KĘTRZYN: Magda Kuraś Quintet i Tryptyk Biłgorajski | 14.07.2023

0

W najbliższy piątek [14 lipca br.] zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym koncercie z cyklu Letnia Scena Zamkowa Magda Kuraś Quintet i Tryptyk Biłgorajski.

Tryptyk Biłgorajski to płytowy debiut Magda Kuraś Quintet, który opowiada historię tęsknoty, rozdartego serca i oczyszczenia. To jakoby obrzęd muzyczny, w którym poprzez otwarcie się na trudne emocje, nazwanie i pozwolenie sobie na przeżycie ich, następuje uwolnienie emocjonalne.

Jest w nas zew natury, mantryczności, prostota liryczna i opowiadanie o emocjach w najbardziej pierwotny sposób. Sięgamy do swoich korzeni, filtrujemy je przez swoją osobowość i muzykę, aby przedstawić je w niepowtarzalny sposób. Gramy prosto, ludowo, zahaczając o jazz, ale głównie skupiając się na celu muzyki – oczyszczaniu emocjonalnym – mówi autorka płyty.

Pieśni z okolic swojego rodzinnego miasta wybrała Magda, która pochodzi z Biłgoraja.

Oryginalne teksty stały się punktem wyjścia do stworzenia przez zespół własnych kompozycji. Nie są to jazzowe aranżacje ludowych utworów ale próba odwzorowania kapeli wiejskiej z zachowaniem wpływów muzycznych każdego z członków zespołu oraz ich osobistych przeżyć, które w muzycznym eliksirze rytualnym mieszają z dźwiękami.

MAGDA KURAŚ QUINTET

Zespół powstał w 2022 roku a siłą, która połączyła muzyków jest zamiłowanie do rytuałów i muzyki etnicznej. Nacisk kładą na wspólny język muzyczny. Chcą aby to muzyka czytała ich emocje. Cały kwintet śpiewa jak kiedyś zespoły ludowe, a liderka łączy na scenie wokal z tańcem.

Magda Kuraś – głos, taniec
Maciej Świniarski – głos, burza, tamburyn
Ziemowit Klimek – kontrabas, głos
Kuba Krzanowski – perkusja, głos
Dominik Kisiel – piano, głos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *