RESZEL: Egipskie ciemności w Reszlu od poniedziałku? – Magna Masuria

RESZEL: Egipskie ciemności w Reszlu od poniedziałku?

10

Urząd Gminy i Miasta Reszel poinformował, że: w związku ze znacznym wzrostem cen energii elektrycznej, a co za tym idzie poszukiwaniem oszczędności i zmniejszaniem wydatków budżetowych, od dnia 18 lipca 2022 roku, pomiędzy godziną 23:00, a 05:00, na terenie Miasta i Gminy Reszel zostaną wyłączane latarnie uliczne. Podjęte działania są niezbędne do zmniejszenia wydatków bieżących w 2022 roku.

Komunikat zamieszczony przez władze Reszla spotkał się z szerokim niezadowoleniem ze strony mieszkańców gminy. Dość obszernie skrytykowali ten pomysł w mediach społecznościowych wytykając przy tym kilka ważnych problemów. Mieszkańcy zarzucają, że w przypadku wyłączenia oświetlenia powinno się rozbudować monitoring oraz w zmorzyć nocne patrole straży miejskiej.

Mieszkańcy również zarzucają obecnym władzom Reszla brak kalkulacji i oszczędności kosztów związanych z ogrzewaniem Gminy Reszel. Jest to głośna sprawa związana z wysokością opłat za ciepło w Gminie Reszel i brak konkretnych wyjaśnień w tej sprawie. Mieszkańcy Reszla płacą 3 razy więcej za ogrzewanie niż mieszkańcy sąsiadujących gmin. Tę sprawę poruszymy w oddzielnym artykule wkrótce.

Niemniej jednak od 18 lipca w Reszlu i okolicy zgasną uliczne lampy.

10 thoughts on “RESZEL: Egipskie ciemności w Reszlu od poniedziałku?

  1. W Reszlu podatki od nieruchomości tak jak w Barcianach są większe o 30 procentów niż w Kętrzynie. To co się dzieje ja się pytam.Co?

    1. Decyzja kuriozalna żeby nie powiedzieć szalona. Szanowni mieszkańcy Reszla, w razie zniszczenia mienia, szykujcie pozwy przeciwko burmistrzowi miasta.

  2. Wincej „inwestycji” i budżetów pod zadłużanie kraju (czytaj wykorzystywanie środków) i drenaż kapitału publicznego dla zysku wykonawców osławionych inwestycji, a niebawem zabraknie wody w kranach i ogrzewania w nadchodzącym sezonie. I znowu za rozrzutność władzy cenę ponoszą podatnicy i mieszkańcy. Panie Janiszewski, sprzedaj pan może trochę tego szpetnego polbruku i tej tandety którą zaśmiecił pan (ups… zrewitalizował) park na podzamczu.

  3. Niech w końcu mieszkańcy zasobów spółdzielczych rozliczą Ksiązka Arkadiusza za podwyżki które nam dostarcza w br. I nie podadzą do publicznej wiadomości ile w końcu pobiera uposażenia mieczogon.

  4. Do pana M. Reszel to bardzo przyzwoite miasteczko. Nie sadze, ze z tego powodu potrzebne beda jakiekolwiek pozwy Zycze troche optymizmu i wiary w ludzi.

  5. Zasadnicze pytanie które powinno się zadać to kto doprowadził do tego aby prywatna firma miała wyłączność na ogrzewanie calego miasta, kolejne, kto z miasta odsprzedał tej firmie całą infrastrukture przesyłową i dlaczego misto ani spoldzielnia nie zrobiła nic wiedząc że zamiast ogrzewac gazem to firma ta uzywala do wytwarzania ciepła trocin i wegla a deklarowała że ogrzewa gazem. A teraz wypowiada umowy aby zmusić mieszkańców do podpisania nowych z cenami o 300% wyższymi od tych co były aktualnie. Aby nie byc gołosłownym to aktualnie metr cieplej wody to koszt 90zl a zaliczka na ogrzewanie to prawie 600zl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *