KĘTRZYN: Niedziółka oszukał pracowników MOPS-u? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Niedziółka oszukał pracowników MOPS-u?

47

Nie wesołe informacje płyną z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się o skandalicznej wypowiedzi burmistrza Ryszarda Niedziółki podczas spotkania z pracownikami kętrzyńskiego MOPS-u. Do spotkania doszło na kilka dni przed XLIX Sesji Rady Miasta w Kętrzynie gdzie Niedziółka wraz ze swoją świtą radnych przyznali sobie wysokie podwyżki.

Spotkanie burmistrza wraz z pracownikami MOPS-u dotyczyło wynegocjowania podwyżek płac – warto wspomnieć, że z uzyskanych informacji pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie ostatnią podwyżkę płac otrzymali za kadencji poprzedniego burmistrza – Krzysztofa Hećmana. Burmistrz Niedziółka podczas spotkania stwierdził, że miejska kasa nie ma wystarczających funduszy na podniesienie wynagrodzenia w tym roku, a przy okazji stwierdził, że „jeśli panie chcą być bogate, to powinny wyjść za bogatych mężów”. Słowa te wywołały oburzenie wśród pracownic MOPS-u.

Jeszcze więcej oliwy do ognia dodał fakt przyznania 20 stycznia, podczas XLIX Sesji Rady Miasta w Kętrzynie, wysokiego wynagrodzenia burmistrzowi oraz radnym. Wynagrodzenie Niedziółki wzrosło z 10 600 zł do 19 100 zł. Jest to wzrost pensji o 8500 złotych. Natomiast budżet miasta powiększył o 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH finansowanie diet radnych – teraz radni miejscy kosztują mieszkańców Kętrzyna ponad 550 tysięcy złotych rocznie. Czy nie można było przeznaczyć tych 200 tys. złotych na podwyższenie płac pracownikom MOPS-u, którzy są obłożeni wieloma obowiązkami?

Przypomnijmy, że Niedziółka swoim zarządzaniem zadłużył Kętrzyn, a jego działa doprowadziły do stracenia przez miasto zdolności kredytowej. Również jest on odpowiedzialny za utratę 14 milionów złotych dofinansowania, które miały pójść na poczet ul. Ogrodowej i u.. Górnej w Kętrzynie.

47 thoughts on “KĘTRZYN: Niedziółka oszukał pracowników MOPS-u?

 1. Ten człowiek znany jest z różnych tekstów. Nigdy nie przeprosi, a zawsze każdego nazwie kłamcą i populista…

  1. Niedziółka z Wróbel i Kozłowską pozbyli się wielu pracowników z ratusza i sprowadzili sobie lepszych, z Lidzbarka, Reszla, Giżycka. Jak ktoś tam pisał, że teraz w urzędzie jest normalnie, bezstresowo, jest w ogromnym błędzie. Wyżej wymienieni to ludzie, którzy na swoim sumieniu mają wielu skrzywdzonych. Części miasto Kętrzyn wypłaciło odszkodowania zasądzone przez sąd pracy. A nie miasto powinno płacić, tyle te trzy wymienione osoby. Inni nie poszli do sądów. Te osoby wciąż im wiszą na sumieniu.

  2. Przy okazji sprawy Niedziółki napiszę kilka słów o wyborach Burmistrza w Korszach.
   Uważam iz wyglaszanie w konkurencji pod adresem Kochanowskiego „peanów” jest naduzyciem.
   Uważam, iż Pan Adamowicz wygrał wybory na fotel Burmistrza Korsz tylko dzięki sobie.
   Trzeba przypomnieć, że to czlowiek czynu vide KORPEC ,przez siedemnaście lat był jego Prezesem,od początku zaangażowany w budowę i rozwijanie samorządności.
   Śmiem twierdzić, że poparcie Kochanowskiego mogło jedynie zaszkodzić a nie pomóc w jego elekcji.A że
   dziękował Kochanowskiemu bo to czlowiek dobrze wychowany pochdzacy z Rodziny o dużych tradycjach(Ojciec Pana Adamowicza był uczestnikiem Powstania Warszawskiego).

  3. Wstydu nie ma Niedziółka. Podnieść podatki, kupić sobie radnych, żeby dostać podwyzke i mieć czelność kobietom taki tekst puścić. On, Wróbel, skarbnik Kozłowska, sekretarz Kuriera maja czelnosc sobie robic podwyzke czy braku kompetencji. Ludziom ciezko, dobrze praujacym juz nie stracza na podwyzki. Niedziolka, zastepca. Skarbink
   sekretza niech zarabiają jak zasługują najniższe krajowe, to bedzie na podwyżkę dla dobrych pracowników.

 2. Ale jaja! Z jednej strony to dobrze pracownicom mopsy za to że tak bardzo chciały pozbyć się poprzednika! Teraz niech zobaczą jaki to dobry dla nich Ryszard jest! Ani jednej podwyżki! Od trzech lat!

  1. Mu jest dobrze, łapka w górę, to mu Wróbel i Niedziółka zalecają uslugi. Dla mnie ten pan to OLBRZYMIE ROZCZAROWANIE. UKŁAD!!!!!

 3. Ile zarabia Maciej Wróbel, – wybrany przez Niedziółkę zastępca burmistrza, Halina Kuriera- sekretarz miasta, Monika Lewandowska- dyrektor CUW, Iwona Kozłowska- skarbnik miasta?

  1. Do wyborcy. Jeżeli chcesz wiedzieć ile zarabiają osoby, które wymieniłeś to wejdź na stronę miasta i w menu kliknij „Oświadczenia”. Tam są oświadczenia wszystkich urzędników na kierowniczych stanowiskach. Kliknij nazwisko, zobacz w pkt. VIII oświadczenia kwotę roczną, którą podają i podziel przez 12 i bedziesz znał miesięczne zarobki. To wszystko.

 4. Ile zarabia komendant straży miejskiej, Bartłomiej Zdanowicz, Krzysztof Niemiec, Dariusz Cycan, Michał Krasiński, Daria Zecer, i inne osoby, ktore sciagnal Wrobel i Niedziolka? To informacja publiczna i mieszkancy maja prawo wiedzieć.

 5. Tosmy sobie wybrali burmistrza!!!! Niech ten pan idzie już na emeryturę i nie niszczy wraz z tymi watazkami którymi się otoczył Kętrzyna. Niech wracają do Giżycka, Lidzbarka, Reszla, Wydmin. Byle dalej od Kętrzyna.

 6. Cyt. Miasto Kętrzyn też chce być Eko. Koniec cytatu z Wróbla.
  Pytałeś mnie Wróbel o to? Ja mieszkaniec Kętrzyna od urodzenia nie chce tu autobusów elektrycznych. Zabieraj te ekologię do Giżycka i tam kupuj za pieniądze swojej miejscowości ekologiczne autobusy.

  1. Narc Maciej uważa że On równa się MIASTO KETRZYN.
   NIE, Wróbel, ty i twoje pomysły , to nie Miasto Kętrzyn.

 7. Pracownice z MOPSu oburzone? a to ciekawe, przecież biegały po korytarzu przed wyborami jak to trzeba głosować na p. Niedziółkę, bo on im da podwyżki nie to co poprzednik, a zapomniały jak na „odchodne” dostały właśnie od Niego pieniądze. A jedna z Pań nawet stwierdziła, że wystarczy tylko jak ona pójdzie „do Ryśka i pstryknie palcem” i sprawa będzie załatwiona. To czemu na spotkaniu ta Pani nie pstryknęła palcem? a może nie miała odwagi? Jak odizolowały się od osób, które głosowały
  inaczej? traktowały jak „czarne owce”…. I teraz niech nie płaczą to są skutki ich głupiego wyboru, więc cóż niech „szukają bogatych mężów” zgodnie z radą wybranego przez nich Pana Burmistrza, powodzenia.

  1. A co cię tak boli? Czuję w twoim poście ogromne rozgoryczenie. Czyżbyś dalej nie mógł się pogodzić z odejściem poprzednika? Nie wypowiadaj się jak nie masz,w tym temacie, pojęcia. Ludzie tam pracujący nie mieli chyba aż takiej władzy aby mieć wpływ na końcowy etap wyborów.

 8. Do Marzeny – Sapiński? , a może to Pani powie. On szukał miejsca korzystnego dla siebie , a nie dla innych, przecież to było widać od dawna jak tylko się „przytulił” do MOPSu i namawiał, aby na niego głosować. No cóż, naiwnych nie trudno było znaleźć sami się „podłożyli”.

 9. Niedziółka to prostak Wysłowić się nie umie Jego sztandarowe słówko ” i tyle”. Czyli wielkie NIC. Prostak w rozumowaniu i w gadaniu. Jak mogliśmy wybrać takiego pana na burmistrza miasta, zachodze w głowę!!!!

 10. Mieli pojęcie, tylko byli naiwni, szykowały „wielkie worki” na podwyżki, a co teraz biedne mają powiedzieć? że nie miały racji?…. A co do poprzednika to jeszcze wróci ku wielkiemu waszemu rozczarowaniu!!!

 11. A co na to Marena Utko , tak zafascynowana nowym burmistrzem?
  A gdzie podwyżki dla ciężko pracujących ludzi w MOSPsie?
  Niech Sapiński i pozostali radni zrezygnują z tych wysokich diet i przeznaczoną na wynagrodzenie dla pracowników

  1. Właśnie Panie Stachu, była tak zafascynowana i pewna siebie, a teraz trzesie d…. i omija bocznymi drogami „Wiejską”, bo się boi że poleci, chociaż jej z całego serca życzę tego. Nigdy nie miała autorytetu wśród załogi, która ją by leciutko sprzedała za marne srebrniki.

 12. Jeden wielki blef te rzady niedziolki , jego najlepszego skarbnika w regionie kuzynki małżonki, Narca Macieja , prezesikow dyrektorow od 7 boleści.. zostawia po sobie smród. Stracili 14 milionów. I wynagrodzenie 19.300 SKANDALLLLLL

 13. Jak polskie przysłowie mówi ” Z tej mąki chleba nie będzie” tak z Marzeny nie będzie dobra kierowniczka.

  1. Była tylko socjalną, ale „parcie na szkło” i niespełnione ambicje wzięły górę. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć to nawet gdy wejdą o jeden szczebelek wyżej zachowują się normalnie i są normalnymi ludźmi, ale takich jak P. Marzena stołek zmienił diametralnie o 360 stopni , czyli „woda sodowa uderza do głowy”, jakby wszystkie rozumy pozjadała, ale niestety się pomyliła, bo jej zachowanie pokazało odwrotnie coś innego, a przede wszystkim brak szacunku, nawet do koleżanek z którymi przepracowała „kupę” czasu. Chyba coś to mówi…….

  1. Narc pozbywa sie ludzi, którzy nie chcą być jego kolesiami. To twórca układu niszczącego miasto Kętrzyn. Utracił 14 milionow, przejał kase granicy, kaspslowe, poddaje walkowerem roszczenia wyłudzaczy, ściaga kolesi do koryta, przekupił sprzedajnych bezkręgowych radnych , szkoda gadać….

 14. I tu Katarzyno się mylisz. Ta Pani koleżaneczka obecnej Pani kierownik MOPSu również niczym się nie zasłużyla, może dla Ciebie, bo inne koleżanki życzyły Jej jak najgorzej, bo obie w „swoich rządach” przybrały ten sam bieg. O ile wiadomo to już Pani Murawska musiała odejść, bo nie miała wyjścia , była omijana przez pracownice, obgadywana nawet można by było stwierdzić lekceważona. Jak również domyślając się i słysząc postronnie , że nie miała zbyt wielkiej akceptacji w U.M. , po prostu tam też dochodziły słuchy o jej zachowaniu w stosunku do pracowników i innych. Także nie wiem gdzie był ten autorytet?

 15. W mojej ocenie obecna sytuacja nie jest do przyjęcia w mopsiarni. Wiadomo Marzena jest za Ryszardem a w szczególności z Narcyzem jedną sztamę trzymają. Sprawdzić trzeba Marzena korzysta z usług Sapniskiego- ponieważ są to środki publiczne?

 16. A to ciekawe, gdzie są kontrole? dalej nic się nie zmieniło, samowolka jak była tak jest . Z tego co wiadomo MOPS zawsze funkcjonował pod znakiem zapytania i o dziwo zawsze wszystko gra i grało?

 17. Kontrolę może przeprowadzić każdy radny Rady Miasta zgodnie z Ustawą. Ale jak ma większość obecnie w radzie Ryszard ,dzięki takim osobom które przeszyły na drugą stronę za stanowiska m.in.: Duczek,Baranowski,Buraczek,Szymański,Biała itd. Ryszard ma większość w radzie. miasta To tak jak u Arkadiusza w Spółdzielni Mieszkaniowej gdzie ma 100% swojej Rady Nadzorczej.

 18. W kętrzyńskim MOPSIe trzeba przeprowadzić reorganizację- usprawnić funkcjonowanie . Tam Pani socjalna powinna być dla mieszkańca a nie odwrotnie ( nie dotyczy to wszystkich) . To samo dotyczy Powiatowego Urzędu Pracy. Premia miesięczna dla dyrektora i pracowników PUP powinna być na podstawie zmniejszenia bezrobocia. A jak jest, to proszę sprawdzić statystykę ?

 19. Panie Radaktorze , kiedy Pan się zainteresuje pracą prezesa Książka Arkadiusza z SM ?Pionier”? Czekamy na Walne Zgromadzenie członków SM Pionier a tego Walnego jak nie było tak nie ma. W innych spółdzielniach zostały przeprowadzone Zebrania Walne , co tu jest grane? Czy Książek boi sie nowo powołanej rady, że jego odwołają? Dlaczego jesteśmy spółdzielcy tak traktowani?

 20. Co do reorganizacji w MOPSie jak i PUP to całkowita racja. Z tego co wiadomo zawsze mówiło się, że jest za dużo pracowników , a jak któryś z nich odszedł chociażby na emeryturę to zaraz latano „dziurę” nowym „nabytkiem”. Widać to jak na dłoni, wystarczy sprawdzić. „Nowych” pracowników wciąż przybywa, tak „ciężko” pracują, że nie dają sobie rady – biedaki. A efekty pracy znikome. W jednych działach można zlikwidować ilość pracowników dociążając dodatkowymi obowiązkami (bez podwyższonego wynagrodzenia), a w drugich dodatkowo zatrudnić nowych , bo przecież „biedne” socjalne przemęczone i za mało mają czasu na „pogaduszki” rozpoczynające codzienną pracę. Tak jest i w PUP , coś załatwić, żeby choć jedna wyszła do petenta to trzeba się naczekać, spacer po korytarzu widocznie je mniej stresuje niż obsługa klienta. Tak to się ma na dzień dzisiejszy. Wiedzą, że obecna wladza nic nie znaczy więc robią co chcą. Z tego co się orientuję, to za poprzedniej kadencji rządów K.H. było to nie do pomyślenia, a teraz „róbta co chceta” i tak mi nic nie zrobią. To jest chore i nie do zaakceptiowania, darmozjadów w Kętrzynie nie potrzeba, a takich jest ho, ho i jeszcze więcej. Także rada – może ktoś się zlituje i prześwietli te potrzebne i nie potrzebne instytucje, które chyba nie mało kosztują, a wyniki?

 21. Jest prosty sposób aby uniknąć stania w kolejce MOPS – za robotę się wziąśc i tyle. Rozumiem ,że jak ktoś tak ocenia prace ośrodka to jest jego częstym bywalcem taki zawód – podopieczny. I taki nierób ocenia innych którzy naprawdę pracują. Dla świadomości niektórych aby pracowac w MOPS trzeba mieć odpowiednie studia(można to sprawdzić w ustawie) szkolić sie ,znosic upokorzenia klijentów często wyładowujących swoja flustracje za własne niepowodzenia na socjalnych,za niewysoką pensje pomagać ludziom często w lepszej sytuacji materialnej od własnej, z narażeniem wchodzić w środowiska niebiezpieczne , ale w ocenie wielu pracownicy Ci tylko piją kawe i nic nierobią. Warto jeszcze wspomniec o braku wsparcia w przełożonych wszystkich szczebli czego wynikiem jest pominięcie tych pracowników w planach podwyźkowych na tak trudny czas .Jedym wszystko drugim nic .Wstyd

 22. Jakie one maja studia ? zrobione zaocznie w fili Olecko, które w rozmowie z pracownikiem jednym z Ośrodków nic się nie liczą , bo to jest licencjat, a po wtóre został „zaorany”. jakie to są studia – parodia. A pro po wyksztalcenia to niektóre Panie zostały zatrudnione , mówię o czasach wcześniejszych nawet bez wyksztalcenia średniego, które szybciutko musiały uzupełnić jako takie wykształcenie, ta wiadomość autentyczna z wiarygodnych ust. Myślę tu o „starszych ” rocznikach, obecnie oczywiście pracują młodsze roczniki z wyksztalceniem należnym funkcji. Poza tym od kiedy Kierownik działu jest po średnim wykształceniu? A gdy zdarza się, że musi zastąpić pracownika „podwladnego” leci szybciutko do Kierownika o zadośćuczynienie pieniężne, że musiał zastapić. To jest po prostu parodia tak się dzieje w MOPSie, ale innym nie można było upomnieć się o zadośćuczynienie, gdzie było zastępstwo miesiąc a nawet i dłużej. Taka perfidia, w którą nikt nie uwierzy, a są prawdziwe. Proszę wyciągnąć wnioski, bo Kętrzyn jest mały i ludzie wszystko wiedzą i widzą. Są naiwni, ale są i ludzie trzźwoi myślący i wyciągający odpowiednie wnioski. To temat do przemyślenia.

  1. Lepsze studia zrobione zaocznie w Olecki, niż sąsiedzko-koleżeńska profesura z patologii na wysokim poziomie. Siedzą i myślą na co jeszcze im się należy oprócz 500+ na bąbelki i jakby najwięcej kasy wyciągnąć siedząc w domu ze zrobionymi rzęsami jak żaby i pazurami jak kwoki

 23. Niepokój niesie niewłaściwe zachowanie radnych. Zatwierdzili niczym nie potwierdzoną
  podwyżkę burmistrzowi i to jaką. Hipokryzja , nieodpowiedzialność radnych sięga dna . Jako mieszkaniec powiatu wiem , że mamy największe bezrobocie w kraju – 17,4% w naszym powiecie, w województwie – 8,6%, średnia w kraju -5,6% . A burmistrz dostaje – 8.5 tyś.podwyzki . Radni żenada. Jestem 70 letnim obywatelem powiatu i nie było dla mnie miejsca na szczepienie w powiecie. System proponował mi Ostróde, Działdowo etc. Powiat w tym temacie wypada słabo. Szczepienia robiłem poza powiatem i uważam, że w tym temacie – Kętrzyn be….Nie wiem dlaczego za nic nie robienie włodarzy i radnych poszły podwyżki. Moje przykłady wskazują na obniżenie diet i uposażenia burmistrza.

 24. Całkowicie się z Panią zgadzam , osoby pobierające 500+ i inne „co im sią należy” nie pracujące, korzystające z MOPSU przychodzą lepiej o góra ubrane i wypacykowane jak pracownik je obsługujący, markowe buty, ciuchy, kosmetyki itp. Zamiejscowe wynajmują mieszkania za 900 zł i więcej zł miesięcznie, można by przypuszczać, że ta pomoc Państwa nie idzie w tym kierunku na jaki powinna iść , nie dla dzieci lecz dla „mamusi” i inne jej zachcianki. Oczywiście nie wszystkich to dotyczy , są rodziny, które spożytkują tę pomoc należycie i z troską o dzieci. Tak to się ma do prawdziwych sytuacji. A nawet „młode mamusie” (słyszane na własne uszy), że warto „postarać się” o czwórkę dzieci (nie ważne jak wychowane) nawet o różnych nazwiskach każde, ale będą miały emeryturę nie przepracowując ani jednego dnia. Taka jest ich mentalność.

 25. DAJCIE SPOKÓJ DLA MARZENY „MOPSIARY” za nią stoi Narcyz Maciej , teraz jak Maję żonę Narcyza pozbyli się w Barcianach to Narcyz ma swobodny dostęp do Marzeny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *