KĘTRZYN: Mazury AirSHOW 2024 z wizją nowatorskich akcentów – Magna Masuria

KĘTRZYN: Mazury AirSHOW 2024 z wizją nowatorskich akcentów

0

Mazury AirShow 2024 zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które po raz kolejny przyciągnie tłumy miłośników lotnictwa i entuzjastów podniebnych widowisk. Organizatorzy, kierując się bogatym doświadczeniem zdobytym na przestrzeni lat, przygotowali szereg nowatorskich elementów, które mają uczynić tegoroczną edycję jeszcze bardziej atrakcyjną i niezapomnianą.

Historia i Tradycja
Od pierwszych edycji Festynu Lotniczego Kętrzyn w 1999 roku, przez Festyny Lotnicze Mazury (2000-2009) i Mazury AirShow (2010-2022), aż po Międzynarodowe Zloty Przyjaciół Lotnictwa, organizatorzy z Aeroklubu Krainy Jezior nieustannie podnosili poprzeczkę, tworząc wydarzenia, które stały się wizytówką regionu i prawdziwą gratką dla fanów lotnictwa.

Nowatorskie Akcenty
Mazury AirShow 2024 to nie tylko pokazy lotnicze, ale również szereg innowacji i udogodnień skierowanych zarówno do szerokiej publiczności, jak i specjalistów z branży lotniczej. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie. W programie przewidziano dynamiczne pokazy nad historycznym lotniskiem Kętrzyn Wilamowo, wystawę statyczną samolotów oraz loty widokowe, które będą głównie dedykowane publiczności.

Dedykowane Środowisku Lotniczemu
Jednak Mazury AirShow 2024 to nie tylko widowisko dla widzów. Organizatorzy chcą zadbać o potrzeby i zainteresowania szeroko rozumianego środowiska lotniczego. Specjalnie dla pilotów, producentów, organizacji lotniczych oraz służb państwowych (wojskowych, Straży Granicznej, policji) przygotowano międzynarodowy zlot oraz jedyną w Polsce spontaniczną Giełdę Lotniczą. To wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania oferty statków powietrznych, dronów, wszelkiego rodzaju wyposażenia oraz publikacji szkoleniowych. Będzie to również szansa na poznanie ofert second hand oraz wymianę doświadczeń.

Integracja i Rywalizacja
Podczas chwil wolnych od pokazów lotniczych, piloci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach lotniczych, takich jak celność lądowania. Organizatorzy przygotowali także ciekawe propozycje integracyjno-towarzyskie, które mają na celu stworzenie niezapomnianej atmosfery i umożliwienie nawiązania nowych kontaktów w branży.

Wspólne Działanie
Mazury AirShow 2024 to inicjatywa Aeroklubu Krainy Jezior, jednak sukces wydarzenia w dużej mierze zależy od wsparcia lotniczych mediów oraz zaangażowania producentów i handlowców z branży lotniczej. Organizatorzy zapraszają wszystkich do współpracy, podkreślając, że wspólne działania przyniosą korzyści całemu środowisku lotniczemu.

Harmonogram
Tradycyjnie, Mazury AirShow 2024 odbędzie się w dwa dni. W sobotę, 3 sierpnia, zaplanowano dwa bloki pokazów (12:00-14:00 oraz 16:00-18:00), a finałowy blok odbędzie się w niedzielę, 4 sierpnia, w godzinach 11:00-14:00. Widowiska nad historycznym lotniskiem Kętrzyn Wilamowo na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń zarówno publiczności, jak i uczestnikom z branży lotniczej.

Mazury AirShow 2024 to nie tylko okazja do podziwiania spektakularnych pokazów lotniczych, ale również platforma do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów w branży. Dzięki nowatorskim akcentom i bogatemu programowi, tegoroczna edycja ma szansę stać się niezapomnianym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *