KĘTRZYN: Kilka słów w obronie kibiców Granicy Kętrzyn… – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kilka słów w obronie kibiców Granicy Kętrzyn…

20

fot. 12zawodnik.pl

W zeszły weekend, dokładnie w sobotę [02.03.2024] odbyło się zaległe spotkanie pomiędzy zespołem Granicy Kętrzyn z Mazurem Ełk [pierwotnie ten mecz miał się odbyć 11 listopada 2023 roku – red.]. Wiedzą oczywistą też jest, że spotkania pomiędzy tymi ekipami zaliczane są do wydarzeń podwyższonego ryzyka. Nie ma w tym nic dziwnego, jest tak od wielu, wielu lat, a środowiska kibicowskie w całym kraju są podzielone pomiędzy różne zgody i niezgody. Szczęście w nieszczęściu, że te spotkanie, jak i kolejne trzy [mecz z Polonią Iłowo – 9 marca, z DKS-em Dobre Miasto – 23 marca, oraz Jeziorakiem Iława – 6 kwietnia] mają miejsce w trakcie kampanii wyborczej. I każde te spotkanie będzie pretekstem do wylania pomyj nie tylko na kibiców, ale też adwersarzy politycznych…

Kibice Granicy Kętrzyn od dawna zapowiadali, że 2 marca spotykają się pod ratuszem, aby wspólnie pójść na stadion miejski, gdzie kibicować będą swojej drużynie. Wiadomo było, że kibice będą krzyczeć, a czasami i rzucać epitety w kierunku policji. Jest to normalne i w skali całego kraju nie odstępujemy. To, że kibice wypili kilka piw i zostawili po sobie syf… cóż po miejskim sylwestrze było jeszcze gorzej, bo policja zaliczyła kilkanaście interwencji – a warto przypomnieć, że na sylwestrze bawili się WSZYSCY KĘTRZYNIACY.

Następnie kibice pod eskortą policji w kulturalny sposób – dopingując swojej drużynie – przeszli w paradzie spod ratusza na stadion. Na schodkach prowadzących na stadion zrobili pamiątkowe zdjęcie, a policja ubezpieczała teren wokół stadionu. Podczas spotkania był super doping, świetna oprawa meczowa, kilka ciekawych banerów w tym jeden, który wywołał kontrowersje – ale o tym w dalszej części materiału. Po meczu kibice zwyczajnie rozeszli się do domów i nie było żadnego dymu. Stadion w żaden sposób nie ucierpiał, nie było wybryków chuligańskich, nie wydarzyło się nic złego. Pod względem zabezpieczenia od strony policji i ochrony ten mecz został poprowadzony perfekcyjnie i w tym miejscu należą się wielkie brawa dla służb porządkowych.

Jestem bardzo zdziwiony jaka panika wyłoniła się w związku z pojawieniem się kibiców w mieście. Dziwi mnie jeszcze bardziej fala hejtu i tępej propagandy zaserwowanej przez ludzi od Hećmana, którzy za wszelką cenę chcą zgrillować politycznych oponentów. Wszystko zaczęło się od kuriozalnego jak dla mnie transparentu kibiców. Każdy kto obserwuje kibicowskie środowisko w Polsce wie, że takie banery na meczach to codzienność i nikogo to nie dziwi. Niemniej w Kętrzynie zrobiono z tego ogromny skandal, na którym środowisko „hećmanowców” chciało zbić polityczny kapitał. Jak widać po reakcjach ludzi… nie wyszło.

Również bardzo zdziwiła mnie reakcja jednej z kandydatek przynależącej do ugrupowania Blisko Ludzi. Gdyby nie jej wpis na Facebook nie byłoby całej „afery” i nie byłoby tak ogromnej fali hejtu na jedną osobę. Ubolewam, że szkolny pedagog na to pozwoliła i zaczęła tę spiralę nienawiści. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy to mogli przedyskutować w szerszym wywiadzie.

Jej wpis stał się motorem napędowym do siania nienawiści, a związany z Hećmanem redaktor zaczął grillować na wszelkie sposoby kandydatkę z obozu obecnego zastępcy burmistrza. Kolejny człowiek od Hećmana, kandydat do rady miasta, postanowił zabawić się w miejskiego szeryfa i wyjaśnić sprawę z kibicami. Kibice wyjaśnili i co dalej?

Kibice zapowiedzieli, że teraz będą dopingować każde spotkanie. Mi się to podoba! A co do poglądów politycznych kibiców Granicy Kętrzyn? Od dawien dawna nie po drodze było im z Krzysiem i jak widać nie chcą jego rychłego powrotu.

20 thoughts on “KĘTRZYN: Kilka słów w obronie kibiców Granicy Kętrzyn…

 1. W kibicach, zwłaszcza piłkarskich, siła… Mogą kogo chcą popierać i kogo chcą krytykować, nic wielkiego. Jeśli obóz Pana Hećmana poczuł się urażony, to może niech poprosi żyletę o wyjaśnienie, dlaczego popierają Rizuraja a nie zasłużonego, wieloletniego burmistrza.

  1. Ale ciekawe, że tu się włącza ekipa Sapińskiego. Chcą się wylansować? Zaistnieć? Ale szczując? Brawo pani pedagog. Świetny przykład dla młodzieży.

   1. Siała baba mak.. a to było tak…..
    Rzekła Pani drugiej Pani
    że to wszystko jest do bani.
    Lansu Lansu co nie miara
    Więc znalazła się ofiara.
    A tak często z lansem bywa
    że czasami się obrywa.
    Lansu tedy mniej być musi.
    Wtedy lans już nie pokusi.
    Więc i morał z tego taki
    -żeby nie lans nie byłoby draki.

 2. hecmana jak widac popierają tylko mohery i ukladowcy z przed lat. Temu panu juz dziekujemy a ten jego baner z nagranym tekstem smieszy mieszkancow do lez. Szczegolnie o przerwanej 5 lat temu misji dobrego gospodarza. Oby ta przewa była na zawsze.

 3. Do Wyborcy
  Układowcy z przed lat ? To oni popierają Pana Hećmana ?:
  Toruński , Duczek , Abramowicz, Buraczek, Baranowski, Szymański, Bierżyńska, Pietrzyk- Hornicka , Sadowska , Niedźwiecki, Niedziółka

  1. Gdzie by się nie znaleźli, warto im już odpuścić misję „dbania o Kętrzyn”, niech sobie odpoczną, bo to nie czas na rządy 60+

 4. Natomiast Krzytofa H.popiera facet, który postanowił wraz z żoną i innymi im podobnymi shejtować kobietę, bo tak im pasowało do kampanii. Gość wzywa ją na rozmowę – jakieś jaja, kim on jest? Co sobą reprezentuje? Bez komentarza. Pokazał, kto stoi za Krzysztofem. Czy popieracie kogoś kto linczuje publicznie kobietę? Takie standardy w polityce panowie prezentują? Boicie się jej aż tak bardzo, że kąsacie? Pani Aniu, jesteśmy z Panią. Tacy goście mogą co najwyżej zrobić Pani reklamę i zrobili. #StopDamskimbokserom. Najpierw nauczcie się kultury, potem jej szukajcie u innych.

 5. Panowie wasze zachowanie tylko pokazuje co sobą reprezentujecie tak bardzo boicie się tej ładnej pani ze zrobiliście jej darmowa reklamę ! Radzę udać się do apteki aby pohamować swoja frustracje bo to się zle odbije na was w czasie głosowania ale jest takie powiedzenie „z chama nie zrobisz pana „

    1. Ale prawda jest taka ,że ludzi którzy mają wizje rozwoju,właściwie działanie jednostek organizacyjnych czy to w mieście Kętrzyn czy Gminach powiatu większość się obawia jest to niezrozumiałe.
     Dlatego władzę ma się taką na jaką
     się zasługuje

 6. Ciekawe ze ci starzy panowie boja się tej fajnej babki .
  Pan Lizurej i jego młoda ekipa ma mój głos i mojej rodziny !!!!!

 7. Takie cuda tylko w Kentaki. Laski trzymają sztamę w hejtowaniu innej laski, która urosła po tej akcji grubo. Fanka Kętrzyna prosi komucha, żeby się ta trzecia zajął. Co za panika. No jajca. A ta co zaczęła hejt uczy dzieciaki, że hejt jest be. Takie proste że aż krzywa akcja.

 8. I w sumie z tych wszystkich to Lizurej najlepszy ale moim zdaniem olać te wybory. Kibice i ktoś utożsamiający się z anty-systemem nie powinien głosować na Kochanowskiego i tam znajdujących się na jego liście pseudonarodowcow z gwoździami w głowie.

 9. Szanowna redakcjo. Skoro przechodzimy do porządku dziennego i mówimy, że picie alkoholu, przeklinanie i wandalizm to domena kibiców piłki nożnej, to obraża Pan kibiców footballu. To zwykłe huligaństwo, które powinno być napiętnowane. A wszystko to w centrum miasta. Jestem zaskoczony, że osoba odpowiedzialna za słowo pisane broni huligaństwa i powiela schemat aby inni też to akceptowali. Chyba nie był Pan na meczu siatkówki i nie słyszał czy widział jak można kibicowac. Mówię tu o meczach, które odbywały się na MOSiR, bo mecze kadry narodowej to już profeska kibicowania. Osoba, która nie ma nic na sumieniu nie zasłania twarzy jak kibicuje. Po za tym w tłumie pesłdokibicow są osoby nieletnie. Żadna redakcja nie zajęła się tematem, kto jest inicjatorem baneru. To dopiero byłby temat do gazety…

 10. Do kibica !!!

  Co Pan porównuje mecz piłki nożnej do meczu siatkówki w hali szkolno-sportowej.
  Wiele razy widzieliśmy zachowania kibiców na tych meczach piłki nożnej na stadionach także krytykowanie w tym przypadku kogokolwiek wydaje się śmieszne bo również często się zdarza że oglądający mecze zostawiają po sobie bałagan !!!
  Także powyższy komentarz całkowicie mija się z prawdą !!!!!

 11. Do kibica!!!!
  Jeśli Pan chce to warto aby swoje przemyślenia były osoby piszącej a nie pod dyktando swojego ugrupowania !!!

 12. Tu chyba nie trzeba wyjaśniać jak zachowują się kibice jadący w pociągach na mecze a także jak się zachowują po meczach zarówno strona wygrana jak i przegrana !!!!!
  Ale u nas na placu kibiców zabezpieczała policja i w ich towarzystwie udali się na stadion.
  Nikogo nie zatrzymano a w czasie meczu nawet w najdalszej części Kętrzyna mieszkańcy słyszą głośne reakcje kibiców i tak się dzieje we wszystkich miastach Polski a także w innych krajach !!!
  Policja wówczas dba o bezpieczeństwo mieszkańców !!!! Kibice to są młodzi ludzie a nie seniorzy więc całkowicie zgadzam się z artykułem redaktora tego portalu !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *