KĘTRZYN: Międzynarodowe Sadzenie „Lasu Przyjaźni – Wilczy Szaniec 2023″|29.04.2023 – Magna Masuria

KĘTRZYN: Międzynarodowe Sadzenie „Lasu Przyjaźni – Wilczy Szaniec 2023″|29.04.2023

0

29 kwietnia 2023 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Międzynarodowe Sadzenie „Lasu Przyjaźni – Wilczy Szaniec 2023”. Organizatorami tego wydarzenia są Nadleśnictwo Srokowo, Centrum Wolontariatu w Kętrzynie, IPA Region Kętrzyn oraz władze samorządowe Miasta Kętrzyn.

Jak informują organizatorzy, zaproszenie do udziału w sadzeniu drzew skierowane jest do wszystkich chętnych, a w szczególności do młodzieży z lokalnych szkół, wolontariuszy i mieszkańców regionu. Organizatorzy podkreślają, że udział w akcji to nie tylko okazja do poznania nowych ludzi i spędzenia czasu na łonie natury, ale przede wszystkim do zrobienia czegoś wartościowego dla środowiska naturalnego.

Sadzenie „Lasu Przyjaźni – Wilczy Szaniec 2023” ma na celu zalesienie obszaru wokół terenu po dawnej hitlerowskiej kwaterze głównej. Dzisiaj Wilczy Szaniec to miejsce szczególne, które przyciąga turystów z całego świata. Zalesienie tego obszaru będzie nie tylko sposobem na odbudowanie tamtejszego ekosystemu, ale także szansą na ukształtowanie nowej przestrzeni, która stanie się symbolem przyjaźni i pokoju.

Wszelkie informacje na temat Międzynarodowego Sadzenia „Lasu Przyjaźni – Wilczy Szaniec 2023” udziela Centrum Wolontariatu w Kętrzynie. Organizatorzy zachęcają do śledzenia informacji na temat wydarzenia oraz do włączenia się w jego organizację i uczestnictwo. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w sadzeniu drzew, mają szansę na zostawienie po sobie śladu, który przetrwa przez wiele lat i przyczyni się do ochrony naszej planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *