KĘTRZYN: Kierował autem mając 2,5 promila alkoholu! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kierował autem mając 2,5 promila alkoholu!

0

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę. Niestety, mimo licznych wypadków, nakładanych mandatów, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy pijanych kierowców. Funkcjonariusze niemalże każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych, którzy narażają i siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Wczoraj (25.07.2022) o godz. 16.20  kętrzyńscy dzielnicowi w miejscowości Stachowizna gm. Kętrzyn  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Jak się okazało, 34- latek był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jazda w stanie nietrzeźwości to jednak nie jedyne przewinienie zatrzymanego kierowcy. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2028 roku.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Nie uniknie odpowiedzialności za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *