca pracy i o wysokim standardzie mieszkania dla dobrze wykształconych , młodych ludzi. Obecnie , Kętrzyn nie posiada żadnego atutu , którym mógłby zainteresować młodych. Panie Lizurej , proszę zaprezentować konkretne dotychczasowe swoje osiągnięcia. My wyborcy, czekamy na konkretne , pro rozwojowe dla naszego miasta programy. Z jaką ekipą będzie pan budował sprawczy, profesjonalny Urząd Miasta. Rozpoczęcie kampanii wyborczej w dotychczasowej pana formule , w moim odczuciu zawiera wiele niejasności, niepewności. Ma charakter sloganów. Czekamy na konkrety, konkrety….

  1. Czytaj ze zrozumieniem gałganie. Dla mnie Lizurej to nieznany gość, choć jako mniejsze zło najlepszy pośró starych komunistycznych fletów. Przecież ten pomysł z teren przeznaczonym pod dirmy, oraz hala widowiskoow sportowa na przykłąd pod gale boksu to świetny pomysł.

  2. Dobry człowieku, proszę oświeć nas i podziel się swoją wizją rozwoju tego miasta,
   naprowadź nas na ścieżkę rozwoju, żebyśmy mogli zrozumieć jak na ugorze ma wyrosnąć Manhatan,
   i nie wódź nas pieniędzmi unijnymi na pokuszenie, ale realnie powiedz co i jak.
   Skończ py..lić my mieszkańcy, lecz wypowiedz się w imieniu swoim.
   finisz.

  3. Nieznana to jest chińska marka perfum dla słoni. Trochę internetu + bieżące śledzenie życia w mieście i wiesz kto i co. Trochę wysiłku zalecam.

  4. Nikt nie podał więcej konkretów niż ten Pan Karol. Na fejsie jego kandydatów na radnych też już można czytać o ich zamiarach. Pewnie będzie się jeszcze spotykać z ludźmi, ciekawe, czy ktoś będzie pytał, czy tylko marudzić łatwo

 3. Beata Ostrowska (Pani w czerwonym) to osoba godna zaufania, przyjaciel przyrody, znana z empatii dla potrzebujących. Takich radnych potrzebuje miasto Kętrzyn. Okręg nr 3, miejsce nr 7 – ostatnie na liście.👍

  1. Pani Beato, proszę już przestać wypisywać pochwały na swój temat pod różnymi imionami bo nikt się na to nie nabierze.
   Pozdrawiam cieplutko i polecam wziąć się do uczciwej pracy.

 4. Czas na zmianę pokoleniową – pan Karol idealnie do tego pasuje – jego otoczenie na zdjęciach już niekoniecznie. Zastanawiam się głęboko nad dorobkiem samorządowym kilku z dojrzałych radnych, którzy po raz kolejny zajęli jedynki na listach? Niestety przychodzi mi do głowy tylko jedna myśl: mają kasę i są bezwzględni w zwalczaniu konkurencji. Szkoda, że żadna z redakcji nie podjęła się porównania obietnic wyborczych tych ludzi. Np. u gwiazd z powiatu było by o czym pisać. Wracając do obecnych wyborów, to większość komitetów fokusuje się na starszym elektoracie – ok, to bardzo ważna grupa, która ma doświadczenie i wiedzę życiową. Pozostaje jednak spora grupa średniaków i młodzieży, której nikt nie chce przytulić – a to może być rozstrzygający elektorat.

 5. Całkowicie zgadzam się ze czas na zmianę pokoleniowa i mieszkańcy już nie chcą patrzeć na te stare zasiedziałe od kilku
  lat lub kilkunastu twarze Radnych którzy nic nie wnieśli dla miasta Ketrzyn a jedynie korzyści dla siebie wielokrotnie zmieniali swoje ugrupowania co nie budzi do takich ludzi zaufania ale na zdjęciu widać nowe młode twarze bez układów a często tez wykazali się jakimś dorobkiem !!!!!
  Głosujmy wiec na młodych aktywnych chętnych do pracy kandydatów na Radnych przy współpracy Pana Karola Lizureja !!!!!
  Głosuje na Pana Lizureja Burmistrza Ketrzyna !!!!!!!

 6. Pan Karol to przecież wydmuszka Pana Hećmana.
  Może razem będą pracować jak Pan Karol zostanie burmistrzem.

 7. Do. Prezesa !!

  Proszę sobie nie zaprzątać główki bo może żyłka pęknąć tym kogo przyszły Burmistrz wybrany przez mieszkańców wybierze na zastępcę !!!

 8. Będę głosować na Pana Karola Lizureja który swoja postawa i kultura osobista sprawia ze będzie to właściwy człowiek na właściwym miejscu !!!
  My mieszkańcy chcemy aby przyszli Radni
  również działali na rzecz miasta i mieszkańców a także pomyśleli o upadłej służbie zdrowia w Kętrzynie jedynym mieście w okolicy gdzie brakuje lekarzy specjalistów na NFZ !!!!!

 9. Popieram Pana Karola Lizureja który swoja postawa i kultura osobista sprawia ze będzie to właściwy człowiek na właściwym miejscu !!!
  My mieszkańcy chcemy aby przyszli Radni
  również działali na rzecz miasta i mieszkańców a także pomyśleli o upadłej służbie zdrowia w Kętrzynie jedynym mieście w okolicy gdzie brakuje lekarzy specjalistów na NFZ !!!!!

 10. potrzebny taki ktoś nowy który będzie nagłaśniał ,przypominał ,i dochodził…stratę 14 mln i pociągnął do odpowiedzialności te osoby

  1. a ja tam widzę to inaczej, myślę że panowie specjalnie zrezygnowali z niekorzystnej dotacji, która pokrywała 70% kosztów i wzięli dotację, która pokryłą teraz 95% kosztów. Więc jaka to strata? Jakby byłą strata to do prokuratury! Do Najwyższej Izby Kontroli! Do RIO?! A jednak cisza, bo panowie burmistrzowie przekalkulowali, ze lepiej zrezygnować z tej dotacji a wziąć lepiej nową. Tyle w temacie. Jestem za panem Karolem! Będe na niego głosowała! Najlepszy kandydat! A nie jakiś hećbruk i życie na kredycie…

 11. Mnie to najbardziej przeraża ekipa z tyłu, przecież większość z nich to dawni żołnierze Hećmana. No młody kandydat, a otoczył się starymi wyjadaczami o poglądach jak wiatr zawieje. Nie stanowcze nie. Wolę swój głos oddać Sapinskiemu i jego grupie.

 12. Wystawili chłopczyka Karola, żeby Wróbelek mógł dalej dawać prace , zlecenia swoich koleszkom, Co zrobił Wróbel i Niedziółka przez 6 lat? Tyle, co kot napłakał. Karol , no cóż jak choragiewka. Łatwo bedzie Wróbelkowi nim sterować. Tyle.

 13. Mój głos i mojej rodziny będzie oddany na Pana Karola Lizureja i na jego młodych kandydatów na radnych !!!
  Jest to przede wszystkim człowiek kulturalny bez żadnych układów a jego program wyborczy jest bardzo ciekawy !!

 14. Spokojna twoja łysa rozczochrana a może wróżbita !!!!
  Z jakiego ugrupowania jesteś kolego ?
  Widać czujesz. strach ale uspakajam cię ze Pan Karol Lizurej jako człowiek kulturalny bez układów i kolesiostwa nigdy nie kopie dołków pod nikim tak jak ty to ohydnie robisz kolego !!!!!
  Era Solidarnej Polski i PIS się skończyła !!

  1. Nic się nie skończyło ,natomiast szybciej niż wam wszystkim się wydaje zakończą się rządy KO,PSL ,PL2050,Lewicy.

 15. Widać ze ktoś nie może darować ze mieszkańcy Ketrzyna wybrali na Posła Pana Macieja Wróbla ale zawsze jest tak ze wygrywa najlepszy !!!
  A z kim będzie współpracował wybrany przez mieszkańców Ketrzyna przyszły Burmistrz to będzie jego wyłączna decyzja a ja jako Ketrzynianka jestem bardzo dumna ze Poslem ma Sejm został Pan Maciej Wróbel i również będę głosowała na Pana Karola Lizureja !!!!
  Pozdrawiam

  1. mieszkańcy Kętrzyna nie głosowali na Wróbla. Karol to choragiewka. Cwany lis Wróbel nie zrobił wrażenia na swoich ziomkach z Gizycka. Zrobił wrazenie na Niedziólce. A emeryt town Ketrzyn umiera.

   1. Na jakiej podstawie Karol to Chorągiewka? Bo tak palniesz i już? To jedyna osoba, która może realnie ściągnąć kasę dla Kętrzyna. Ma plan na miejsca pracy przy wielu inwestycjach. Tylko ktoś bezmyślny wybierze inaczej i strzeli samobója dla miasta.

 16. A moze warto sie zastanowić, jakie kwalifikacje powinien miec burmistrz.
  Kultura? Czy aby to najwazniejsza cecha wodza narodu? A jak ktoś udaje kulturę? Wróbel też był kulturalny na początku. A dopiero póżniejsze sesje pokazały, co siedzi pod maską. Jak się odnosił do radnej Szymkiewicz. Nastepny kulturalny Niedziółka, który przed nosem dziennikarzy i interesantów drzwi zamykał. Manipulacja z transmisją sesji, których wbrew prawu nie publikowali, publikowali nieme sesje Manipulacja faktami, ukrywanie faktów.
  Młody? Wystrczy , aby był młody. Po Ketrzynie chodzi kilku młodszych ludzi. Jesli to młodośc pozwli wywlec miasto z stanu krytycznego, to moze poszukać jeszcze młodszego,
  Po efektach oceniać?
  A fakt jest taki. Utrata kilkunastu milionów, degradacja. Wróbel w posły- nominacja. Niedziółka bez szans- nowa twarz. Kulturalny i młody. Skro młody, niech się uczy, to moze kiedyś coś z niego bedzie. Nie zróbny z niego dfugiego Wróbla, który niszczył komisje interpersonalne, niszczył ludzi, lekceważaco odnosil sie do radnych z opozycji, sprowadzał swoich, radnych z Lidzbarka. a wyrzucał Kętrzyniaków.

  1. A ja tu słyszę wycie i płacz i brak argumentów przeciw. Wtedy zostają takie z d. Co ma Wróbel do Lizureja a co Niedziolka. Każdy poszedł swoją drogą a wy obs…. i tylko zostaje wam jazgot o sztuczne problemy. Pan Karol pokazał fajny program, ma pomysły i kompetencje. 10 lat doświadczenia. Świeży umysł. Zna ten świat i sprawnie się w nim porusza, nie tak ja emeryt RRRRRKrzys. Umi już komputera? Czy tylko RRRRRyczec do mikrofonu? Wnuki bawić nie z cyrkiem po Kętrzynie jeździć. Żenada

  2. Pytacie Państwo jakie kwalifikacje powinien mieć Burmistrz Wójt powinien być dobrym gospodarzem.
   Mieć oczy z przodu,a nawet z tyłu aby różnego rodzaju cawanikom nie dać się zmanipulować i oszukać .

 17. Era PiS i Solidarnej Polski się skończyła 15 października 2023 a teraz tylko i wyłącznie rozliczenie was za 8 lat rządzenia a to jak widać były efekty dwóch panów którzy wylądowali w więzieniach i ciąg dalszy może w tej kwestii nastąpić !!’
  Nie widzieliście również krzywdy jaka wasz kolega z PiS niszczył psychicznie urzędników PUP około 20 ale milczeliscie. bo jak jeden z was powiedział „każdy pilnuje swojego stołka „ .
  Teraz mówicie ze Pan Niedziolka był niedobry ale cały czas głosowaliście za wszystkimi sprawami jakie przedstawiał na Sesji a nawet i za jego podwyżka a później również sami dostaliście podwyżki !!!
  Teraz tez niektórzy z was próbują zabierać głos na rzecz spółdzielców i mieszkańców ale to wyłącznie przed wyborami !!
  My spółdzielcy sami sobie poradzimy a tym starszym panom Radnym w urzędzie należy już podziękować !!!
  Obecny wasz kandydat to raczej powinien zostać detektywem bo swoim zachowaniem próbuje skłócić nas mieszkańców między sobą a chodząc po urzędach sieje niepokój i zamieszanie .
  Taka osoba nie może zostać Burmistrzem .
  Ketrzyn chce spokoju takiego Burmistrza który będzie szanował urzędników jak i mieszkańców .
  Taka osoba jest Pan Lizurej Karol a mieszkańcy są dumni ze Posłem został Pan Maciej Wróbel .
  Przez 8 lat rządzenia PiS codziennie słyszeliśmy przez 24 godz na dobę jedno nazwisko i właśnie dlatego przegraliście wybory gdy ludzie stali do punktów wyborczych do 3 w nocy aby zakończyć erę PiS a teraz z przyjemnością oglądamy TVP Info bez szczucia i nienawiści .
  Obecnie rządzi Koalicja a wy już nie macie żadnego głosu tak jak wcześniej nie słuchaliście głosu opozycji !!!
  Dlatego tez będę głosować na Pana Karola Lizureja aby został naszym Burmistrzem a dla Pana Posła Macieja Wróbla życzę owocnej pracy na rzecz rozwoju Ketrzyna i powiatu a także całego naszego regionu !

 18. Idzie młodość : Pani Waszkiewicz, Toruński , Duczek , Abramowicz, Szymański , Buraczek , Baranowski

   1. Czy to naprawdę trudno zrozumieć ze dla Pani Waszkiewicz, Toruńskiego ,Duczka, Abramowicza, Szymańskiego , Buraczka , Baranowskiego należy już podziękować !!

 19. Do Emeryta z Ketrzyna !!

  Tchórze to ci co należeli do Solidarnej Polski potem do PiS -u a teraz startują pod innym logo !!
  A kto to jest ???! Może pan przypomni !!!
  Głosujemy na Pana Karola Lizureja !!!’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *