KĘTRZYN: Niedziółka – polityk ds. zadłużania miasta? [FELIETON] – Magna Masuria

KĘTRZYN: Niedziółka – polityk ds. zadłużania miasta? [FELIETON]

23

Zadłużenie miasta Kętrzyn za czasów Hećmana i Niedziółki

Ryszard Niedziółka w ostatnim artykule niszowej gazety powiedział: „ogromne znaczenie ma rozsądna polityka w zakresie finansów miasta” tylko jak to jest, że przez ostatnie trzy lata nic się nie robi, a dług miasta rośnie? W kampanii wyborczej głośno się krzyczało, że trzeba oddłużyć miasto, a zaciąga się kredyty na nic nie robienie? Powyższa tabelka przedstawia jak prezentują się miejskie finanse pod rządami Hećmana i Niedziółki. W niszowych gazetach w 2018 roku można było przeczytać o zapaści miasta, niechybnym upadku, a wręcz bankructwie. Mijają trzy lata, a miasto Kętrzyn zadłużone jest rekordowo prawie na 40 MILIONÓW ZŁOTYCH!

Gdzie jest ta rozsądna polityka w zakresie finansów miasta? Miasto jest coraz bardziej zadłużone, wydaje się dziesiątki tysięcy złotych na nijaką propagandę, a mieszkańców próbuje się przekupić jak w Starożytnym Rzymie „chlebem i igrzyskami”. Tylko, że obecna władza nawet nie potrafi zorganizować igrzysk z prawdziwego zdarzenia, a ostatnie tańce Wróbla na scenie musiały być wsparte przez seniorów z Giżycka.

Mieszkańcy Kętrzyna coraz mniej chcą współpracować z obecną władzą i coraz bardziej sceptycznie patrzą na ich kolejne pomysły. Miała być praca, mieszkania, obwodnica. Z obietnic nic nie wyszyło, a Niedziółka nadal rzuca populistyczne hasła oraz oskarża przeciwników politycznych, że są populistami, choć śmiem wątpić czy zna słownikowe znaczenie tego słowa.

Niedziółka po raz kolejny zawodzi ludzi! Pierwszy raz miało to miejsce w Elektrowni Ostrołęka, gdzie jak podaje były senator Krzysztof Majkowski, że: nie miał do czynienia w swoim 40 letnim stażu pracy w Elektrowni z tak fatalnym dla przedsiębiorstwa zarządzaniem, jak pod władzą dyrektora Niedziółki. Ryszard Niedziółka zarządzał firmą w latach 2010-2013 i gdy przychodził do firmy, to Elektrownia mogła pochwalić się 100 milionowym zyskiem, gdy Niedziółka odchodził w grudniu 2013 notowała stratę w wysokości 170 milionów złotych. Przez 3 lata z 1100 osób w roku 2010 do 550 osób w 2013 roku zredukował ilość pracowników – jak czytamy w liście byłego senatora Krzysztofa Majkowskiego.

Niedziółka będąc teraz burmistrzem pokazuje po raz kolejny brak umiejętności w zarządzaniu finansami. Nic nie robienie nadal kosztuje i to coraz drożej. Jak długo będzie jeszcze zadłużał miasto? Ile jeszcze publicznych pieniędzy wyda na nic nieznaczące wydatki jak np. skutery dla straży miejskiej, ogród „smrodu”, sad miejski, niefunkcjonalne kosze na śmieci, czy na wszechobecną ohydną wręcz propagandę „psudosukcesów”?

23 thoughts on “KĘTRZYN: Niedziółka – polityk ds. zadłużania miasta? [FELIETON]

  1. Dług Miasta Kętrzyna to ponad 38 ml. złotych przy budżecie 143 ml.
   Dług gminy Barciany to ponad 18 ml. złotych przy budżecie 35 ml. A jak to wygląda na 1 mieszkańca? To horror dla Barcian.

 1. 170 milionów straty?! Kto mu pozwolił na pracę w samorządzie?! To pokazuje jakim naprawdę jest człowiekiem! Chore! Odsunać go od władzy!

  1. Jakie fajne zestawienie, chamski wąsacz mały jak pekinczyk 🙂
   Inteligentni ludzie wiedzą skąd sa dlugi i jak dlugo sie je splaca. Widza tez jaka jest sytuacja na swiecie i w kraju PiSlandii gdzie rozdawnictwo trwa w najlepsze. Każda statystka jest okupiona swoim celem.
   Wszyscy po Hecmanie mieli jeden glowny problem jak ustabilizowac balagan finasowy i splacic zaciagniete dlugi na przeszacowane inwestycje-prezenty okolowyborcze z robione szybko drogo i z rozmachem

   1. A gadasz takie pierdoły że szkoda gadać… Popatrz jakim ekspertem jest Niedziółka i sprawdź jakie były prognozy finansowe za Hećmana. Już w kolejnym roku dług miał spaść poniżej 30 mln złotych!

 2. Niedziółka pewnie myśli już o emeryturze i zostawił wszystko w łapach Wróbla. A ten korzysta jak może. I pewnie Niedziółka już by sobie odszedł na emeryturę po kadencji, ale jeszcze raz będzie startował, żeby Wróbel kolejne 5 lat mógł dalej doić miasto i spełniać swoje narcystyczne fantazje. Zresztą ambicje Wróbla sięgają dalej, bo ław poselskich. A gdyby nie wyszło w Kętrzynie czy w wyborach do Sejmu, to jeszcze zostaje Giżycko.

 3. Oby ten rok jak najszybciej minął i te tałatajstwo, ktore siedzi na Wojska Polskiego i po spólkach poszło w totalne zapomnienie mieszkańcow Kętrzyna. Dno i wodorosty i metr mułu. Ci fachowcy Niedziólki.!!!! Jaki burmistrz, taka ekipa!!!! Władza w ręku tych ludzi to kataklizm. Kupa dyletantów, nierobów, nieudaczników i złodziei publicznych środków!!!! Doborowa ekipa!!!!!

 4. Dług miasta rośnie, bo Niedziółka i Wróbel zarabiają epiej niż prezydent Warszawy, Wróbel drenuje budzet miasta, nieudolni sekretarze, naczelnicy, byłe skarbiczki, kierownicy i prezesi bez kompetencji i umiejetnosci uzyskali wysokie pensje. I dlug miasta rośnie. Za to długi Wróbla maleją.

 5. A wszystko za aprobatą 11 radnych. Duczek,
  Niedżwiedzki , Torunski, Waszkiewicz, Sapiński, Abramowicz, Baranowski, Biała, Szymanski, Buraczek, Gajek. Tym państwu rządy Niedziólki i Wróbla bardzo sie podobają.

 6. A czego można sie spodziewać po „świrze -ćwirku” przecież nie zna podstawowych problemów w Kętrzynie, Ale kasę to umie co miesiąc pobierać.

 7. W gazecie TK burmistrz Niedziółka, w artkule „Dobra kondycja finansów Kętrzyna, chwaląc się finansami i inwestycjami powiedział, że cyt. „Kętrzyn czeka też na środki na budowę obwodnicy, która uwolni nowe tereny inwestycyjne. Rząd przekazał ponad 60 milionów złotych, ale według nowych szacunków, brakuje jeszcze 100 milionów”. Jak można pleść takie bzdury? Przecież Miasto nie prowadzi inwestycji pn. Budowa obwodnicy. Nie prowadzi i nie będzie prowadzić. To będzie inwestycja województwa a nie Miasta. Burmistrz powinien o tym wiedzieć i nie wciskać mieszkańcom takich bzdur.

 8. Do powyższego wpisu.
  Ma Pan pojęcie na temat obwodnicy w przeciwieństwie do nieroba „palacza kotłowego z Farela” i jego „sługusa – lowelasa” z Wydmin.

  1. Panie Janie trafnie Pan określił tych nieudaczników, „dojarzy państwowej kasy”, tych radnych -bezradnych, nikt nigdy już na nich nie zagłosuje, kto mądry i myślący. Odizolować ich od stołków, szkodników nad szkodnikami, ale co oni sobą reprezentują? przez duże N – NIC!!! Nowe nazwiska i nowi, prężni ludzie, chyba takich w Kętrzynie nie brakuje? A nierobów wyciągających „łapy” po kętrzyńską kasę wygonić na zbity pysk. Ale czy oni mają choć odrobinę wstydu i ambicji? otóż NIE ! Zgodnie z powiedzeniem „pluj w oczy, a odpowiedzą, że to deszcz pada”. I to są reprezentanci Kętrzyna – wstyd i hańba.

 9. Jakoś temat ginie ….. a może by tak zbadać dlaczego ogrzewanie w Kętrzynie od 01 stycznia br. zdrożało o ok. 147 % od początku roku, od sierpnia drożeje o ponad 60%. (to już 4 podwyżka w tym roku) . Dla przykładu w Barcianach nie było podwyżki ….

 10. O czym tu mówić. Wszystko jasne. Odliczamy dni do wyborów. Podziękujemy Niedziólce, Wróblowi, Duczkowi i tym podobnym. Dosyć sie nachapali przez 5 lat . 5 straconych dla Kętrzyna lat. Wstyd!

 11. Czy wróci taki prezes Szydłowski? Czy musimy byc skazani na tych złodziei, cwaniaków, bufonów, narcyzow, nieudaczników. Ludzie, to skandal, zeby taki prezes spoldzielni, prezes komec, taki burmistrz, czy wice rzadzili moimi pieniedzmi. Jakim cudem to to otrzymalo prawo do wyciagania mi pieniedzy z portfela.

  1. Panie Spółdzielco oni przed niczym się nie zatrzymają, dopóki mogą jeszcze to zrobią wszystko, aby okraść ludzi, nachapać się na koniec, to po prostu zwykli złodzieje, a następni już zacierają ręce i cierpliwie czekają na swoją kolej. Tak się dzieje w Kętrzynie, ręka rękę myje. W jednej partii się nie udało, to zaraz przefarbują się na drugą, czy tylko po prostu , a by omamić mieszkańców zmienią nazwę na jakieś komitety itp. dziwactwa. Ale doskonale wiedzą, że dalej będą jak się tylko da KRAŚĆ!

 12. Kiedy walne????? Gonić Książka, Nahorną i te cała rade nadzorcza. Wstydu nie mają okradać emerytow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *