KĘTRZYN: Kierował ciężarówką pod wpływem narkotyków – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kierował ciężarówką pod wpływem narkotyków

0

W poniedziałek (28.03.2022) tuż przed godziną 23:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy Policji został powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego, że na trasie Mrągowo – Kętrzyn porusza się ciężarówka, której sposób jazdy wyraźnie wskazuje, że jej kierowca może być pod wpływem alkoholu. Z treści zgłoszenia wynikało, że zgłaszający jedzie za tym pojazdem, jednak tor jego jazdy nie pozwalał go wyprzedzić ponieważ jedzie środkiem jezdni, kierowca nie reaguje także na klakson.

Na wskazana trasę natychmiast został wysłany policyjny patrol z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego. Funkcjonariusze na ul. Zjazdowej w Kętrzynie zauważyli opisany ciągnik siodłowy z naczepą, którego kierujący próbował cofnąć w ul. Chopina. Policjanci zatrzymali pojazd oraz kierującego do kontroli drogowej. W trakcie tej kontroli policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego, jednak nie potwierdziło się aby kierujący był pijany. Jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli w kabinie pojazdu narkotyki.

Wstępne badania wykazały, że 47-latek miał przy sobie marihuanę. Policjanci, przypuszczając, że mężczyzna może być pod wpływem substancji psychoaktywnych skontrolowali i jego. Wstępne testy wykazały, że jest on pod ich wpływem. Dlatego od 47-latka, w toku dalszych czynności, pobrano krew do badań. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Mężczyzna natomiast trafił do policyjnego aresztu.

Wkrótce 47-latek usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Natomiast, jeśli badania laboratoryjne potwierdzą wstępne wyniki wówczas usłyszy dodatkowy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *