KĘTRZYN: Niektórzy miejscy radni rozpoczęli polowanie na czarownice – Magna Masuria

KĘTRZYN: Niektórzy miejscy radni rozpoczęli polowanie na czarownice

7

Odnoszę wrażenie, że pewna grupa osób, w ostatnim czasie zaplanowała przeprowadzić tak zwane „polowanie na czarownice”. Pewni radni miejscy rozpoczęli poszukiwania rzekomych umów, faktur i pieniędzy jakie spółki miejskie oraz miasto Kętrzyn wraz z jednostkami mu podległymi mają szerokim strumieniem przelewać na konto Stowarzyszenia Magna Masuria, odpowiedzialnego za tworzenie bezpłatnej gazety info-Kętrzyn24.pl. Dlaczego nazywam te poszukiwania radnych „polowaniem na czarownice”? Osobiście mam teorię, że te osoby chcą mnie zdyskredytować w oczach czytelników, że jestem na smyczy miasta, a zarazem obawiają się, że w trakcie kampanii wyborczej będę publikował niewygodne fakty o tych radnych.

Ile Stowarzyszenie Magna Masuria otrzymało przez ostatnie pięć lat z miejskiej kasy? Około czterech tysięcy złotych, co daje około 800 złotych w skali każdego roku ubiegającej kadencji. Dużo? Dla pewnych radnych może to być zawrotna kwota [sic!]

Twierdzę, że  poszukiwacze pieniędzy przelanych na konto Stowarzyszenia są hipokrytami. Zabawne, a zarazem straszne jest to, że przez ostatnie 5 lat nie widzieli jak miejski budżet był „dojony” z tysięcy złotych na propagandę. Niejednokrotnie wspominaliśmy o bajońskich kwotach przelewanych na Telewizyjny Biuletyn Informacyjny, a następnie na tzw. „Wiadomości Lokalne” tworzone przez pewne media „przyssane” do miejskiej kasy od dobrych kilku lat. Nie wspomnę też o poprzedniej kadencji, gdzie w 2018 roku wydano prawie 200 tysięcy złotych na tworzenie „bezpłatnej” gazety informacyjnej. To gdzie wówczas byli miejscy poszukiwacze pieniędzy?

Jestem ciekaw, czy owi radni pokuszą się o opublikowanie zarobków Stowarzyszenia Magna Masuria? Czy będą na tyle bezczelni, żeby mieszać z błotem organizacje non-profit, która tworzy rzetelny obywatelski głos? A może w końcu zajmą się tymi tysiącami „dojonymi” z miejskiej kasy na jedne media? Mam inną teorię, tam płacą za milczenie, a mnie i członków Stowarzyszenia nie da się przekupić żadnymi pieniędzmi. Nam zależy wyłącznie na prawdzie, a prawda jest taka, że dla wielu obecnych radnych jesteśmy niewygodnym, niezależnym medium, które wisi nad nimi jak miecz Damoklesa.

7 thoughts on “KĘTRZYN: Niektórzy miejscy radni rozpoczęli polowanie na czarownice

 1. Szanowni radni, przedstawcie swoje osiągnięcia jakich dokonaliście dla naszego kochanego Kętrzyna. I jeszcze jedno , dlaczego nikt z Was, nie próbował nic zrobić w sprawie problemu w PUP. Radni , w zasadzie wszystkich jednostek samorządowych, w powiecie i mieście,poza P. Węglarskim, w tej kadencji byliście tylko statystami włodarzy. Przed wyborami poszukujecie taniego poklasku. Oj, mam odczucie , że nasi radni to tacy bezradności.

 2. Panie Redaktorze!
  Ci niektórzy radni którzy rozpoczęli polowanie na tzw. czarownice ze o tym na kogo zagłosują mieszkańcy Ketrzyna to nie będzie zależne od nich. Mieszkańcy już maja wyrobione zdanie o niektórych z nich
  Teraz ich zachowanie przypomina mi pewnego hodowlanego zwierzaka który pędzi z siła swojej mocy do k————.a i strasznie się boja czy dolecą !!!!!
  Ja na was nie zagłosuje bądźcie pewni !!!!!
  Dziękuje również Panu Redaktorowi za prawdziwe informacje które nie są propagandą a rzetelną informacja. !!!!!

 3. Proponuje aby osoba która pisze te artykuły na portalu „Ketrzyn bez cenzury „ ujawniła także ile zarabia rocznie Starosta, zastępca,wójtowie , dyr PUP itp.
  Bo jeśli to pisze osoba która uważa się za społecznika to należy nie omijać i tych osób !!!!

 4. SZANOWNY PANIE FRANIO
  a gdzie są zarobki roczne naszych wójtów a szczególnie Pani Wójt gmina Barciany.
  Ale wkrótce mieszkańcy będą również ciekawi rocznych zarobków za 2023
  Starosty, Wójtów itp.
  Ile kasy idzie na ich utrzymanie ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *