KĘTRZYN: O fotel burmistrza zdecyduje druga tura – w pozostałych gminach znamy wójtów i burmistrzów – Magna Masuria

KĘTRZYN: O fotel burmistrza zdecyduje druga tura – w pozostałych gminach znamy wójtów i burmistrzów

18

21 kwietnia 2024r. rozstrzygnie się ostatecznie to, kto zostanie burmistrzem miasta Kętrzyn. Po pierwszej turze wyborów do drugiej tury przeszedł Karol Lizurej oraz Krzysztof Hećman. W pozostałych gminach już mamy znamy wójtów i burmistrzów, a w niektórych gminach mogło dojść do ogromnych niespodzianek.

W Kętrzynie pierwszą turę wyborów wygrał Karol Lizurej, który zdobył 47,24% poparcia [4 690 głosów]. Jest to ogromny wynik, który przy lepszych wiatrach mógłby mu dać wygraną w pierwszej turze. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Hećman – 30,45% [3 023 głosów], trzecie miejsce zdobył Czesław Ćwik – 14,50% [1 439 głosów], ostatnie miejsce zdobył Daniel Sapiński – 7,81% [775 głosów]. Przyszłego burmistrza Kętrzyna poznamy po 21 kwietnia.

W Gminie Reszel burmistrzem został Andrzej Lewandowski startujący z KWW Aktywny Samorząd. Zdeklasował konkurencje zdobywając 66,04% poparcia [1818 głosów]. Drugie miejsce zajął Piotr Węglarski z PiS-u zdobywając 21,58% poparcia [594 głosy], a ostatnie miejsce zajęła Monika Łomżyńska z komitetu jej imienia, gdzie zdobyła 12,39% poparcia [341 głosów]

W Gminie Korsze ponownie wygrał Jan Adamowicz choć nie był to już tak samo dobry wynik jak poprzednio – tym razem uzyskał 50,06% poparcia [1600 głosów]. Drugi wynik uzyskał Krzysztof Bamburek uzyskując 28,69% poparcia [917 głosów], natomiast trzeci wynik uzyskała Czesława Orłowska-Staniszewska zdobywając 21,25% [679 głosów].

Minimalnie w Gminie Barciany wygrała Marta Kamińska zdobywając przewagę jedynie 49 głosami nad swoją kontrkandydatką Anną Kupczak. Czy jest to sukces? Patrząc na wyniki głosowania z okręgów 3 z 5 okręgów były za Anną Kupczak.

W Gminie Srokowo wygrała Katarzyna Sadowska uzyskując 57,99% poparcia [944 głosów], natomiast jej kontrkandydat Marek Olszewski zdobył jedynie 42,01% [684 głosów].

W Gminie Kętrzyn wójtem ponownie został Paweł Bobrowski zdobywając 86,38% poparcia [2 252 głosów oddanych za]. Bobrowski nie miał kontrkandydata.

18 thoughts on “KĘTRZYN: O fotel burmistrza zdecyduje druga tura – w pozostałych gminach znamy wójtów i burmistrzów

 1. Panie Redaktorze. Jeśli chodzi o rywalizację w Barcianach. To tak jak na wielkich zawodach sportowych gdzie uczestniczą wielcy faworyci w danej dyscyplinie sportowej.. Zawodnicy trenują (patrz kampaniia wyborcza), mają sparingi (patrz obietnice wyborcze) i w końcu jest start. I co… Wygrywa lepszy o 0,01 s. i on jest Mistrzem Olimpijskim przez kolejne cztery lata do następnych zawodów. Czy się
  to komuś podoba czy nie. Pozdrawiam serdecznie.

  1. Akurat przez ostatnie zmiany PiSu w Samorządzie kadencja trwa 5 lat. Gdyby jednak ta druga zostałaby wójtową to jednak by miała problem z większością w Radzie. Tamta ma 9 radnych, a ta ma 6.

   1. Wiem, że kadencja pd niedawna trwa 5 lat. Porównałem wybory do igrzysk olimpijskich które odbywająsię co 4 lata. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego wpisu. Ale dziękuję, że mój komentarz wzbudził w Tobie zainteresowanie. Pozdrawiam serdecznie

 2. Tylko Marka szkoda. Zrobiono w gminie rewolucje, tylko po co? – bo fajerwerków nie było na Sylwestra i za mało muzyki tanecznej w wakacje (?). Ustępujący wójt zostawił gminę z zerowym długiem (ciekawe na jak długo), z planem finansowym i projektami inwestycyjnymi. Można by rzec, że przez najbliższe 2 lata nowa pani wójt może pić kawę i wybierać zespoły disco-polo a i tak w gminie będzie się działo dobrze. Opcja druga, to taka , że nominaci dorwą się do kasy i postanowią zbudować nam drugie LasVegas… Zapewne działacze PiS wykorzystają tu okazję i do końca zaleją gminę posłami, bo politycznie ta pani nie ma zaplecza ani oficjalnych poglądów – jest jak papierek lakmusowy włożony do wody destylowanej – żadnej reakcji i odbarwień. Puentując, to pożyjemy zobaczymy.

 3. Tu biją się o stołki,a myszy charcują,szkoła ZS.Mari Skłodowska -Curiebez opieki.Młodziesz pojechała w ramach projektu do Grecji ,tłukli się 36 godzin w ciasnym autobusie(,nadmiernie że w innych szkołach z takiego projektu był przelot samolotem).Pani dyrektor i wice dyrektor kożystając z okazji równierz ,ale już samolotem,co to ma być to kpina z ciężko pracujących uczniów,,jaki przykład szczytu chipokryzji i bezczelności.Szkoła samopas skrajną nieodpowiedzialność jeszcze za darmochę. masakra,jak można wierzyć żądzącym jak tu takie szopki🙈szkoła obskórna ,patronką szkoły skitrana jak w składzie na miotły😨XXl wiek o pomstę do nieba sytuacja woła.

  1. Komentarz na zlecenie.
   Błędy też trzeba umieć robić. Widać, że pisała to osoba, która chce tylko siać zamęt.
   Proszę pamiętać: Karma wraca..

 4. Tu biją się o stołki,a myszy charcują,szkoła ZS.Mari Skłodowska -Curiebez opieki.Młodziesz pojechała w ramach projektu do Grecji ,tłukli się 36 godzin w ciasnym autobusie(,nadmiernie że w innych szkołach z takiego projektu był przelot samolotem).Pani dyrektor i wice dyrektor kożystając z okazji równierz ,ale już samolotem,co to ma być to kpina z ciężko pracujących uczniów,,jaki przykład szczytu chipokryzji i bezczelności.Szkoła samopas skrajną nieodpowiedzialność jeszcze za darmochę. masakra,jak można wierzyć żądzącym jak tu takie szopki🙈szkoła obskórna ,patronką szkoły skitrana jak w składzie na miotły😨XXl wiek o pomstę do nieba sytuacja woła.

 5. Moim skromnym zdaniem jest to aby stawiać na młodych.W większości przypadków to widać, choć nie we wszystkich.
  Martwiłem się że sesje Rady Miasta pod koniec kadencji mogły wyglądać różnie, np.na oddziale geriatrycznym.
  Teraz „starzy” to na szczęście jednostki. Trochę mnie dziwi również fakt że są jeszcze przypadki wyboru ludzi którzy ze swoją przeszłością
  dają świadectwo że Polacy nie poradzili sobie z rozliczeniem komunizmu!
  Tak czy inaczej głosujmy na Młodych.!!! Przed Nami druga tura. Pomyślmy

 6. A ja się cieszę , że nastapiła zmiana w Urzedzie Gminy Srokowo. Pani SADOWSKA ma nowe spojrzenie rozwoju gminy.

  1. Szanowny Panie zmiana nastąpiła w Gminie,a nie w Urzędzie.
   Należy przypuszczać, że nowa Pani Wójt dokona zmian w Urzędzie Gminy i jednostkach organizacyjnych Gminy na kluczowych stanowiskach tj.Skarbnik Gminy,Sekretarz Gminy oraz Kierowników Referatów i Jednostek organizacyjnch(GOK,ZGK,GOPS obecnie CUS) niebawem się okaże?
   Tych zmian oczekuje społeczność lokalna Srokowa ponieważ opowiedziała się z KWW”Czas na zmiany”.

   1. Rzeczywiście każdy Wójt, Burmistrz, Prezydent ma prawo doboru swoich najbliższych współpracowników szczególnie ma to zastosowanie do kadry kierowniczej.

  1. Wszystkiego można było się spodziewać, ale rejterady Krzysztofa Hećmana nigdy,a jednak. Panie Krzysztofie jak można było zostawić prawie 31% społeczności lokalnej.
   Zawsze i wszędzie głosił Pan „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą „.
   Miałem Pana za polityka z krwi i kości a tu totalna klapa,chyba że taktyka? wàtpliwa ale jakaś tam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *