KĘTRZYN: Mł. insp. Marcin Piechota uroczyście odszedł na emeryturę – Magna Masuria

KĘTRZYN: Mł. insp. Marcin Piechota uroczyście odszedł na emeryturę

2

Policjanci z Kętrzyna w obecności insp. Arkadiusza Sylwestrzaka I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, samorządowców i prokuratora rejonowego podsumowali miniony rok pracy na rzecz bezpieczeństwa w powiecie kętrzyńskim. Podczas uroczystości w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie nastąpiła zmiana na tym stanowisku.

We wtorek, (21.02.23r.), w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbyła się odprawa roczna, w trakcie której policjanci zdają meldunek z osiągniętych rezultatów w zakresie utrzymania bezpieczeństwa w powiecie. W trakcie odprawy policjanci przedstawiają rezultaty w zakresie zwalczania przestępczości pospolitej, czyli tej najbardziej uciążliwej społecznie, informują o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy zwalczaniu przemocy domowej. Omawiają też aktywność w zakresie profilaktyki społecznej. W odprawie udział wzięli: I Zastępca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Arkadiusz Sylwestrzak,  samorządowcy z miasta i gmin powiatu razem ze starostą, a także Prokurator Rejonowy w Kętrzynie Jolanta Rzepko.  Osiągnięcia policjantów zaprezentował insp. Dariusz Ślęzak Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie.  Komendant podkreślił dużą aktywność kętrzyńskich policjantów w wielu płaszczyznach ich funkcjonowania, oraz podziękował za miniony rok służby. Nie zapomniał również o dobrej współpracy z kętrzyńską prokuraturą i władzami samorządowymi oraz płynącego z ich strony wsparcia dla działań i inicjatyw podejmowanych przez Policję. Następnie dokładne podsumował działania kętrzyńskiej policji. Podkreślił, że uzyskanie tak dobrych wyników było możliwe również dzięki zaangażowaniu społecznemu i dobrej współpracy z innymi instytucjami w procesie zapobiegania przestępstwom oraz ich wykrywaniu. O dobrej współpracy z kętrzyńskimi policjantami wypowiedzieli się wszyscy przedstawiciele lokalnych samorządów, a także Prokurator Rejonowy w Kętrzynie.

W dniu 21 lutego 2023 roku dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie mł. insp. Marcin Piechota, po ponad 25 latach służby odszedł na emeryturę. Odprawa roczna była sposobnością do jego uroczystego pożegnania i powitania nowego zastępcy. Na stanowisku zastąpiła go podinsp. Marta Umbras, której Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie z dniem 22 lutego br. powierzył pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Podinspektor Marta Umbras w szeregi Policji wstąpiła 22 lata temu. Po wstąpieniu do służby pierwsze kroki stawiała w pionie kryminalnym zdobywając  doświadczenie w zakresie pracy dochodzeniowo-śledczej i operacyjno-rozpoznawczej. Od 2009 do 2012 roku była specjalistą zespołu do spraw Dyscyplinarnych, Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. Od 2012 roku pełniła funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Reszlu. Natomiast w roku 2018 została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie.

2 thoughts on “KĘTRZYN: Mł. insp. Marcin Piechota uroczyście odszedł na emeryturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *